ajutor

ajutor | Autor: luana_ely

Link direct la acest mesaj

buna ziua

Sufar de tulburari bipolare de la 14 ani adica de 13 ani sunt sub tratament nu am mai avut decompensari si sunt aproape un om normal mai putin ca nu sunt apta de munca,eu si sotul meu care este sanatos am dori sa adoptam un copil dar nu stiu daca se poate la diagnosticul meu sa primesc atestaul acela cum ca suntem apti,nu avem o casa a noastra dar stam cu socrii si nu prea stiu cum se procedeaza,e o vila mare unde am avea loc cu totii. va rog ajutati-ma ca sunt la inceput si nu prea stiu daca am sanse sa avem un copilas doar al nostru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Cel mai bine mergi la Directia pentru Protectia Copilului din sectorul in care locuiesti si sigur iti vor raspunde la intrebari .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Daca vrei un raspuns sincer........NU CRED!!!!!!!!
Poti intreba, dar cu siguranta rapsunsul este cel pe care ti l-am dat deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zerkalo spune:

Draga luana ely! Faptul ca nu ai avut decompensari este bine, iti doresc sa te vindeci definitiv. Nu stiu ce terapii ai urmat. Daca nu ai incercat pana acum, scuza-ma, dar iti recomand sa ai un duhovnic al tau, asta nu inseamna un psihoterapeut, sa ai o legatura intrinseca cu Creatorul. In rest, vindecarea ta sa fie deplina! Nu vreau sa te descurajez, nu de asta ai tu nevoie acum, dar lupta sa te vindeci, esti foarte tanara si poti deveni mamica de copil adoptat. Pentru a afla totusi un raspuns clar te poti evident adresa DGASPC de care apartii.

Mergi la inceput