Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Un om condamnat nu trebuie si umilit.



dar trebuie sa ajunga la inchisoare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Un om condamnat nu trebuie si umilit.



dar trebuie sa ajunga la inchisoare ...


Pai asta-i umilirea. La polul opus e absolvirea de pedeapsa- nu destul a suferit fiind judecat si condamnat?? Fiti oameni, are si el familie, ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

si starea lui psihica e precara, dupa cum se pronunta ilustrii medici. e chiar inuman sa-l bagi la inchisoare in conditiile astea.

acuma serios, eu nu inteleg si pace prostimea care face zid in jurul lui nastase - un hot penal, de carui vinovatie nu se mai indoieste nimeni. toata lumea il stie de corupt, chestia asta nu are nimeni tupeu s-o conteste. si totusi, sunt oameni care il apara, carora li se innoada lacrimile in barba de mila lui. nu inteleg de nicio culoare mecanismul emotional care da atari reactii ilogice. daca poa' sa-mi explice cineva, raman recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pe bune e asa isterie sa-l apere pe nastase? intreb ca omul care nu are acces la tv-ul romanesc si care din presa de pe net are senzatia ca toata lumea astepta sa-l vada in inchisoare si sa se faca in final dreptate. Acum poate nu citesc eu presa care trebuie dar si unde in trecut am vazut multi pro psd acum e destul de multa unanimitate ca locul lui an e la inchisoare dupa cum stabili coana Justitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

oo, la televiziuni e jale si suspine, dar hai sa nu le luam pe alea, ca-s vandute, e vorba de businesssss acolo. dar sunt bloguri de oameni marunti, unii muritori de foame (probabil), care-l scot pe nastase erou national. numai comparatia cu isus n-am auzit-o, dar am un feeling ca ajungem si acolo.

refuz sa cred ca toti agaricii astia cu blog sunt vanduti PSD_ului, ar fi mai ceva ca teoria conspiratiei. deci presupun ca macar o parte din opiniile astea aruncate in internet, sunt pe bune, sunt chiar convingerile celor ce le scriu. si aici ma blochez si nu mai inteleg ce-i face pe amaratii astia sa planga pentru nastase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

oo, la televiziuni e jale si suspine, dar hai sa nu le luam pe alea, ca-s vandute, e vorba de businesssss acolo. dar sunt bloguri de oameni marunti, unii muritori de foame (probabil), care-l scot pe nastase erou national. numai comparatia cu isus n-am auzit-o, dar am un feeling ca ajungem si acolo.

refuz sa cred ca toti agaricii astia cu blog sunt vanduti PSD_ului, ar fi mai ceva ca teoria conspiratiei. deci presupun ca macar o parte din opiniile astea aruncate in internet, sunt pe bune, sunt chiar convingerile celor ce le scriu. si aici ma blochez si nu mai inteleg ce-i face pe amaratii astia sa planga pentru nastase.


Frumoasa exprimare.Parerea unui roman despre conationalii sai.Foarte buna parere.


Nastase va face puscarie,va iesi dupa 8 luni si asta e marea justitie...bleah..justitia la noi in tara nu exista.Daca lua vreo 20 de ani as mai intelege aggitatia,dar asa....
Nastase oricum e expirat ca si om ,politic vorbind,acu` pur si simplu s-a activat instinctul de supravietuire in el si face probabil tot ce poate sa scape.

Simplu.

Are bani si incearca sa scape.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ne agitam pentru dreptate in sine, pentru ideea ca nici un om nu e mai presus de lege. Momentan e condamnat pt trofeul calitatii si nu avem pretentia sa ia 20 de ani ci fix pedeapsa legala. Pe care a si luat-o drept care nu pricep unde e treaba justitiei de la momentul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Telenovela incepe sa iasa la iveala:
http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Medicul_Bradisteanu_si_trei_politisti-anchetati_de_DNA-_Ei_ar_putea_fi_acuzati_de_favorizarea_infractorului_in_cazul_Nastase_0_725927496.html

super jenant!!! ministrul de interne trebuie sa isi dea demisia de urgenta. Evident ca in alta tara si primul ministru ar trebui sa isi depuna mandatul !!!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Ma tot uit la tv si presa si nu-mi vine sa cred cum a ajuns aceasta tara.. Un condamnat fie el si Adrian Nastase care incearca sa se sustraga de la executarea pedepsei. De ce ar fi el mai presus de lege? De ce acest gest de lasitate? Si acum declaraiile familiei care incearca sa smulga lacrimi si compasiune. Ma gandesc ca daca nu erau ei sa fure tara asta si sa o vanda poate noi tinerii am fi avut alta soarta si romania in general... Cand a furat miliarde a fost bine..acum are procese de constiinta.Oricum 2 ani este un nimic in comparatie cu ce a facut dar este un triumf al justitiei. Trebuie sa merga la inchisoare, macar sa aiba aceasta demnitate!! Ce ar fi daca toti cei condamnati ar incerca sa se omoare?
Aceasta familie sfideaza tot in continuare si crede ca poate scapa. Cum este posibil ca un prim ministru sa aiba ce are el daca nu a furat? de unde milioane, case peste case, masini etc? Astia au furat Romania si acum se ascund dupa un fular si un salon.
Imi este rusine ca traiesc in aceasta tara si ca am fost reprezentata de acesti oameni, oameni care sunt penibili pana la capat!
Imi doresc ca un simplu cetatean si platitor de taxe in aceasta tara sa nu ne mai sfideze nimeni si sa se faca dreptate!!!
Trebuie sa mearga la inchisoare ca toti cetatenii acestei tari care sunt condamnati! si fara penibilitati si tot felul de tertipuri..Toata indignarea pleaca de la injustitie si de la faptul ca totul este pe pile si ca unii au aroganta ca-s mai presus de lege!
Oamenii care nu au ce pune pe masa copiilor lor, care traiesc in conditii mizere care au pensii si salarii de 500 ron ce sa faca? Sa ne luam viata cu totii? Astea sunt drame nu ce a patit el ca a luat 2 ani pentru miliarde furate si traieste si el si familia lui intr-un huzur si sfideaza pe toti ceilaltzi..Sa le fie rusine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu ma vrut sa o spun eu dar la o adica pot fi acuzati de favorizarea infractorului si nu este deloc greu un astfel de proces.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput