Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dintr-o discutie cu un unchi de'al meu care apartine cumva sistemului dpdv al profesiei (sper eu ca doar asa, desi avem ciocniri de idei in mod constant)
am inteles resorturile lor...
a majoritatii celor care vor 'sa-l scoata' pe Nastase

mai toti au actionat in aceeasi directie
toti au apelat la tehnici mai putin orthodoxe

s-a furat la nivel institutionalizat
furtul le-a intrat in 'sange'

daca vorbesti cu unul de'al lor, ramai masca de felul in care prezinta situatii (pt mine inacceptabile) ca normalitati, cu cat firesc si credinta ii gasesc scuze lui Nastase si altora

o fosta colega de serviciu, cu care eram in acelasi birou acum vreo 5 ani si care era 'activista' in randul 'shosonarilor psd' (acesta e numele informal al celor mai mici dintr-un partid) este acum viceprimar la un sector in Bucuresti
(o cunosc, admit ca oamenii pot evolua... dar totusi..o cunosc!! si daca asta e reprezentarea imi vine sa )




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alinuk,si eu cunosc...migratori intre partide,dar sunt niste oameni extraordinari....de la caracter pana la profesional....care merita respectul tuturor....si spun asta avand relatii cu persoanele astea de 12 ani.....din pacate....carcaterul si pusul sufletului in ceea ce fac nu ajung....si sunt profund marcata de ce li se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

si mai e un motiv pe care-l intuiesc

in functii din astea importante sunt agreati oamenii care pot fi tinuti in frau..

santajabili



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Este doar politica. Insa din nefericire politica este in spatele intereselor private.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu e vb de interes privat......nu numai,Marius.

Alinuk asa e....cei santajabili se preteaza bine....din pacate.Insa peste tot sunt oameni de calitate,dar si uscaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

si mai e un motiv pe care-l intuiesc

in functii din astea importante sunt agreati oamenii care pot fi tinuti in frau..

santajabili



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Nu neaparat santajabil, dar care sunr dispusi sa faca "ce trebuie"! Sa-ti spun una acum recenta, de dupa alegeri, in fruntea unei scoli, va fi pusa o persoana, care este dispusa sa concedieze in viitorul apropiat, pe cel care a fost contracandidat primarului care este acum in fruntea primariei.

Persoana nu este santajabila, dar pentru functie, face acest lucru... Si sunt multe. Pentru unii, functia este totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ai atins un punct sensibil, Alinuk.

Mai exista o categorie de oameni care sunt promovati in diferite functii, am vazut si eu cateva exemple. E vorba de acei oameni care au competente profesionale limitate, care nu ar reusi niciodata sa acceada intr-o functie sau sa isi construiasca o cariera solida doar pe baza conostintelor si aptitudinilor proprii. Dar se viseaza sus, si atunci, cand apare o oportunitate de sustinere politica sunt in stare de multe compromisuri. Ei stiu bine ca altfel nu au nici o sansa.

E foarte periculoasa aceasta categorie pentru ca, nu genereaza numai coruptie ci subrezesc sistemele/institutiile in fruntea carora sunt pusi. In loc sa genereze un plus dau nastere sau perpetueaza minusuri.

Din pacate, prin sediile partidelor e plin de trepadusi din astia dispusi sa faca munca de partid (sau sa contribuie financiar) si apoi compromisurile cerute de sefii organizatiilor doar ca sa avanseze in cariera.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Radio Erevan:
Intrebare: - Cu ce se acopera un plagiat?
Raspuns: - Cu un fular Barberry.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Ati vazut abureala de la spital?
Marius, acum crezi ca nu va face puscarie?

Mergi la inceput