Bobocei de sept-oct 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

[ url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev278pf_.png" ]aici scrii ce vrei tu sa-ti apara[ /url ]



Corinuka trebuie sa plec si n-am timp sa explic dar ti l-am facut eu.Trebuie doar sa intri in Contul meu-profil personal-optiuni profil si unde ai pus semnatura adaugi codul cev ti l-am facut fara spatii intre paranteze si scrii ce vrei sa apara :comoara mea ,numele lui bebe etc.

27+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

multumesc adina!
sa vad ce-am facut...


25+ David Gabriel Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata burtici,

Nu am dormit prea bine noaptea trecuta, de la 4 la 5 am stat pe net decat sa ma chinui in pat, cred ca de la caldura:(
La carucior sa aveti grija la dimensiuni , daca urcati cu liftul sa incapa in lift. Intr-adevar indiferent cat sunt de scumpe/ieftine , sunt grele si devine f dificil de manevrat vreo 20 kg(5-6-7 kg bb+carut) inainte -inapoi drt stg , urcat/coborat borduri etc
Cu mintea de acum as imprumuta unul cu landousi abia la 9 luni as lua unul sport fain. Noi am avut sansa sa platim doar 1/3 din el , restul a fost cadoucu siguranta nu l-am fi luat , sa nu va inchipuiti ca ne dadeau banii afara din casa.

Nu ma pricep la semnatura, corinuka, eu o adaug la fiecare mesaj

Eu o sa lipsesc un pic azi, mergem la cumparaturi pt finuta noastra care face 1 an, rupem turta saptamana viitoare etc

zi frumoasa si spor la discutat
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinuka_g

multumesc adina!
sa vad ce-am facut...


25+ David Gabriel Multumesc Doamne!



merge, bravo fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Buna dimineata, burticute!

E 10.30 dar sa nu va inchipuiti ca m-am trezit acum. M-am culcat pe la 12 si la 6 eram treaza (sa nu mai zic de reprizele de pipi de la 2 si 4 ca zici ca am program fix la baie).
Asa m-am ofticat ca e weekend si eu nu mai pot sa dorm!

Si cu pipi noaptea ma dispera. Asa eram si pana la 12 saptamani, de 3-4 ori pe noapte, apoi vreo 2-3 saptamani doar o data si apoi iar am luat-o de la capat. Cred ca in ultimul trimestru o sa dorm direct pe wc, daca de acum fac drumuri toata noaptea.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Stella, ma bucur ca vii si tu la cursuri. Nu-i problema, ne recunoastem noi!

Andreea, pune te rog listuta din nou. Eu de ieri de cand a scris Adina am inceput sa-mi salvez, asa ca a ta este bine venita acum!

Ramona si Adina, merci de sfaturi cu carutul. O sa vad cum e cu bratele alea.
Adina, de gropi nu am probleme, ca e asfaltat si parcul este la 2 blocuri de mers si o strada de traversat, deci in 10 minute maxim ajung.

Corinuka, si eu tot la etajul 3 stau si e bloc de 4 etaje fara lift. Si eu m-am gandit ce o sa ma fac cu carutul, mai ales ca sotul o sa fie la serviciu zilnic si o sa ies singura cu bebe.
O mamica zicea ca isi tinea carutul in masina. Eu nu pot, ca o sa ia sotul masina la serviciu.
Asa ca m-am mai gandit la o varianta: la noi la parter este o camera numita uscatorie, pentru cei care stau la parter si nu au balcoane, isi intind rufele acolo, unii mai depoziteaza si mobila. Imi aduc aminte ca si noi am dus un sifonier dezmembrat acolo acum 9 ani cand ne-am casatorit. Si ma gandeam sa vorbesc cu vecina de la parter care are cheia, sa-mi dea si mie o dublura si sa ma lase sa las carutul acolo. Nu prea am eu treaba cu vecinii, dar n-o fi asa haina! Si planul e sa las carutul acolo si sa urca scarile cu bebe in brate.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

neatza fetele!
carcucioarele astea is atatea frumoase, dar si scumpe incat si noi vom merge pe ideea corinei, cand gasim ceva util la oferta o sa luam chiar daca are un maner sau 2 oricum noi stam la casa nu am probleme cu urcatul si coboratul scarilor.
Olivette si eu am cam acelasi program ca si tine tre sa merg la baie la 23-00, pe la 2-3 si 5-6 dimineata chiar si in week-end
insa eu mai am o problema uneori nu pot dormi din cauza arsurilor de la stomac simt uneori ca imi ia foc pieptul si mi-e ciuda ca le simt noaptea foarte rar ziua.
week-end placut fetele

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

olivette la noi la parter e doar o boxa pe care o foloseste femeia de serviciu...si e foarte ingusta, daca mi-as pune caruciorul acolo n-ar mai avea femeia loc de mop si galeti ...totusi e o idee, as putea lasa macar carutul acolo, pliat, si sa urc doar cu bebe in landou/scoica/brate...o sa-ntreb...mersi de pont
cat despre pishu, la mine e jale! merg de cateva ori pe noapte, iar ziua am impresia ca la 10 minute tre' sa merg la baie ...urocultura am repetat-o saptamana trecuta, e negativa, nu stiu ce-o fi? o fi stand davidel pe vezica? ca i-am simtit un piciorus pe-acolo ...habar n-am, dar hartia igienica dispare de n-o vezi..
ar trebui sa merg la dr azi, mi-a zis ca-i de garda si sa ne vedem, dar nu reusesc sa iau legatura cu el...daca ajung la clinica revin cu noutati..
va pupam!


25+ David Gabriel Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Anidaz, sa ma treci te rog cu un carucior roz!!!

week-end placut!

28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

fetelor cine mai are arsuri si ce faceti k sa le mai domoliti?

26+

Mergi la inceput