Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Circoteca televizata continua fara limite:

Astazi Lucia Hossu Longin, cu binecunoscuta-i isterie, a facut o lunga paralela intre procesul lui Nastase si procesul lui Iuliu Maniu. Insotita de filme din arhiva.

Alaltaieri, cativa pesedisti de frunte se straduiau sa ne convinga ca Nasatse este in exact aceeasi situatie ca Iulia Timoshenko.

Ieri parca, Codrin Stefanescu, revolutionarul de servici al PSD, compara gestul lui Nastase cu cel al lui Vasile Milea, si prin extrapolare a ajuns la fuga dictatorului de pe acoperisul Cotrocenilor in cazul in care comparatia ar fi fost dusa pana la capat.

Ma-ntreb, n-a aparut inca nimeni care sa-l compare pe Nastase cu Iisus?


Presa trebuie sa traiasca,nu?

Circul asta ieftin e expresia libertatii de exprimare.Mai bine Discovery...fara stiri in perioada asta...si gata.Oricum devin enervanti,peste tot aceleasi stiri,rastalmacite si aduse din vorbe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

De ce sacrificat? Mi se pare o pedeapsa mult prea mica pentru tatucul coruptiei institutionalizate in romania

Marina


Si de ce "tatucul"? Si in anii 1990-2000 era o coruptie in floare, mama-mama... se fura de se stingea, nu se facea nimic, de aveam inflatia cat casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Macar in '90-'00 abia ne trezeam din comunism...sau scuze incercam sa ne trezim ca nu prea ne-am trezit . Ma repet regimul nastase este pentru mine egal cu coruptia institutionalizata, aparitia baronilor si a milionarilor. Anii in care am pierdut trenul , tren pe care azi nu l-am recuperat :(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Macar in '90-'00 abia ne trezeam din comunism...sau scuze incercam sa ne trezim ca nu prea ne-am trezit .


Hm, pacat ca gandesti astfel.

Citat:
Ma repet regimul nastase este pentru mine egal cu coruptia institutionalizata, aparitia baronilor si a milionarilor. Anii in care am pierdut trenul , tren pe care azi nu l-am recuperat :(


Imi pare rau, dar milionarii si baronii existau deja de mult, numai ca abia atunci li s-a dat un nume de catre...presa

Wow, tu consideri "trenul" pierdut doar sub regimul Nastase? ...dar cate si mai cate trenuri s-au pierdut sub Iliescu, si Constantinescu/Ciorbea? ...in goana lui dupa putere, Iliescu (ma refer la primele regimuri, per. 1990-1996) a inchis ochii la extrem de multe marsavii, multa coruptie ...eu una imi amintesc bine anii aceia, s-ar putea ca tu sa fii ceva mai tinerica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mersi de tinerica, cat imi dai:)?
Multe tenuri s-au pierdut pe drum ai dreptate.
Consider doar ca sub nastase s-au pierdut in mod constant, organizat si institutionalizat. Consider ca in vremea lui tot ce pana atunci a fost haotic a devenit organizat si structurat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Marina, ti-as da ca varsta pana in 33-34
Io-s mai mare cu cativa ani doar, dar si anii aia conteaza cateodata [:P] una e sa fi avut la Revolutie 11 ani, si alta totusi, 15 [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Hai zi 39 spre 40 si esti la fix. Imi amintesc perfect revolutia , mineriadele si ce a urmat dupa.
Dar esti dragutza si m-ai facut sa ma simt bine cu 33-34:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Hai zi 39 spre 40 si esti la fix. Imi amintesc perfect revolutia , mineriadele si ce a urmat dupa.
Dar esti dragutza si m-ai facut sa ma simt bine cu 33-34:)

Marina


Ah, ok, atunci greseala mea - suntem totusi cam de-o varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ma faceti sa rad cu analiza varstelor la revolutie si post...

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu conteaza varsta ,conteaza cum a fost perceputa perioada de dupa `89.

Mergi la inceput