Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

si inca ceva important:

Duminica seara, la Antena3, Liviu Dragnea, secretar general al PSD, a declarat textual:
„Era Adrian Nastase nu s-a incheiat“.


http://www.evz.ro/detalii/stiri/romania-lui-cristoiu-penali-din-toate-partidele-uniti-va-in-usl-988803.html


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta nu prea as mai crede. Sunt afirmatii fanfaroniste.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Se incinge meciul, l-au ridicat pe Bradisteanu, pana la urma cica a cam fost diversiune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Cotidianul Romania Libera afirma, citand surse din Serviciul de Ambulanta al Municipiului Bucuresti, ca medicii care s-au aflat in salvarea trimisa la Adrian Nastase ar fi declarat ca "rana nu a fost profunda, ca glontul doar l-a sters si ca nu a fost nevoie decat de un pansament subtire si de o branula prin care sa se poata administra substante in cazul unei scaderi bruste de tensiune".

www.romanialibera.ro/actualitate/justitie/declaratie-bomba-in-cazul-nastase-rana-nu-a-fost-profunda-glontul-doar-l-a-sters-si-nu-a-fost-nevoie-decat-de-un-pansament-subtire-si-de-o-branula-268616.html" target="_blank">articolul aici

PS: când s-au întors în statia de ambulanta li s-a interzis sa vorbeasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nu ma vrut sa o spun eu dar la o adica pot fi acuzati de favorizarea infractorului si nu este deloc greu un astfel de proces.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Hai, ma Marius, tu esti din categoria "dupa razboi multi viteji se arata". Deja s-a anuntat la tv, cand ti/am zis eu 2 pagini mai insainte despre asta ai zis ca nu e nimic ilegal. Si iata ca si doctorul e urmarit penal si politistii cel putin audiati. Deci am avut dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Se stringe latul in jurul lor deja.
Apar stiri dupa stiri, cu o viteza ametitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Neata!
si acum sa ne luam castronul de floricele, sucul, asezati-va bine in fotolii: care e mai tare? Bombonel devine puc, intre psd-eii proaspat revitalizati cu neste infuzie de parlamentari care au sarit gardul din ograda pdl(da, stiu, de fapt au sarit la liberali multi, dar fiind uniune...), daruiti si cu o guvernare de mana a 14 a nainte de alegerile mari...si echipa Kovesi- Morar, din galerie tipa Macovica.

Baselul e ocupat( ?) sa ii rupa teza de doctorat micului Titulescu ca a fost obraznic si vrea sa-i sufle excursia. Da' las ca il aranjeaza el, pune CC sa il muste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Lantul se strange, dar se vede ca USL-ul e la putere! Atata teama de declaratii publice n-am mai vazut de multa vreme:

- Doctorita Alice Grasu, managerul Ambulantei Bucuresti, sustine ca nu poate vorbi despre momentul solicitarii ambulantei, întrucât se teme sa nu fie târâta în justitie de avocatii fostului premier.

- Circumstantele în care s-a produs tentativa de sinucidere a lui Adrian Nastase ramân si ele neclare, întrucât autoritatile refuza sa faca lumina în acest caz. Nici Ministerul Sanatatii, nici Directia de Sanatate Publica, nici Ambulant Bucuresti si nici Inspectoratul de Politie, prin reprezentantii lor nu au voie sa dea detalii legate de modul în care s-a produs accidentul lui Nastase.

- Reprezentantii Institutului de Medicina Legala au spus, luni, ca autoritatea nu se poate pronunta în cazul Adrian Nastase, daca acesta poate fi transportat de la Spitalul de Urgenta Floreasca în Spitalul Penitenciarului Rahova, potrivit B1 TV.

- Raed Arafat, subsecretar de stat în Ministerul Sanatatii, sustine. potrivit Rl, ca a fost plecat în SUA si ca e rupt de filmul evenimentelor, iar Niculae Alexandru, purtator de cuvânt al Politiei Capitalei, spune ca nu are voie sa dea alte declaratii decât cele ale ministrului de Interne Ioan Rus.


Se reinstaureaza regimul terorii!!!

www.revista22.ro/bomba-in-cazul-nastase-rana-nu-a-fost-profunda-glontul-doar-la-sters-si-nu-a-fost-nevoie-dect-de-un-pansament-subtire-si-de-o-branula--sefa-de-la-ambulanta-a-primit-telefon-direct-de-la-ioan-rus-15918.html" target="_blank">sursa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alooo! a trecut criza? Mai se ocupa careva de tara asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Alooo! a trecut criza? Mai se ocupa careva de tara asta?

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Stai un pic, sa dea Parlamentul o decizie ca se lungeste ziua de la 24 la 60 de ore, ca momentan in 75% din timp guvernul se ocupa de atacuri politice! Macar daca lungim ziua, in 25% din timpul ramas mai se poate face ceva si pentru tara asta!
Plus ca daca se da o asemenea decizie, e posibil sa il vedem si pe Crin ca prin parlament, ca o sa reuseasca sa se trezeasca si el in timp util sa mai prinda ceva!

Mergi la inceput