Mamici inimoase de Constanta - 163

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Pisoi, eu am prepelite. Le tin pentru oua, carne rar, doar cand sacrific masculi si nu multa, ceva gen 6-7 pasarele odata. Dar oute am tot timpul.

Georgi, am rezolvat-o pe Kim cu incubatorul, acuma sa vedem daca le-or iesi puisorii. o s-o rog sa puna poze ca je n-a vazut niciodata pui de paun.

Despre noi: suntem bine acum dar am trecut printr-o perioada mai nasoala, am fost internate in spital la infectioase (in regim de zi), deci nu tot timpul, copilul a cules stafilococul auriu de pe vreundeva si maaaama ce-am mai tras (si inca nu e complet scapata)....

Si ta-na-nam: Am participat la o emisiune de shopping/makeover la Prima TV, mi-au restaurat astia lookul, daca vreti sa va hliziti si sa ma vedeti, se va difuza duminica la 12.30, "Efectul WOW" se numeste emisiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Hmmmm.. mi-ar place un paun in curte...

Pisoi, tot Boticelina se ocupa si cu prepelite. De aceea stiu ca are si incubator. Dar nu stiu cum sa iei legatura cu ea, pemtru ca prin mesaj privat mie mi-a raspuns destul de tarziu, iar la telefon am prins-o doar seara dupa 20...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Wowww... am scris in acelasi timp...

Abia astept sa te vad pe sticla Dar pentru ce zici ca ati fost internate? Pentru stafilococ? sau stafilococul l-ati luat din spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Da..da..am incubator!:))..noroc cu Boticella!!!
Macar sa-mi iasa puii..ca pun eu poze! Pana una alta uite poze cu mama (sau tatal ) oualelor:

https://picasaweb.google.com/117406357849620183005/Rucar2012?authkey=Gv1sRgCPW8gubr57HJbQ#slideshow/5765822822999911842


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Boti, cum luam legatura? Am luat pentru inceput cateva ousoare de la Carrefour sa vad daca mananca piticul. A mancat putin azi,fierte tari, adica nu le-a scuipat dar nici nu a fost grozav de incantat si cred ca trebui sa i le amestec cu branzica sau altceva. Nu prea stiu cum se administreaza...

Rox, e fenomenal acolo, cu pani si caprioare si peisaj fantastic. Este vreo pensiune sau ati fost la rude? Ca m-as duce si eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Pisoi eu am fost la rude, nu Rox..mi-a murit bunica si asa am ajuns..zona este Rucar, langa Bran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Ah, scuze...asa imi trebuie, citesc mereu pe fuga. E frumos foc, mi-as dori sa existe o pensiune ceva cu pauni, caprioare si alte cele. Cum de nu s-o fi gandit nimeni? Imi pare rau ca nu ai ajuns cu un motiv fericit pe acolo totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
eu mai numar zile pana vineri, plecam cateva zile la munte... iupi. sincera sa fiu abia astept
ce ati mai facut zilele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

hello! eu lancezesc, imi savurez ultimele zile de "libertate" saptamana viitoare ne adunam pe acasa si apoi plecam in concediu. stiti cumva de unde pot sa achizionez un etilotest, trebuie musai pe teritoriul frantei; apropo, v-am zis ca plecam cu masina? suntem masochisti rau

rox, concediu placut si voua! sarbatoriti ziua lui patrick la munte?

boti, emisiunea fuse duminica asta sau in alta duminica? ce mi-ar place si mie... nu ne arati si noua noul look?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Angi, tu vorbesti serios? va trebuie etilotest al vostru? tare de tot! l-am sarbatorit pe Patrick in avans, am pus si poze
drum bun in vacanta!

Mergi la inceput