Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect 
Pag. din 20

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Roxy felicitari pt bebe! sa fie sanatos si sa se nasca la termen!

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Miha si eu cred ca e f. utila perna, mai ales ca apoi o poti folosi pt bebe cand alaptezi. Merci de pont!

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png
Mergi la inceput

aruam

581 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aruam un Mesaj Privat
Danina tu la cate sasptamani o sa faci bitestul?
Pe mine m-a chemat in sapt 11 -a.
Mai faci si triplutest?

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
9+
Multumesc Doamne
Mergi la inceput
jaguar
jaguar

630 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite jaguar un Mesaj Privat
Salutare fetelor
ce mai faceti?
noi nu avem noutati, mai un junghi, mai o greata,,din astea si dureri de cap toata ziua
la eco mergem sapt viitoare.
Parca a inceput sa creasca burtica de v-o saptamana
Maine poimaine tre sa schimbam garderoba blugii deja ma tin ca lumea

Sarcini usoare tuturor si va urmaresc din umbra cu analizele si testele. Eu inca nu stiu nimic sigur,,,aflam sapt viit,,,

poopicei

9+
Am primit o minune! Multumim Doamne!
Mergi la inceput

rosanne

421 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luirosanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite rosanne un Mesaj Privat
Buna

Eu la prima sarcina am improvizat o perna lunga, dar apoi am cumparat una care nu a mai parasit patul....foarte utila si faceti o economie daca e doar 50 ron.

Utrogestan iau si eu pe gura si in afara de ametelii dimineata alte efecte adverse nu prezint inca.

Eu triplul test l-am facut gratuit la IOMC. Asta dupa ce dublu test iesise bine. Probabil si acum o sa fac la fel....

Roxy[b], mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 4+

Mergi la inceput
Didi81
Didi81

2179 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Didi81 un Mesaj Privat
eu utrogestanul il iau intravaginal. pana acum nu a avut nici un efect advers, nu m-a deranjat cu nimic...

Didi de Aida Maria (03.07.2008)
Mergi la inceput

ioana_55

262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ioana_55 un Mesaj Privat
Rosanne, bine ai venit, sarcina usoara

Mihaela, prolactina nu a fost foarte mult depasita (de exemplu la un maxim de 600 eu aveam 620), am luat tratament homeopat ani buni la indicatia doctorului, prolactina CH 30 o data pe saptamana (se gaseste in farmaciile de profil) si asa am reusit s-o tin sub control. Rezultatele s-au vazut destul de repede. Nu stiu insa dak functioneaza cand valorile sunt depasite f.f. mult. Apropo de mastodynon, am folosit o perioada, am avut dereglari serioase de la el. Multumim de pontul cu pernuta

Jaguar, ce frumos ca se vede burtica, eu de abia astept

Fetelor, v-ati gandit cum faceti dublu testul? Metoda clasica sau Nicholaides?

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot
Mergi la inceput
Mihaelafalt
Mihaelafalt

3076 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMihaelafalt Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mihaelafalt un Mesaj Privat
Ioana si acum nu mai iei nimic pentru prolactina nu?
Asa mi-a iesit si mie 630 acum in sarcina si am inteles ca oricum in sarcina creste.
Mie astazi mi-a fost rau, m-am enervat tare ca nu destul ca nu gasesc injectiile, cand le-am gasit la o farmacie in judet nu a putut sa mi le dea din cauza ca a depasit plafonul pt o reteta de 330 de ron, deci eu nu am voie sa iau medicamente mai mult de 330 ron pe luna si clexanul + arefamul sunt 550 impreuna+ celelate fara reteta, avem un sistem super prost, maine trebuie sa merg iar la doctorul de familie sa modifice reteta si sa sper ca nu imi da injectiile din farmacia gasita.Din 30 de injectii am dreptul doar la 17 restul trebuie sa le cumpar.
Drumuri si umblatura.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos
Mergi la inceput

Alice_Elena

3346 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alice_Elena un Mesaj Privat
seara buna, dragelor!
am de vanzare un carucior Chicco Trio Enjoy Fun (rosu), in stare buna, cu toate accesoriile, inclusiv geanta, si un balansoar Chicco polly swing, stare impecabila.
daca sunteti interesate, astept un mesaj privat!

sanatate multa (si voua si puilor), si ma iertati ca am dat buzna!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)
Mergi la inceput

ioana_55

262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ioana_55 un Mesaj Privat
Mihaela, eu dupa ce am ramas gravi l-am intrebat pe homeopat ce fac cu tratamentul si a zis sa opresc prolactina. De atunci nici nu mai m-am sinchisit sa imi fac o analiza.
Am cautat si pe net, uite ce scrie "Femeile insarcinate au de obicei un nivel mare de prolactina, care ajuta sanul sa elimine lapte matern. In timpul sarcinii, prolactina creste de la 10 pana la 20 de ori".

Fetelor, eu de 3 - 4 zile mananc incontinuu. Din 3 in 3 ore mi se face foame, inainte mancam de maxim 3 ori pe zi. In mod normal m-as fi abtinut dar acum ma roade soricelul si ma gandesc sa nu-l fac pe bebe sa sufere.

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect   
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com