buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Jaguar , uite cum faci
Mergi la Profil Personal, selectezi Editeaza profil, mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / -, apesi pe +, si la Semnatura scrii gravi sau gravired intre [] si adaugi saptamanile si in rest scrii tu ce vrei.
De exemplu:
6+
se scrie:
[ gravi ] 6+ (fara spatii intre paranteze)


8+
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Ioana multumesc frumos

suntem in probe, sa vedem ce iese

Am primit o minune! Multumim Doamne!
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata buburuzelor.
Ce faceti?
Eu ieri am tras o sperietura ca sambata seara am fost la o nunta, incaltata cu tocuri, nu pream am dansat decat cateva dansuri lente, dar am tot coborat pe scari ca sa ies afara la aer asa ca ieri m-a luat o durere de spate de ma vedeam deja la spital.
Cu raceala deja e mult mai bine si sper sa treaca de tot.
Maine ma duc la doctor sa imi dea scrisoare pentru clexane si sper ca tot maine sa fac si eu primul eco sa imi vad puiul sau puiutii.
Tin sa va spun ca eu tot am o presimtire ca sunt 2, m-am molipsit de la sot ca el tot timpul spunea ca facem gemeni.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Salutare,
eu trec printr-un fenomen destul e curios - nu prea mai am greturi . cei drept nu pot sa spun ca le regret in totalitate dar sper sa fie totul ok. azi am fost sa ma progrmez la analizele gratuite si m-au programat abia peste 1 saptramana dar am facut si analiza pentru toxoplasma si rubeola - frate 140 ron . mi s-a facut rau.... adica cle care costa 50 ron sunt compensate iar cele mai scumpe nimic. in ce tara traim!!!
Saptamana viitoare am si eco pe 9.08 si abia astepta sa-l vad pe Raducu la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Voi cand faceti primele analize din sarcina?
Eu miercuri ma duc la medicul de familie si nu stiu daca sa ii cer si analize sau nu, oare nu e prea devreme?
Ar trebuie sa mai astept putin, miercuri eu fac 5 saptamani.
O sa vad ce imi zice si doctorita ginecolog maine, am inteles ca analize cu trimitere cam slabe sanse sa gasim la laborator devreme, eu oricum am facut saptamana trecuta cu o zi inainte de a afla de sarcina pap, secretii si chlamidia din secretie si am decontat vreo 200 ron, apoi am facut beta de 2 ori, homocisteina, progesteron, prolactina iar vreo 240 ron, nu imi pare rau sper sa fim bine pana la termen dar mi-ar prinde super bine niste analize gratuite, mai ales ca trebuie sa fac eco mai des decat la o sarcina normala din cauza trombofiliei asa ca ma inarmez cu rabdare, multa incredere ca o sa fie bine si bani.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Mihaela tu ai ineceput clexanele ?
La ce dr hematolog esti?

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
8+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Aruam da eu am inceput de miercuri clexane, am aflat marti de sarcina si miercuri seara primul clexane, doctor hematolog am fost la noi aici in provincie la o doctorita hematolog, nu prea a avut ea tangenta multa cu trombofilia in sarcina dar cand a auzit ca am o sarcina pierduta, o extrauterina si ca raman greu a zis ca suflam si in iaurt si facem clexane.
O sa mai trimit email la Uscateasca sa vedem ce zice ca eu nu pot ajunge la Bucuresti sunt aproape 500 de km si nu ma incumet.
Doctorita ginecolog imi inspira incredere si o sa fac mai des analizele de hemato daca trebuie la sinevo, eco tot asa des si speram sa fie bine.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Mihaela, eu am facut primele analize (sange si urina) la 5 saptamani, asa incat cand am mers si s-a confirmat ca bb are activitate cardiaca aveam deja rezultatele.

14+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Salutare buburuze, ce faceti?

Casandra, din cate stiu nu e obligatoriu sa ai greturi in fiecare zi, asta nu inseamna ca e ceva in neregula cu bebele.

Legat de analize, eu le-am facut destul de repede, cand am avut deja beta pozitiv, ca m-am gandit ca daca Doamne fereste e ceva sa nu iasa bine sa pot trata din timp. Legat de bani......., tot in privat le-am facut, nici nu vreau sa fac totalul, oricum pt binele lui bebe nimic nu e prea mult.

Pup fetele

8+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Fetelor, ma primiti si pe mine in grupul vostru?
In primul rand felicitari tuturor proaspetelor gravidute, va doresc sarcina suoara!
Sunt insarcinata in 5 saptamani, am fost azi la prima eco. Din pacate am aflat si ca am un chist, ceea ce m-a lasat cam buimaca pe moment, mi-e ciuda ca nici nu am putut sa il intreb prea multe pe doctor din cauza asta. A zis coar ca spera sa nu puna probleme pt sarcina dar si ca e "destul de mare". Mi-a dat utrogestan si ma mai duc la o eco sapt viitoare.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput