Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilormda, trebuia sa reiei operatiunea (cred ca se putea), codul dat de ei trebuie sa-l imperecheze in baza lor de date cu contul inscris de tine, contul nefiind cel inscris, ei ar trebui sa trimita banii inapoi ca si plata eronata...va dura ceva, cred ca luni ajung banii la payza si se face verificarea si daca pica, marti-miercuri ar trebui sa ai banii inapoi in cont... o sa stai cu emotii pana vezi banii inapoi, dar nu cred ca ii pierzi, pentru ca nu cred ca le da "drumu" raifeisenul fara dovada ca merg in contul cui trebuie...Nina,mami de,
Sper din inima sa fie asa. Multumesc ca aloci timp pentru asta. Oare ajuta sa scriu si la Raiffaisen un email?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
mda, trebuia sa reiei operatiunea (cred ca se putea), codul dat de ei trebuie sa-l imperecheze in baza lor de date cu contul inscris de tine, contul nefiind cel inscris, ei ar trebui sa trimita banii inapoi ca si plata eronata...va dura ceva, cred ca luni ajung banii la payza si se face verificarea si daca pica, marti-miercuri ar trebui sa ai banii inapoi in cont... o sa stai cu emotii pana vezi banii inapoi, dar nu cred ca ii pierzi, pentru ca nu cred ca le da "drumu" raifeisenul fara dovada ca merg in contul cui trebuie...
Nina,mami de,


Sper din inima sa fie asa. Multumesc ca aloci timp pentru asta. Oare ajuta sa scriu si la Raiffaisen un email?





eu zic sa nu scri inca, am citit undeva pe payza ca nu agreeaza comunicarea cu raifeisenul, Raif fiind un intermediar, noi suntem clientii payza si cu ei trebuie sa discutam probleme ce tin de ei...

asta e sfatul meu, dar tu faci cum crezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

6. Here's an example as it relates to the VIP bucket: Let's say you
are a qualified member and you have 500 bids in your "VIP" bucket.
Then let's say that tonight the company awarded a 1.5% payment. And let's assume that your Bid Repurchase Preference is set to zero percent (0%). 1.5% of 500 is 7.50. Therefore, your Cash Award amount would be $7.50. That $7.50 would appear in your Cash Available bucket. If the same percentage was paid tomorrow night you would see $15.00 in your Cash Available bucket. this would continue, based on that Award percentage, until you had been paid on them for 90 days. Then your VIP bucket would be empty and you would not receive nightly Awards until you bought more bids.

Din acest paragraf reiese ca VIP points nu sunt = dolari.
Daca eu cumpar o galeata de prune cu pretul de 1 euro /pruna nu inseamna ca in galeata am euro, am prune.
Si nu trag pe nimeni de urechi.



Zeek nu este o firme de investitii, motiv pentru care nu se vorbeste despre $. De-asta programul acesta nu este numit o investitie. Cand platesti 500$ ca sa cumperi bid-uri, nu investesti in Zeek, ci cumperi un produs. Cand dai mai departe acel produs, Zeek iti da o suma egala in puncte VIP. Cu aceste puncte VIP, daca indepinesti sarcinile zilnice, castigi profitul zilnic.
Cele 500 puncte VIP VALOREAZA 500 $.
Sa presupunem ca procentul zilnic ar fi 100% in loc de 1,5%, asa cum zici. Acum, cei 7,50 $, cum zici tu, sunt 500 $, ceea ce este egal cu 500 puncte VIP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

in fine s-a intamplat si la mine ceva:

Cash Available: $0.00
VIP: 146.67 Points
Leftover Change: $0.00
Bonus Balance: 0.00 points

am incercat sa platesc innoirea la silver din fonduri, nu merge, rezultatul este asta:

Unfortunately, you do not have enough in your set aside funds to cover the subscription.

Please choose a different payment option.

deci inca 10 dolari platiti din buzunar...


Daca te-ai upgradat deja si nu mai esti silver, trebuie sa platesti din nou, e 10 $ / luna. Singurul motiv pentru care cineva s-ar upgrada la Silver inainte de cele 60 de zile, este daca introduce alti oameni in sistem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

a trecut deja o luna de cand esti silver, de trebuie sa platesti din nou ?

Ingrid si Cristi 9 ani


da, ghinion...si a mai fost o intarziere de o zi ca mie punctele mi s-au transformat in vip in a 62-a zi nu in a 61-a...


Nu conteaza ca ti s-au convertit in ziua 62, pentru ca din momentul in care ti s-au convertit in puncte VIP, ai 90 zile timp in care castigi bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Buna dimineata, imi spuneti va rog dupa ce am trecut contul in Payza la verificare si am virat 155 RON in contul Raiffaisen pe care mi l-au dat ce urmeaza?
Trebuie sa primesc ceva mesaj de la Payza sau?

