Fibrom uterin (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana eu iti doresc din tot sufletul sa se termine cu bine interventia si sa scapi de fibrom. Sa sti ca si burta mea inainte de operatie imi era tare si ma balonam din orice , acum ca nu mai este fibromul mi-a ramas asa de caraghioasa burta pentru ca grasimuta e la locul ei iar de la operatia in jos sunt dreapra ( acolo unde inainte era tare si umflat ). Din profil parca am un colac in jurul abdomenului, bine eu niciodata nu am fost fara burtica...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor oare ce mai face Arwen ?
cum mai esti hai da-ne un semn de viata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna, fetelor!

Pretty, ne rugam pt tine si bebe al tau sa fiti bine!

Olimp, imi pare rau ca ai mutatii, insa capul sus ca te asteapta un bebe frumos!

Dana, sa ne spui cand te operezi, sa ne rugam pt tine! Sunt sigura ca va fi bine si la tine.

Violeta,uff imi pare rau ca ai pr cu uterul. Sper sa se rezolve si sa ai un bebe in burtica cat mai rpd.

Stie cineva sa deschida capitol nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ninia multumesc de incurajari , imi prind tare bine

asta na dorim toate sa DD sa se indeplibneasca cat mai curand !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Dana, ce tratament ai urmat? Eu ma tot gandesc ce pot sa fac sa-mi scada fibroamele.Am sa incep cu ceai de zmeur, pentru ca-l am in casa. Trebuie sa slabesc cateva kilograme. ma mai echilibrez hormonal. Nu mai incap in hainele de anul trecut.
Olimp, ce analize ai facut pentru trombofilie? Doctorul a spus sa trec pe la cabinet dupa lista cu analize dar acum nu am bani si mi-e rusine sa ma duc iar cu mana goala.Plus ca la Galati nu stiu daca le pot face pe toate. Am gasit la Sante:Profil factori genetici de risc pentru trombofilie (mutatie factor V Leiden,mutatie Factor II, gena MTHFR).Eu nu am Synevo la mine in oras.
La Fundeni nu este analiza gratuita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna vio

nu stiu sa-ti spun daca la Fundeni este gratuita sau nu , stiu ca la Cluj la clinica de Gine 1 se fac cateva analize de trombofilie pe baza trimiterii de la medicul de familie doar ca nu stiu care . Presupun ca si la Bucuresti trebuie sa se faca.

mie m-a fost recomandat asa :

factor V Leiden
factor II prototrombina
factor XIII Val34Leu
mutatia PAI -1
MTFHR C667T
MTHFR A1298C

acestea sase le-am facut , evident ca sunt mai multe dar acestea sunt cele mai importante in prima faza.

apropo de slabit si eu sunt in aceesi situatie si nu stiu ce sa mai fac...mai ales ca acum iau si viatmine si pentru o persoana cu tendinta de ingrasare cateva "vitaminute" este crima curata !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Salutare fetelor
Cum mai stati cu sanatatea?
Eu abia astept sa-mi vina ciclul. Cred ca vine saptamana viitoare.
De facut copii, pot sa ma gandesc abia peste 3 luni. Sper ca intretimp sa ma angajez. Azi am aplicat la toate slujbele pe care le-am gasit pe internet. Am fost la un interviu si mi-au dat sperante si apoi mi-au zis ca angajeaza pe cineva cu experienta pe un anume aparat pe care eu nu am lucrat, dar la care in maxim 7 zile eram la nivelul celorlalti.Cred ca e singurul pe care nu am lucrat, in rest am facut de toate. Lumea zice ca am un CV impresionant. Si nu-mi gasesc de munca.
Bineinteles slujba nu era in Galati, caci orasul e mort si ingropat de mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna violeta
iti doresc sa-ti gasesti cat mai repede serviciu

eu cum mai stau , nu ma pot lauda de trei zile imi fac teste de ovulatie sa vad daca totul e bine si ...nu fac out , am spus ca monitorizez luna aceasta situatia si daca sunt probleme luna viitoare ma prezint la doctorita mea sa vedem ce sa fac in continuare.

la noi este o caldura infernala ,imi imaginez ca si pe la voi ..sa ai wwkend placut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

Am facut sedinte de bioenergie. Ca orice terapie alternativa, trebuie sa ai rabdare, pentru ca efectele benefice (daca vin) se vad dupa ceva vreme.
Acum astept sa vad si parerea celor de la Giulesti, daca voi gasi pe cineva sa ma avizeze.
Oricum, la mine problema majora e ca n-am un prieten/sot, macar ma dumiream daca fizic o sarcina este imposibila sau nu.
Violeta, bafta la interviuri! Cateodata da, un om cu foarte multa experienta, supra-specializat, este evitat, dar nu inteleg de ce...
Va pup, un weekend asa cum va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana ce tratament de bioenergie ai facut ? pentru ce ?

si weekend minunat



Mergi la inceput