Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Din cate am inteles procedural statutul de detinut si inceperea efectiva a executarii unei pedepse privative de libertate incepe doar din clipa in care persoana condamnata se prezinta din proprie initiativa sau insotita de organele abilitate, la locul de detentie unde este inregistrat in evidentele penitenciarului si de unde se intocmeste si se transmite de catre penitenciar catre tribunal un document de informare a inceperii detentiei de catre condamnatul in cauza.
Din acest motiv procedural in momentul de fata avem o persoana condamnata insa care nu are statut de detinut. Este "intre ape" cum s-ar zice. Insa data fiind sentinta(condamnarea) el este in custodia spitalului civil dar are regimul persoanelor arestate.
Imediat ce medicii nu mai au motive pentru retinerea (internarea) arestatului (dar nu a detinutului), acesta va fi prezentat de locul de detentie unde se va urma procedura obisnuita si din acel moment va incepe oficial executarea pedepsei privative de libertate si arestatul va avea statut de detinut.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Cica nu mai e detinut. Asa a zis Politia. Cu toate ca Rus a zis ca e.
Cica poate fi transferat la Rahova. Dar nu poate fi.
Decit daca doctorii ii dau aviz.

Iar psihologul a zis ca e intr-o stare precara.
Miine se intrunese comisie .... sa ce?
La pariu ca pina miine are ceva la inima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu sunt ferm convinsa ca starea lui fizica si psihica precara si umanismul doctorilor din comisie vor fi o combinatie care-l vor mai tine o vreme pe AN departe de penitenciar. Chiar si de spitalul penitenciarului.
Spitalul de la Jilava are 21 de doctori si 50 de asistente. Are sectie de terapie intensiva, cardiologie, interne, pneumoftiziologie, infectioase, TBC, neurologie, radiologie, etc. Probabil mai multe sectii decat unele clinici private.

Iar spitalul penitenciar Rahova are inclusiv bloc operator, ORL, stomatologie, si multe altele:

http://www.penitenciarspitalrahova.ro/organigrama.html

http://www.penitenciar-spital-jilava.ro/psbj-structura-organizatorica.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu nu cred. Pur si simplu va intra la inchisoare.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu nu cred ca va intra..sau daca va o va face va fi pentru foarte putin timp si tot in spital......pariu?Asta daca nu va fi gratiat prin lege organica de catre Parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu nu cred ca va intra..sau daca va o va face va fi pentru foarte putin timp si tot in spital......pariu?Asta daca nu va fi gratiat prin lege organica de catre Parlament.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Ar fi o gafa politica enorma si nu cred ca isi asuma nimeni asa ceva. Mai ales acum.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Stii ceva?Aici iti dau dreptate...la asta nu m-am gandit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Pai de aia si bat apa in piua sa-l gratieze Basescu :)( si-au si gasit pe cine sa impresioneze)!

Nici eu nu cred ca va face puscarie, maine poimaine il opereaza pe inima Gradisteanu asta...si in cateva luni justitita ii cere si scuze pentru grava eraoare, inculpatul devenind din "exponent al coruptie", "stalpul societatii"...s-a mai intamplat nu de alta! ( vezi cazul Vecinul) Poate mai platim si ceva daune morale din buzunar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu cred.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu crezi ca nu va face puscarie ,adica?

Adevarul e ca miza e prea mare si chiar ai lui,Psd-istii nu pot face nimic sa-l scape ca isi risca pozitia.

Mergi la inceput