Multumesc





da, astepti pana ai banii in payza apoi poti face plata...o initiezi din zeekrewards - Upgrade-AlertPay(PayZa)



Doamne, eu acum vad, ce-i cu sumele astea de 155 RON?
Cine va spus ca trebuie sa depuneti banii astia ca sa verificati contul? Nu este nevoie sa depuneti 155 lei ca sa verificati contul, sunt si alte metode! Eu nu-mi amintesc sa fi depus banii astia pentru verificarea contului, verific si revin cu precizari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

update
Cash Available: $5.55 (Request Check)
VIP: 148.69 Points
Leftover Change: $0.05
Bonus Balance: 0.00 points

a disparut o parte din banii din leftover change, poate pentru ca am modificat optiunea la 5%.
ce pot face cu vip points?



Nimic nu dispare, sunt fie in Bid Give Manager, ca si biduri, sau pot si automat convertite in puncte VIP.
De ce ai setat la 5%? Ma gandesc ca nu ai inteles ceva...?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eu m-am oprit din postat anuntul, nu ii vad utilitatea din moment ce nu sunt Silver.

Iar Silver nu cred ca voi deveni prea curand, am un "noroc" la a acumula directii de distribuire a banilor, de sa ma impusc.

N-am inteles nici acum care e faza cu 155 de lei si daca se cer numai in cazul viramentului bancar sau al platii prin ordin de plata sau si in cazul platii cu cardul.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.



Nu este nevoie sa platesti cei 155 RON!
Doar cei 10$ pentru upgrade.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eu am atasat cardul ING la contul de Payza, am platit taxa de atasare/verificare 1,85 USD, dupa care contul a devenit "Verified".

Intrebam pentru ca de la 1,85 dolari pana la 155 de lei e cale luuunga.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.


Foarte bine, ai facut ce trebuia.
Acum trebuie sa-ti adaugi un cont bancar si poti sa trimiti 50 lei pentru a-ti plati upgrade-ul. Am explicat intr-un post anterior cum se face asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.
Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.



Andre, nu stiu cine te-a sfatuit sa faci asta, eu cu siguranta nu. Ai trimis 155 ron la Payza, fara ca ei sa stie de unde au venit banii.

Am explicat anterior ce trebuie facut pentru a trimite cei 50 lei.
Iau instructiunile cu copy - paste:

Pentru operatiunea de trimitere de bani in Payza, recomand sa ai un cont la Raiffeisen, pentru ca Payza are deschis in Romania cont la Raiffeisen, ceea ce face ca transferurile sa se realizeze mai repede decat cele intre banci diferite.
Mai intai intri in contul tau de Payza. Daca nu ai inca adaugat contul bancar, trebuie sa faci asta mai intai si este foarte simplu. Apoi dai click pe Add Funds. Pentru ca optiunea de credit card este temporar dezactivata in Payza, singura optiune pe care o putem folosi in Romania este Bank Transfer, cu taxe minime. Alegi Bank Transfer. Iti apare contul bancar. La Amount treci suma. Un upgrade de 10$ costa 50 RON (daca sunt mai multe persoane care se upgradeaza, adica tu si cu cativa prieteni de-ai tai care vor sa se upgradeze odata cu tine, poti face transferul pentru toti si va costa ceva mai putin. Exista o taxa fixa de 11,5 RON, care se plateste catre Payza, indiferent de suma pe care o tranzactionezi). Apoi dai click pe butonul verde Next. Pe urmatoarea pagina ti se confirma datele si bifezi in casuta de jos I accept si dai click pe butonul Depozit. Apoi iti apare o pagine unde scrie: How to complete your Deposit by Bank Transfer si dedesubt sunt trecut informatiile bancare in 2 rubrici: Step 1 si Step 2.
IMPORTANT:
Iti notezi pe o hartie aceste informatii:
Amount: ....
Bank Deposit Code: ......
Account Name: .........
IBAN: ........
SWIFT BIC: .........

(in josul paginii, la Transaction in Detail, vei vedea ca iti apare Pending)

Cu aceste date mergi la o banca Raiffeisen si ii dai operatorului informatiile.
Bank Deposit Code este un cod foarte important, pentru ca el "spune" celor de la Payza cine a facut transferul.

Dupa ce ai facut transferul, intr-o zi sau doua (daca banii se muta din Raiffeisen in Raiffeisen), banii vor fi in contul tau de Payza.

Din Payza faci upgrade-ul in zeek rewards.


In felul asta, iti verifica si contul, trimitandu-ti un SMS inainte sa termini operatiunea.


Mergi la inceput