Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Mi se pare mie sau ma iei peste picior, doar asa un pic?



Nu ti se pare, insa nu o fac cu intentia de jignire, ci ca sa "sanctionez" analiza brusca pe text (respectiv intrebarea mea) cu care incerci tu sa ma iei peste picior.
Evident, nu asteptam adevarul la care s-a gandit doar Nastase junior (pe care n-am de gand sa-l intreb si nici nu stiu cum s-o fac), ci interpretarea celor de aici a mascaradei cu citirea testamentului (??).
Vorba alinukai, sinistra treaba!
Si ma mai intreb cine naiba il mai crede copil indurerat cand decide sa joace jocurile politice ale altora.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


am eu o banuiala ca nu e vorba de testament in adevaratul sens al cuvantului... aici cred ca l-a copiat cumva pe Adrian Paunescu, ca si el Dumnezeu sa-l odihneasca, isi scrisese un testament simbolic cu ceva timp inainte sa moara, testament care a fost facut public de Andrei

edit: am vazut comentariul Portocaliei dupa ce am postat, habar nu aveam ca e vorba fix de o poezie... chiar e vorba de o poezie?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

nadaflorilor, intelesesem eu gresit - de-asta am sters si mesajul. poezia a aparut pe FB-ul juniorului, dedicata tatalui, dar maine va citi scrisoarea lui nastase - testamentul politic :). vad ca familia l-a si ingropat deja, nu-sh de ce ni se cere noua empatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuta_20 spune:

Sunt om si,normal,simt compasiune pentru familie,pentru el,dar cred ca si-a asumat de mai multe ori riscul.Pana la urma nu cred ca si-a facut palatul din banii obtinuti din salariu.Oare nu a luat nicioadata in calcul ca poate sa se ajunga aici?Si daca nu,de ce?Pentru ca a fost premier?Si pentru ca nu era un precedent?Pana la urma nu e la primul proces,a mai scapat din altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Mass media de tot rahatul.
De o zi aud si vad numai vaiete, vai copiii lui Nastase, vai Dana, vai rudele, vai ce injosire, vai ce degradant, vai vai vai ...

Pe de alta parte aproape zilnic televiziunile transmit reportaje cu descinderi noaptea in cartiere rau famate, cu usi sfaramate de mascati. Pe miile de copii care tipa si urla cu ocazia asta, pe sotiile (ca-s pirande sau nu ce mai conteaza) ce se-agata de sotii saltati in miez de noapte, uneori cu pumni dupa ceafa, nu-i plange absolut nimeni ...

Sunt oare copiii lui Nastase diferiti de acesti mii de copii ca sa facem un caz din asta?
Ca tot suntem pe un site despre copii: mai degraba acei mii de copii sunt cu adevarat batuti de soarta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui diuta_20

Sunt om si,normal,simt compasiune pentru familie,pentru el,dar cred ca si-a asumat de mai multe ori riscul.Pana la urma nu cred ca si-a facut palatul din banii obtinuti din salariu.Oare nu a luat nicioadata in calcul ca poate sa se ajunga aici?Si daca nu,de ce?Pentru ca a fost premier?Si pentru ca nu era un precedent?Pana la urma nu e la primul proces,a mai scapat din altele.


oarece raspunsuri se pot desprinde de aici:

www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1263307-adevarata-biografie-lui-adrian-nastase.htm" target="_blank">http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1263307-adevarata-biografie-lui-adrian-nastase.htm

articolul e vechi, unele aspecte nu mai sunt de actualitate, dar trecutul este trecut

Nina,mami de,

ps. a crescut si s-a format in umbra unor "oameni" pe care probabil ca i-a invidiat pentru ca reprezentau puterea, cum el ajuns "la putere" dupa eliminarea celor in umbra carora a crescut se poate spune ca a muscat mana care l-a "hranit".... imi dau si iou cu parerea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Circ TOTAL fratilor:
VIDEO EMOTIONANT! Cainele lui Adrian Nastase latra si isi "striga" disperat stapanul! www.cancan.ro/actualitate/intern/video-emotionant-cainele-adrian-nastase-latra-striga-stapanul-disperat-vezi-imaginile-sfasietoare-225601.html" target="_blank">Vezi imaginile sfasietoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Alta facatura marca antena3 & realitatea.

Cand au aparut ieri politistii la usa lui Nastase toate jigodiile mass media au urlat (impreuna cu Iliescu si Andronescu in direct): Basescu e de vina! Nu putea sa astepte pana a doua zi? Special i-a trimis, ca sa-l impinga la suicid. Samd.

Noaptea, unii cu capul mai putin infierbantat si-au amintit ca totusi politia este de o luna sub comanda PSD.

Dimineata, lovitura de teatru. Ioan Rus PERSONAL le-a dat ordin politistilor sa fuga repede-repede in Zambaccian!

Reiau: mass media de rahat, bolnava in mare parte de scenarita basesciana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

si pana la urma nici ca mai conteaza ce a facut nastase, important este ca basescu e de vina!
"tare" presedinte avem de e vinovat de toate faradelegile din tara. (macar de era asa, stiam ca era numai unul).

si uite asa nici nu mai avem timp sa ne uitam la noi insine ce facem, cum gandim, ce vad copiii nostri la noi.

cum iti asterni, asa dormi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pecat pariu ca Parlamentul il va gratia pe Nastase?
Are voie prin lege organica conform constitutiei.Si cum majoritatea este USL...ta naaaaaaaa.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

In afara topicului, dar este atat de absurd: Mihail Basulescu, directorul general al CNADNR-drumuri ai alte cele din momentul semnarii contractului cu Bechtel- mai precis pe vremea lui Nastase si Mitrea a fost numit director general al acestei institutii.

Mergi la inceput