Hipospadias (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Aradana, ai inteles bine, costul operatiei este de 6100 lei la care se adauga onorariul doctorului, care se da separat.
Cu o zi inainte de operatie veti merge la un consult pediatric, apoi dc primiti ok-ul mergeti la anesteziolog si apoi la dr. Hadidi. Dupa consultul pediatric ni s-au recoltat analizele. Ni s-a explicat programul (in special cel al meselor) pana a doua zi cdurma sa ne prezentam la clinica. Cam atat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sefi spune:

Buna, Deargint

Multumesc de intrebare. NU puteam sa tinem copilul sa urineze cu picatura, eram oricum foarte speriati sa nu faca retentie de urina, blocaj renal sau multe altele care ne-au trecut prin cap, chiar daca nici nu aveau legatura cu asa ceva. A purtat sondita vreo 5 zile si apoi a fost mai bine, i-a revenit jetul, au trecut si durerile in final. In schimb, intre timp a facut o infectie urinara cu E. Coli, care e foarte probabil sa fie de la sonda respectiva, pe care o tratam cu antibiotic, din nou. Pe 29 aprilie mergem la control la Prof. Hadidi, sa vedem ce zice despre cum arata.

Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danpopescu22 spune:

Buna, 'deargint'! Imi pare rau ca ai aceeasi problema ca si copiii nostri! Nu stiu de ce se evita raspunsul la intrebarea ta! Nu mi se pare deloc fair-play ce fac colegii nostri utilizatori! Chiar nu inteleg... La cei 6100lei se mai adauga 110Euro/noapte spitalizarea (daca stati singuri in camera) sau 55Euro/nopate daca impartiti camera cu o alta mamica si baietelul ei! Apoi, onorariul doctorului este de 3000Euro (in cele mai multe cazuri - 90%) sau 5000Euro daca este vorba despre un caz mult mai complicat! Multa sanatate si fiti tari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danpopescu22 spune:

Scuze, mesajul era pt tine "aradana", nu pt "deargint"! Am facut o confuzie! ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aradana spune:

Multumesc pt. raspuns. Nu stiu neaparat daca cineva se fereste, dar am observat ca in general nimeni nu spune concret cat a costat consultatia, operatia, spitalizarea ... Iar astea sunt aspecte importante, care trebuie cunoscute, ca sa poti sa-ti faci un calcul, sa strangi banii necesari. Pt. noi mai e si costul transportului si acum analizam toate variantele. Poate vom alege sa facem operatia la Budapesta, pt. ca e mai aproape. Poate vom merge acolo si pt. consultatia initiala, pt. ca desi peste cateva zile dr. Hadidi soseste la Bucuresti, nu putem acum sa ajungem la el, e si f. lung drumul Arad-Bucuresti pt. un bebelus de 4 luni.
Am citit aici pe forum ca anne27 si-a operat baietelul la Budapesta. Daca ar putea ea sau altcineva sa ne spuna cat a costat acolo interventia, as fi recunoscatoare.
Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalexiu spune:

Buna,

am si eu o nelamurire legata de costul celei de-a 2-a operatii, cea de cosmetizare. pe langa onorariul Domnului Dr. pentru aceasta operatie, la clinica ce mai trebuie achitat? din nou cei 6100 RON?
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexalexiu

Buna,

am si eu o nelamurire legata de costul celei de-a 2-a operatii, cea de cosmetizare. pe langa onorariul Domnului Dr. pentru aceasta operatie, la clinica ce mai trebuie achitat? din nou cei 6100 RON?
Multumesc mult



35oo lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalexiu spune:

Multumesc mult pentru raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_79ct spune:

buna as vrea sa stiu cand vine dr.Hadidi in tara si cum pot face o programare multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_79ct

buna as vrea sa stiu cand vine dr.Hadidi in tara si cum pot face o programare multumesc mult


suna-ma la 0744-529646 pt programare la prof.

Mergi la inceput