buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Mihaela, felicitari pt. beta . Si eu cred ca mamicile simt cel mai bine cand e cu ochisori

Daniela, si pe mine ma dor picioarele, cred ca am inceput sa retinem apa, si in plus ma ia asa la mijlocul zilei un somn .....

Aruam, scuze daca sunt indiscreta, poti sa-mi spui la ce hematolog mergi? Si eu am probleme recent descoperite si nu reusesc s-o scot la capat cu niciun dr. sa ma treaca pe clexane. Vad ca medicul tau "a mai lasat o portita" pt injectii.

Katy, si eu insist ca a crescut burtica, deja ma derajeaza dak imi inchid nasturele de la pantaloni, dar sotul ma tachineaza ca mananc eu mai mult

Legat de utrogestan compensat eu m-am lasat pagubasa, am inteles ca se compenseaza putin si are plafon, iar dupa ce am facut calculul mi-am dat seama ca in cazul meu (eu iau o doza mai mare) nu renteaza.

Fetele, mai ales cele din Bucuresti, v-ati hotarat la doctorii care sa va urmareasca sarcina?


8+
Mutatiile PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor 13 heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Blue-Sea cred ca o sa incep sa iau si eu utrogestan oral ca ma urc pe pereti de mancarimi.
Miha felicitari pt beta grasa!

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png


ai mancarimi de la utrogestan administrat intravaginal?

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Ioana nu esti indiscreta ,eu sunt la dr Avram Simona de la Medcenter .
Tu la cine esti?
Ti-ai facut analizele de la hemato ?

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
8+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Anidaz- multumesc pentru sfat . nu ma deranjeaza catusi de putin sfaturile - chiar nu stiam ca utrogestanul este forma naturala a progesteronului. Am sa vb cu dr ginecolog la urmatoarea vizita. Da, dr mea de familie este in varsta si e cam dificila dar oricum inafara de a ma lua in evidenta si a-mi da carnetul de gravida ( pe care ulterior il voi adnota eu )prea multe n-are ce sa-mi faca . Trimitere mi-a dat - pana la urma am gasit un laborator unde fac inscrieri pentru august - iar la serviciu oricum nu anunt decat la sf lui august fiindca sunt niste nemernici care nu merita sa stie. In rest sunt bine , nu crampe , nu sangerari, am facut o mica indigestie de la salata de vinete cu maioneza (viciul meu de ani buni) pe care am tratat-o cu 1/2 pastila de Mezim forte. Programare la eco 2 mi-am refacut-o pe 09.08.2012. Sper ca fie bine si iti doresc nastere usoara ca vad ca mai ai putin si vine bebe. Te-ai hotarat cum nasti? Si unde ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna gagici eu am repetat beta si e 729 fata de 374 miercuri, suntem pe drumul cel bun.
Voi cum sunteti cu greturile, eu dimineata am o foame si imi e greata de nu pot manca nimic iar pe la 10-11 nu mai pot simt ca ma duc jos daca nu mananc ceva.
Si la voi s-au manifestat tot atat de repede greturile.
Eu am 4 saptamani si 2 zile, mi se pare mult prea devreme, dar na poate e fetita ca asta imi iese pe calculatorul ala chinezesc si de asta sunt mai sensibila.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Aruam, eu mi-am facut analizele si mi-au iesit Mutatiile PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor 13 heterozigot. Am fost si la dr. Avram, care mi-a dat aspirina, fara sa-mi zica de posibilitatea de a lua clexane ulterior. Acum, deocamdata iau aspirina si mai cer pareri ....


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ioana,i-ai spus dr tau ca ai vrea clexane? poate ar trebui sa mai consulti si alt medic..
Mihaela flicitari pentru beta mare

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Mihaela as vrea si eu sa am macar un simptom de sarcina dar nuuuu....
Dupa calendarul chinezesc si la mine ar fi fetita(as vrea eu) dar si la baiat tot fetita imi iesise, ma rog poate poate acum e roz

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Buna fetelor .,Ma numesc Maria si acum 2 saptamani ( 10 iulie) am aflat ca sunt graviduta. Prima zi a UM 10 Iunie , am fost ieri la eco si am vazut vezicula vitelina si embrionul (un punct mic alb) , dar inca nu avem activitate cardiaca si m-a chemat peste o saptamana iarasi. Oare nu trebuie sa se vada si activitatea cardiaca? Am facut eco intravaginal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara da, am mancarimi si usturimi de la utrogestan vaginal. Initial l-am suportat bine dar acum nu-l mai suport deloc.


8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput