buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Casandra nu ai fost la eco pana acum?
Scuza-ma daca ai scris in urma nu am retinut.
Hai ca ma apuc sa mai citesc odata.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Casandra gata am vazut ca ai fost la eco si acum trebuie sa mergi la al doilea eco.
Asa as vrea si eu sa merg dar mai astept pana saptamana viitoare ca nu vreau sa imi zica ca nu se vede nimic si apoi sa intru in panica, eu am o sarcina extrauterina la activ si sunt cu risc.
Dar eu sunt foarte sigura ca e bine.
Gravidutelor unde sunteti intrati mai des sa ne impartasim emotiile, nelinistile.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Casandra gata am vazut ca ai fost la eco si acum trebuie sa mergi la al doilea eco.
Asa as vrea si eu sa merg dar mai astept pana saptamana viitoare ca nu vreau sa imi zica ca nu se vede nimic si apoi sa intru in panica, eu am o sarcina extrauterina la activ si sunt cu risc.
Dar eu sunt foarte sigura ca e bine.
Gravidutelor unde sunteti intrati mai des sa ne impartasim emotiile, nelinistile.


Mihaela, la ce Beta grasa ai, sigur e bine Eu am avut 20 la 25 de zile si a fost ok

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos


14+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Buna fetelor,va citesc de la inceput si ma bucur pentru fiecare burtica noua si asa nu am putut trece cu vederea faptul ca Mihaelafalt s-a alaturat odiseei si vreu sa te felicit fiindca am fost alaturi cu gandul de tine data trecuta desi doar din umbra,m-am intristat atunci, dar ma bucur mult acum pentru tine si ma rog sa fie bine si sa iti intalnesti puiutul la termen!
Va doresc tuturor sarcina usoara si bebei sanatosi la termen!

Casandra si tie vreau sa-ti spun ceva daca nu te superi ca dau buzna asa:poti vorbi cu medicul sa-ti dea utrogestan in loc de duphaston,este progesteron natural nu sintetic si te ajuta mult la fixarea si bunul mers al sarcinii fara riscuri pentru bebe!Cat despre medicul de familie,n-am mai auzit asa ceva,m-a luat in evidenta de 5 saptamani ,nici nu se vedea bulinuta la eco ,doar pe baza analizei Bhcg.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Anidaz multumesc mult pentru cuvintele frumoase.
Am emotii dar data asta simt ca o sa fie bine pana la capat.
Iti doresc si tie sarcina usoara cat mai ai si nastere usoara.
Blue multumesc astept sa fac beta maine iar dar asa cum am mai zis eu simt ca e bine.
In iunie am fost in concediu si am trecut pe la mule biserici si manastiri, pe la fiecare am lasat cate un pomelnic cu dorinta noastra, dar ce m-a impresionat a fost Manastirea Namaiesti unde este o icoana facatoare de minuni care am citit pe net ca ajuta foarte mult cuplurile care nu pot avea copii, eu zic ca Dumnezeu si-a indreptat ochii si spre noi, poate si detasarea care a fost in luna iulie si faptul ca nici nu m-am gandit la bebe a ajutat dar eu ii multumesc lui Dumnezeu ca a facut aceasta minune.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Blue-Sea cred ca o sa incep sa iau si eu utrogestan oral ca ma urc pe pereti de mancarimi.
Miha felicitari pt beta grasa!

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Daniela probabil si dr. te va pune sa faci un betahcg, e cel mai sigur si asa afli daca bebe are 4 sapt sau 8 sapt. Si eu am avut scurgeri maronii in sapt in care tb sa-mi vina iar o cunostinta a avut scurgeri rosii, mai slabe cantitativ si s-a trezit insarcinata in 3 luni.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Apropo de greturi si mirosuri eu nu mai suport mirosul de pepene desi eram fan inainte si sa nu vad carnea inaintea ochilor. saracul sot mi-a luat ieri penene galben ca stia ca-mi place doar ca acum in sarcina nu-i suport nici mirosul. A si nu mai intra cafeaua, desi inainte beam 2 cesti. In rest pana acum eu n-am avut ameteli iar greturile au fost in limitele suportabilului, in sensul ca doar nu vroiam sa manac ceva.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Casandra . Si eu ma gandeam daca mai are rost sa ma programez la dr. de fam pt compensarea analizelor date de dr.



8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ani sarcina usoara si tie! Nastere usoara si bebe la termen.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput