Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

[quote]citat din mesajul lui Lo_li_Ta

A primit prima sentinta cand puterea era la PDL, i s-a mentinut sentinta acum, cand amicii lui sunt in frunte. Unde-i politizarea?!

Kovesi nu e omul lui Basescu? Nu ii e in mod clar aservita?
Justitia e in mana lui Basescu, altfel ar fi facut si minunata de Roberta nitica puscarie pentru lipsa de cunostinte de aritmetica. Insa iat-o ca e sloboda si mai guresa ca niciodata... ca sa vezi minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo]

voi nu vedeti ca unii oameni nu mai emit pareri personale, nu mai au concluzii, nu mai gandesc rational. ei iau de buna ce li se spune la TV


Nu, adevarul e ca in cazul procesului "Trofeul calitatii" ar fi trebuit sa-mi iau liber de la munca pentru a merge sa asist la toate infatisarile!! Si asta pentru a avea cea mai obiectiva parere dintre toate parerile din lume....!!!
Tu cand auzi la tv ca scad pensiile, asa-i ca nu crezi? Fireste ca nu, doar tu pareri si printipuri personale, ce mai incolo-incoace....
Da' si lui Busu ii pui vorbele la indoiala, cand zice ca vine aversa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

A primit prima sentinta cand puterea era la PDL, i s-a mentinut sentinta acum, cand amicii lui sunt in frunte. Unde-i politizarea?!

Kovesi nu e omul lui Basescu? Nu ii e in mod clar aservita?
Justitia e in mana lui Basescu, altfel ar fi facut si minunata de Roberta nitica puscarie pentru lipsa de cunostinte de aritmetica. Insa iat-o ca e sloboda si mai guresa ca niciodata... ca sa vezi minune.

Kovesi e procuror general. Procurorii nu dau sentinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Kovesi e procuror. Sentintele le dau judecatorii. Iar sentinta asta a trecut prin mai multe complete, cu recursurile respective pana a ramas definitiva.

Sa-i aiba Basescu pe toti la mana ? Acum cand e deja singur in opozitie cu toti: guvernul e USL, parlamentul e majoritar USL, puterea locala a fost castigata de USL.

Mai sa cred ca e Mafalda ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

A primit prima sentinta cand puterea era la PDL, i s-a mentinut sentinta acum, cand amicii lui sunt in frunte. Unde-i politizarea?!

Kovesi nu e omul lui Basescu? Nu ii e in mod clar aservita?
Justitia e in mana lui Basescu, altfel ar fi facut si minunata de Roberta nitica puscarie pentru lipsa de cunostinte de aritmetica. Insa iat-o ca e sloboda si mai guresa ca niciodata... ca sa vezi minune.

Kovesi e procuror general. Procurorii nu dau sentinte.


Nu, insa stiu pe cine a aduce in fata instantei, in functie de interesele potentatilor. Cate scandaluri n-au fost si pe tema coruptibilitatii judecatorilor romani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Iar Robertei Anastase sper sa-i vina randul . Mai ales acum, dupa aceasta sentinta ar trebui ca procurorii si judecatorii sa aiba alt suflu, iar coruptii sa se mai gandeasca o data.

Edit: Si tu crezi ca Basescu i-a corupt ca sa-l inchida pe Nastase ? Acum, cand PSD-ul e la putere cu cele mai mari sanse sa ramana acolo pentru inca 4 ani ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

A primit prima sentinta cand puterea era la PDL, i s-a mentinut sentinta acum, cand amicii lui sunt in frunte. Unde-i politizarea?!

Kovesi nu e omul lui Basescu? Nu ii e in mod clar aservita?
Justitia e in mana lui Basescu, altfel ar fi facut si minunata de Roberta nitica puscarie pentru lipsa de cunostinte de aritmetica. Insa iat-o ca e sloboda si mai guresa ca niciodata... ca sa vezi minune.

Kovesi e procuror general. Procurorii nu dau sentinte.


Nu, insa stiu pe cine a aduce in fata instantei, in functie de interesele potentatilor. Cate scandaluri n-au fost si pe tema coruptibilitatii judecatorilor romani?


Conexiunea logica fiind (?)... ca imi scapa. Inca o data, procurorii nu dau sentinte. Nu este suficient doar sa fii chemat in fata a trei instante succesive ca sa fii declarat vinovat. Adica e o conditie necesara, da, sa fii chemat, dar nu suficienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Kovesi e procuror. Sentintele le dau judecatorii. Iar sentinta asta a trecut prin mai multe complete, cu recursurile respective pana a ramas definitiva.

Sa-i aiba Basescu pe toti la mana ? Acum cand e deja singur in opozitie cu toti: guvernul e USL, parlamentul e majoritar USL, puterea locala a fost castigata de USL.

Mai sa cred ca e Mafalda ...


Basescu inca se tine bine pe picioare. Habar n-am pana cand, insa in opinia mea otraveste tot ce inseamna democratie, demnitate si bun simt in Romania.
N-o fi el vinovat de toate relele din lume, insa e departe de-a fi inocent. Iar cazul Nastase e lucratura lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Viviana, acum suna altfel noul tau mesaj, nuantat e altceva. Dar inca am indoieli mari ca justitia si-a facut treaba. Nu mai repet ce am scris mai nainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

pe de o parte imi pare rau pt familia dlui Nastase, pt copiii dumnealui care au fot obligati sa asiste la acest film in care protagonist e tatal si sotzul Nastase...

pe de alta parte,
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12576544-ziua-care-generatia-mea-crede-din-nou-poate.htm

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput