Doresc sa donez haine baietel marimea 68 aprox.

Doresc sa donez haine baietel marimea 68 aprox. | Autor: ina.click

Link direct la acest mesaj

Buna.

Eu nu am experiente prea bune cu donatul de chestii.
Singura mea conditie e in general sa vina cinevaul care le doreste si sa si le duca acasa.
Aceasta conditie data trecuta se pare ca a fost prea dificila. Am pus un anunt pe un anume grup de donatii si m-am trezit cu vreo 6 inca in prima zi descriindu-si situatiile nevoiase. Am decis sa impart maldarul de haine la cei 6 doritori pentru ca nu ma lasa inima sa le dau doar unuia.
Singura conditie a fost: Veniti sa le luati; am bebe mic in brate, nu am permis de masina, sunt singura, NU VA POT CARA sacii de haine la usa. Va dau adresa, ies in fata blocului sau la colt, luati hainele, trimiteti pe cineva, eu nu am pe cine.
N-a mers. Au zis ca parca vin, poate nu, da poate pot sa iau metroul vreo 15 statii si tramvaiul 3 si ura gata am ajuns, etc.
Sotul meu a trecut prin aceeasi chestie cand a vrut sa doneze o furca de bicicleta, in valoare de vreo 200 ron. I s-a scris sa o aduca cu metroul. Right.
O alta prietena la fel a vrut sa doneze un carucior in valoare de 1300 ron. I s-a cerut sa il aduca ea si cand a explicat ca nu poate i s-a trimis un mail cu "daca faci o fapta buna, fa-o pana la capat".

Nu comentez. Ideea e ca eu am dat hainele de 0-6 luni unei colege de birou pana la urma, dar acum adun alt sac, cu haine marimea 68 majoritatea. De fapt, o cutie.
Daca stiti pe cineva care ar putea sa le ia va rog sa ma anuntati. Hainele sunt in stare buna.
Unele sunt mai lalaite un pic a guler d ex sau au o mica pata, etc.
Nu vreau nici un ban pe ele. NU ma pot deplasa sa vi le aduc, din motivele enumerate mai sus.

Daca acest mesaj nu-si are locul aici, spuneti-mi unde sa il mut.
Merci mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

ina, aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171242 sunt organizate donatiile de acest fel.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

multumesc, am sa imi iau cu copy paste mesajul de aici sa il duc dincolo.
rog inchiderea topicului dac este posibil si necesar.

Mergi la inceput