Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Adevarul e ca Becali se poate supara, pe bune...
La el s-au dus mascatii, sa moara ala de infarct...La Nastase s-au dus ca la nunta, cu plosca, painea pe stergar si lautari.

Acu', ca sa fiu sincer, desi mi-ar fi placut sa vad cum il scot cu catuse si-l urca in duba, ca pe orice arestat (ca legat de cal si tarat prin praf pana la Rahova nu cred ca se poate...), trebuie sa recunosc ca Rus are ceva dreptate cand zice ca s-a gandit la o minima discretie fiind vorba de o persoana publica de (fostul) calibrul lui Nastase.
Nu ma deranjeaza nici ca mai sta sau nu in spital...ma deranjeaza toti psd-istii care spun (inca) ca-i nevinovat, ca ei il sustin, ca viata lui in politica nu s-a incheiat. Ori asta e o mare magarie si sfidare a omului de rand, sa sustii un infractor dovedit si condamnat.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Si eu am aceeasi opinie.
Excesul de zel produce efecte neplacute pentru cei care il practica.
Un om condamnat nu trebuie si umilit.
Eu cred ca la noi se fac prea multe descinderi cu mascati si televizate dupa care nu se mai aude nimic de presupusii infractori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Breaking news:
http://www.academiacatavencu.info/actualitate/adrian-nastase-propus-pentru-sanctificare-de-catre-credinciosi.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Si eu am aceeasi opinie.
Excesul de zel produce efecte neplacute pentru cei care il practica.
Un om condamnat nu trebuie si umilit.
Eu cred ca la noi se fac prea multe descinderi cu mascati si televizate dupa care nu se mai aude nimic de presupusii infractori.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Las' ca ne umileste el pe noi si nu va face nici 5 min. inchisoare!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Egal ca face sau nu cuscarie, tot e terminat politic si nici ca jurist ori profesor nu mai va avea nas. Cred ca Base de fapt cariera lui politica a urmarit sa i-o lichideze. Si asta se intampla de ceva ani. Ca-s 2 ani/8 luni in fapt, e fix pix.
Psd-eii ar trebui sa se gandeasca de doo ori inainte sa o ia pe araturile antenesti. Si asa sunt alesi in disperare de cauza, ca rau mai mic versus Pdl, DAR ma indoiesc ca va fi rau mai mic si ca astia care au stat pe tusa in opozitie, cu ochi straini si goi n-au prins ideea...vb lu' Badea, ultimele guvernari portocalii si cu cireasa de presedinte jucator deasupra tortului, au dus potlogariile pe alte culmi, la alt nivel, tupeul fatis cu iz de dictatura...ma rog, doar izul, ca si astia visau cai verzi, neavand cum la cata libertate la informare si mijloacele de accedere se exista in zilele noaste. Insa mai e o runda de alegeri, iar usl-eii se vad pe cai mari dinainte sa zica hop!
Pe mine m-au dezgustat cand cu noua masina a lui Ponta si visul lui sa schimbe la toti vasnicii (prea)alesi masinile. Iar? Si acum?acum si cu povestea cu copiatul tezei...si ce gura are in plina poveste... Ca a iesit la suprefata datorita "necazului" celor doi implicati in tarasenia care mere la Bruxelles, mnoh, iar dar asta nu schimba esenta care e ranceda. Oricum, ne-am facut din nou de kko peste hotare. Mulzumim!
insa ,sa ne intelegem. Sunt convinsa ca dc era doar petarda de tentativa de sinucidere, nimeni dintre Pdl-ei cu Base in frunte nu ar fi inghitit. Era mana cereasca. Asa ca latra si ei pe marginea la ceea ce este. Si este ca AN nu vrea la Rahova!si face tot ce poate in acest sens. Iar ca o incercat si s-o impuscat calculat milimetric, e deja de domeniul lui Cuc Norris, Bruce Willis, Mission impossible samd..sa fim seriosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ascultam informatii legate de dosar. Una dintre ele m-a facut mai atent. Ultimul complet de judecata nu a admis prescrierea faptei, desi conform datelor exista in mod real aceasta posibilitate daca este sa se calculeze. Daca avocatii lui vor (re)inainta acest motiv... nu este imposibil.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Adevarul e ca Becali se poate supara, pe bune...
La el s-au dus mascatii, sa moara ala de infarct...La Nastase s-au dus ca la nunta, cu plosca, painea pe stergar si lautari.

Acu', ca sa fiu sincer, desi mi-ar fi placut sa vad cum il scot cu catuse si-l urca in duba, ca pe orice arestat (ca legat de cal si tarat prin praf pana la Rahova nu cred ca se poate...), trebuie sa recunosc ca Rus are ceva dreptate cand zice ca s-a gandit la o minima discretie fiind vorba de o persoana publica de (fostul) calibrul lui Nastase.
Nu ma deranjeaza nici ca mai sta sau nu in spital...ma deranjeaza toti psd-istii care spun (inca) ca-i nevinovat, ca ei il sustin, ca viata lui in politica nu s-a incheiat. Ori asta e o mare magarie si sfidare a omului de rand, sa sustii un infractor dovedit si condamnat.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Doamne ,Rufus astea-s gandurile tale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Marius, termenul de prescriptie curge de la o anumita data.
Ei bine, am inteles ca sunt controverse cu privire la data aia.
Nu ma intreba de ce...ca nu stiu sa dau detalii.
Adica fapta nu-i tocmai prescrisa.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

marius nu esti batrin pt purtator de cuvint si de nu te superi esti mai potrivit de mai mare.a n nu va face inchisoare!dupa cum decurg lucrurile cred ca tata ili a luat friiele.deja se vede turnura.propun de implinirea a 63 ani cine doreste sa doneze un leu stringem banutii si ii facem un baner cu mutra,, impuscata,, cadou.



















1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Un om condamnat nu trebuie si umilit.

Cu acest rationament ajungem la anularea definitiva a justitiei.
In fond, ce inseamna "umilit"?

Mergi la inceput