Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Dar exemplul cu Ceausescu zic eu nu e cel mai bun, scuze dar el a fost condamnat tot din interiorul esaloanelor comuniste, vezi Iliescu, Roman, Stanculescu, etc, care au vrut sa-l dea jos, au preluat fraiele si iata unde suntem acum. Ne invartim in cerc din cauza unor interese interne, ca vin unii ca pleaca altii, tot aceasi supa.

Nu pot sa uit momentul alipirii Partidelor liberale de PSD, din clipa aia eu nu am mai fost de partea lor, clar.

Nu mai exista coloana vertebrala, nu mai exista macar o doctrina civilizata si bine definita. E un talmes-balmes, se sapa unii pe altii si care striga mai tare si da bine pe sticla, a castigat poporul de partea lui. E un apetit enorm pentru senzational.

Eu as face ore de educatie politica si civica la scoala. Macar generatiile viitoare sa fie epurate de toata mizeria asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

au ce scenariu sa mai faca la urmatoarele sentinte!!!???niciodata nu invidiez dar zic asa cit a mai muncit baietelul lui a n pt masina cu care fuge dupa tati!Nu am nimic impotriva dar banuti sunt din tineretea noastra STORSI si noi o ducem si acum sa mai si bocim?e sa fie sanatos sa mearga acolo ca si noi mergem la datoriile noaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


nu pot sa nu mai adaug ceva la lista mea- in ce tara ministrul de interne suna un inculpat condamnat DEFINITIV - si il intreaba daca vrea masina cu geamuri fumurii ca sa nu vada lumea si trimite politistii in civil ca sa nu ii disturbe psihicul ...

Vantu care a ajuns la mititica, civilizat si fara drama , ieri - de ce nu a avut parte de acelasi tratament mai ales ca si el are arme, nu? Dar violatorii de ce nu au parte de acelasi tratament, de ce li se pun catusele si apar in ziar ca sa se faca de ras in fatza matusilor si veicinilor? Unde este egalitatea in drepturi? Exista oameni de categoria 1 si altii de categoria 3 sau 4?

cititi si asta, ca m-a amuzat: http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12593437-cateva-intrebari-pentru-ministrul-presimtiri-sumbre.htm



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ce neoama si madam macovei, vrea demisia lui Rus ca nu a respectat procedurile. Pai de proceduri ne mai incurcam noi? Nu ne pasa de furt adica plagiat, nu ne pasa de justitie si de verdictele ei mama definitive si ne incurcam noi de niste parlite de proceduri cum sa arestezi infractorul ( exista o sentinta definitiva asa ca pot sa ii zic). Cum era aia la ponta....sa inceteze atacul furibund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

http://capitalismpepaine.wordpress.com/2012/06/22/5-dovezi-ca-sinuciderea-lui-adrian-nastase-e-facatura/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

In acest caz, toti ii sunt complici, inclusiv Base

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paff

http://capitalismpepaine.wordpress.com/2012/06/22/5-dovezi-ca-sinuciderea-lui-adrian-nastase-e-facatura/

Interesant!

De fapt, nu ma mira nimic...eu judec lucrurile ca un om de rand, cu masurile mele, insa daca ma gandesc asa in ansamblu, la masoni, la interese, la cate si mai cate...incep sa cred orice :)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paff

http://capitalismpepaine.wordpress.com/2012/06/22/5-dovezi-ca-sinuciderea-lui-adrian-nastase-e-facatura/


Bloggerul asta afirma ca Ioan Rus stia de la ora 5 ca AN vrea sa se sinucida.

Ma indoiesc, atata timp cat sentinta s-a dat dupa ora 18.30, iar Rus a vb cu AN dupa aflarea sentintei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

...asa este gabriela!
Mie mi se pare sfidator la cer, ceilalti inculpati la Dosarul Calitatii sunt deja dupa gratii, el este inca liber. Pentru ca ... el singur a spus: La inchisoare nu merge!

Ministrul de interne il suna, il intreaba ce mai face, ii trimite ambulanta, iese cu fularul Burbery pe targa, lasa epistole, televiziunile prietene il plang si il fac un erou... ce mai, curat fiml indian.



La tine regim de detentie la spital, cu politistii la usa salonului de terapie intensiva e egal cu liber?
[..]

In cazul asta eu nu inteleg cum e cu nenumaratele vizite primite la spital. Daca e regim de detentie de ce are voie sa primeasca vizitatori?

A, stai, cred ca inteleg. Probabil are doar statut de detinut, nu si regim de detinut. Numa' macar sa ne zica si noua. Cei care sunt in drept sa raspunda: Administratia Penitenciarelor, Ministerul de Interne.


Eu stiu ca si la puscarie ai voie sa primesti vizitatori.


Se potriveste perfect ce a zis Macovei:
http://www.monica-macovei.ro/blog/?p=1335

Ma intreb si eu care e statutul lui juridic.
Si care e procedura in cazul asta?
De ce nu il transfera la spitalul Jilava? de ce e nevoie de acordul celor 2 medici pungasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/cum-a-fentat-moartea-tatal-lui-adrian-nastase-400553.html
Iata ce inseamna sa fii norocos in familia Nastase!

Mergi la inceput