buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Si eu vroiam sa va intreb de doctori si spitale
Eu merg la dr Ciulcu Alexandru de la Cantacuzino, el mi-a urmarit si prima sarcina si am fost foarte incantata de dansul.

Greturi nu am inca, doar sanii au inceput sa mi se modifice inca inainte sa imi intarzie ciclul.
La prima sarcina nu avusesem cine stie ce greturi, doar ma deranjau teribil mezelurile si maslinele. Sunt nerabdatoare sa vad cum o sa fie acum

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Jaguar merg asa de control sa vedem daca se vede ceva in uter, ca eu am avut o sarcina extrauterina si doctorita mea vrea sa o luam din timp, oricum ceva trebuie sa se vada daca maine fac 5 saptamani nu? Stiu ca inimioara e cam devreme sa ii bata dar cine stie cu putin noroc.
Greturi nu am in schimb pofticele am, mai devreme imi venea sa sparg un borcan de masline verzi mari ca a adus sotul aseara si eu nu il puteam desface asa ca m-am pospait bine, dimineata nu pot manca nimic, iar pe la 10-11 incepe foamea mare cu ameteala.
Dulciurile nu ne plac in schimb, prajelile, muraturile, acriturile si ciorbele acre sunt pe primul plan.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mihaela, ar trebui sa se vada macar sacul gestational zic eu. De-aia am fost si eu, sa ma asigur ca nu e extrauterina. Tin pumnii sa fie totul bine

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielanita spune:

buna tuturor buburuzelor!
Sunt si eu gravidutza, cu doua teste de confirmare!dupa calculele mele ar fi cam 4 saptamani! peste vreo doua sau trei as vrea sa merg la medic!voi ce spuneti, sa-mi iau adeverinta de la serv, sau bilet e la medic de fam ... pt analizele care le voi face? sau nu imi va cere?
felicitari tuturor burticilor!

danielanita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! In week-end am lipsit pt ca am tras o sperietura zdravana. Mi-a curs destul de mult sange, credeam ca l-am pierdut e bebe dar din fericire la eco s-a vazut in evolutie si cu inimioara batatand. Am un copilas luptator si deja mi-e tare drag. sa dea Dumnezeu sa nu mai trec prin asa ceva, suflu si in iaurt pana la sf sarcinii. Pup pe toate, bun venit fetelor noi!

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Valeu Katy, cred si eu ca te-ai speriat! Bine ca e totul ok

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor am trait un moment super emotionant, mi-am vazut buburuza la eco.
Este doar sacul dar se vede ca e intrauterina si asta ma face foarte fericita.Ma duc peste 7-10 zile sa ii ascult inimioara.
Mi-a dat nospa 2 pe zi, utrogestande 200 2 pe zi si clexanul de 0,4 1 pe zi plus vitaminele care le luam inainte, femibion1, magne b6, acifol, cetebe si aspenter 1 la 2 zile.
M-am emotionat atat de tare incat am uitat sa intreb de analize, ce ar trebuie sa mai fac acum, dar peste 10 zile sper sa fiu in ordine sa nu mai uit.
Voi ati avut vreuna probleme cu prolactina inainte de sarcina, sau ati facut-o acum si cat o aveti?
Eu am avut-o marita inainte am acut tratament si saptamana trecuta cand am repetat era la limita de sus dar am inteles ca in sarcina creste ca incepe sa se formeze lactatia.Acum m-a trimis la endocrinolog sa vad daca sa mai iau tratament incontinuare sau nu.
Katy imi pare rau ca ai trecut prin emotii, ai facut ceva de ai sangerat sau din senin?




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Felicitari, Mihaela! Abia astept vesti si despre inimioara!

Referitor la analize, mie nu mi-a dat sa fac prrolactina nicioadata. Cand am fost la prima echo (la fel ca tine) mi-a dat un cearceaf de analize: sange, sumar si urocultura, secretii si papanicolau.
Nu uita sa iei si acid folic! e f important. Ma gandesc ca poti si vitamine prenatale gen Elevit. Eu iau elevit+acifol

15+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Didi, Danina,bine ati venit, sarcini usoare si la termen si copii frumosi si sanatosi
Didi, si eu am "urmarit" un chist si un fibrom (cica ) acum jumate de an pe la ecografii, si au disparut de la sine de la o luna la alta fara sa fac nimik.

Jaguar, noi suntem bine, multumim, sunt si zile mai fitoase, dar in general nu ma plang. Cu mirosurile nu am probleme, am zile in care mi-e greata doar cat sa nu pot manca dar si nopti in care ma trezesc de foame. Si nu suport dulciurile si acriturile.....
Sa ne dai vesti de la eco

Mihaela, felicitari pt eco. Si eu am avut prolactina mare inainte si am stat pe tratament homeopat, dar dr. mi-a zis sa intrerup, pt ca prolactina creste natural in sarcina

Katy, prin ce incercare ai trecut, bine ca bebe e ok, ai grija de el

8+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna dimineta burtici

Didi,Danina, Danielanita bine ati venit ,sarcini usoare si bebei sanatosi si frumosi.
Katy saracuta de tine bine ca esti ok acum si a trecut ce a fost mai rau.
Mihaela felicitari pt buburuza sa vezi ce emotionata o sa fii cand o sa-i vezi si inimioara
Eu azi am fost la eco si mi-am vazut puisorul si m-am emotionat toata ,avem deja 9 sapt si a inceput sa prinda si el forma se vede caputul,manutele si piciorusele au inceput sa se distinga nu sunt complet formate dar este minunat ce am vazut

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
9+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput