Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilorpctele vip se anuleaza dupa 90 de zile, de aia ai setat la 80/20 cei 80% se duc pe biduri care cresc contul de vip point...dupa primele 90 de zile vei ramane in contul vip doar cu pctele vip obtinute din biduri
Multumesc frumos. Practic, daca ai setat 80/20, 20 scoti, 80 ramane pentru biduri. Dar atunci din ce cresc sumele dupa cele 90 de zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
pctele vip se anuleaza dupa 90 de zile, de aia ai setat la 80/20 cei 80% se duc pe biduri care cresc contul de vip point...dupa primele 90 de zile vei ramane in contul vip doar cu pctele vip obtinute din biduri


Multumesc frumos.
Practic, daca ai setat 80/20, 20 scoti, 80 ramane pentru biduri. Dar atunci din ce cresc sumele dupa cele 90 de zile?




pai asta e tot... aia 80 pentru biduri se transforma in vip point care vor trai si ele fiecare cate 90 de zile , ajutand la nasterea sumelor...

Nina,mami de,
edit: atat doar ca eu vreo 2 sapt am setat 100%, apoi 50/50...si ma mai gandesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui litora

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
..........
............


Am ramas cu impresia ca pe 30 trebuia sa-ti intra banii, de aceea te-am intrebat.


nu, eu eram cu 23 iulie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
pai asta e tot... aia 80 pentru biduri se transforma in vip point care vor trai si ele fiecare cate 90 de zile , ajutand la nasterea sumelor...Nina,mami de, edit: atat doar ca eu vreo 2 sapt am setat 100%, apoi 50/50...si ma mai gandesc....[/quote]Multumesc ca iti gasesti timp pentru raspunsuri, chiar e frumos din partea ta, in conditiile in care celelalte fete care au inteles sistemul s-au retras. Nici sa imi dai in cap, insa, nu pricep cum cresc vip pont-urile, de unde vin sumele de care vorbeau Elle-seb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu am inteles oarecum ca sumele vin de la oamenii pe care i-ai bagat sub tine. De cate ori upgradeaza unul la Silver capeti puncte si procent din castigul lui....
De asemeni mai castigi puncte cumparand bid-uri, asta daca vrei sa investesti bani.
Deocamdata ma laud cu 5 dolari

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

pai asta e tot... aia 80 pentru biduri se transforma in vip point care vor trai si ele fiecare cate 90 de zile , ajutand la nasterea sumelor...

Nina,mami de,
edit: atat doar ca eu vreo 2 sapt am setat 100%, apoi 50/50...si ma mai gandesc....




Multumesc ca iti gasesti timp pentru raspunsuri, chiar e frumos din partea ta, in conditiile in care celelalte fete care au inteles sistemul s-au retras.
Nici sa imi dai in cap, insa, nu pricep cum cresc vip pont-urile, de unde vin sumele de care vorbeau Elle-seb?



[/quote]
Teoretic, este destul de usor, practic...vom vedea cam peste 2 luni daca merita.
La mine, de exemplu, in data de 28.09 mi se vor "pensiona" 173 vip points, adica, cate aveam cand am gatat cele 60 de zile free, in 01.10, se vor "pensiona" 12(cate am adunat in 4,5 zile ), in 02.10, 2 vip points, etc. Ideea e ca , pana in 28.09, eu trebuie sa "profit" de cele 173 puncte sa-mi cresc contul, astfel ca, comisionul meu zilnic sa ajunga mai mare decat punctele ce se vor pensiona(nu cele 173, cele 2, care reprezinta comisionul din zilele astea).
De exemplu, pe azi, am primit 4.29 vip points, care se vor pensiona peste 90 de zile. Teoretic, ar trebui sa las contul sa creasca pentru ca, peste 90 de zile sa am un comision de sa zic, 6 vip points, astfel ca, contul va creste cu 2 vip points daca scadem cele 4 vip ce se pensioneaza in ziua aia. eu cred ca ne vom putea da seama daca renteaza abia cand vedem suma contului si comisioanele de cand incep "pensionarile".
Asta este strict parerea mea, sper ca ati inteles ceva din ce am vrut sa spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

pai asta e tot... aia 80 pentru biduri se transforma in vip point care vor trai si ele fiecare cate 90 de zile , ajutand la nasterea sumelor...

Nina,mami de,
edit: atat doar ca eu vreo 2 sapt am setat 100%, apoi 50/50...si ma mai gandesc....




Multumesc ca iti gasesti timp pentru raspunsuri, chiar e frumos din partea ta, in conditiile in care celelalte fete care au inteles sistemul s-au retras.
Nici sa imi dai in cap, insa, nu pricep cum cresc vip pont-urile, de unde vin sumele de care vorbeau Elle-seb?



[/quote]

daca te uiti acum in contul tau, vei vedea ca ti-a crescut numarul de vip points, datorita bidurilor cumparate cu cei 80% si date celor de sub tine...sau distribuite de sistem.... dupa primele 90zile ti se anuleaza vip pointurile castigate in primele 60 de zile... ramai in cont cu vip point obtinute prin achizitia de biduri (cu cei 80% sau cu banii proprii sau cu dolari virtuali)

apoi cum zice indigren, mai primesti ceva si de la cei inscrisi sub tine, dar numai de la cei ce sunt cel putin silver (de la cei care sunt in primele 60 de zile nu cred ca primesti ceva)


eu limbajul lui elle_seb l-am priceput ca fiind ambiguu, ea zice ca asta e din cauza ca nu inteleg eu sistemul...eu nu inteleg despre ce sume vorbesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ma ""laud" si eu cu 8 dolari siunpic. La fel n-am priceput ce se intampla cu acele faimoase VIP points dupa ce le trece periaoda de exprirare/pensionare?

Am setat sitemul la 80/20 si parca e mai bine.
Nu reusesc sa conving pe nimeni sa intre in sistem, adica nu pot sa mint si sa spun ca se imbogatesc.

Eu mai postez asa impulsionata de voi, pina la urma cre ca ma voi retrage.

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litora spune:

Eu am inteles ca se sterg pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Va multumesc pentru raspunsuri, recunosc ca nu am priceput, dar asta din cauza ca nu pricep nimic din sistem, nu ca nu ati fi explicat voi. Oricum, cei 2 oameni aflati sub mine nu reusesc sa isi faca un cont Payza pentru ca asteapta de o saptamana mailul de confirmare, altuu n-am cu ce convinge, asa ca asa cred ca ma voi retrage si eu.

Mergi la inceput