Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

a_alinta, nu cred ca a fost cineva aici care sa fi afirmat ca Nastase e un neprihanit si ca nu trebuie sa plateasca pentru tot ce a facut.

Problema aici e aceasta sentinta data la finalului unui proces in care nu au existat probe clare si in care subiectul e unul derizoriu (sponsorizari in campania electorala) fata de alte dosare grele ale lui Nastase.

Pastrand proportiile, e ca si cum Hitler nu ar fi fost condamnat pentru atrocitatile facute, ci pentru ca nu ar fi platit intr-un supermarket.





eu cred ca deja ne dam cam prea mult cu parerea, asta in caz ca nu faci parte din completul de judecata.
si eu nu pastrez nici o proportie asa cum nu fac nici o comparatie.
iar daca nu aveti incredere in justitie nu mai dati vina pe un presedinte.

alina


Imi dau cu parerea caci sunt pe un forum de discutii si pt ca traiesc aici, in romania, unde ma intereseaza justitia si presedintia, caci imi afecteaza viata in mod direct. Peste Atlantic, cu siguranta se vede altfel.

Faptul ca nu am incredere in justitie e in stransa legatura cu presedintia. Sunt functii in justitie care se numesc de presedinte. Ca asa-i in Ro.





confirm ca peste Atlantic se vede altfel, cei de pe forum vad altfel si chiar romanii din Romania vad altfel

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12586044-protest-fata-casei-lui-adrian-nastase.htm





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

" sunt familia unui infractor de drept comun si au profitat din plin de furtisagurile lui, ba chiar l-au acoperit la greu (vezi afacerea matusa tamara). deci, pe scurt, as spera la "ciocu' mic". "
Pai oare de ce nu se discuta pana la urma de toti infractorii de drept comun care ne-au condus atatia ani, de ce nu se vorbeste si de ce nu se ia atitudine fata de marea familie PDL care a sfidat un popor intreg atatia ani?
Nu l-am agreat si nu o sa il agreez niciodata pe Nastase, dar mi se pare nedrept si inuman cum se pune problema aici, sincer. U

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

a_alinta, nu cred ca a fost cineva aici care sa fi afirmat ca Nastase e un neprihanit si ca nu trebuie sa plateasca pentru tot ce a facut.

Problema aici e aceasta sentinta data la finalului unui proces in care nu au existat probe clare si in care subiectul e unul derizoriu (sponsorizari in campania electorala) fata de alte dosare grele ale lui Nastase.

Pastrand proportiile, e ca si cum Hitler nu ar fi fost condamnat pentru atrocitatile facute, ci pentru ca nu ar fi platit intr-un supermarket.





eu cred ca deja ne dam cam prea mult cu parerea, asta in caz ca nu faci parte din completul de judecata.
si eu nu pastrez nici o proportie asa cum nu fac nici o comparatie.
iar daca nu aveti incredere in justitie nu mai dati vina pe un presedinte.




Imi dau cu parerea caci sunt pe un forum de discutii si pt ca traiesc aici, in romania, unde ma intereseaza justitia si presedintia, caci imi afecteaza viata in mod direct. Peste Atlantic, cu siguranta se vede altfel.

Faptul ca nu am incredere in justitie e in stransa legatura cu presedintia. Sunt functii in justitie care se numesc de presedinte. Ca asa-i in Ro.




mi-as dori ca locatia mea sa nu aiba nici o legatuta cu ideile mele iar datul tau cu parerea era referitor la ce am bolduit.
atata timp cat nu esti parte din completul de judecata nu ai cum sa stii ceea ce ai spus tu, deci nu are cum sa fie aceasta problema care o discutam aici , ci doar emiterea parerii tale.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Dar uite ca judecatorii de la curtea suprema nu ii numeste presedintele.
Omul asta a fost condamnat definitiv, adica de cateva instante consecutive. Strangerea si folosirea ilegala a 1,6 mil usd vad ca pare o fapta marunta in ochii unora.
Pentru mine nastase e omul care a institutionalizat coruptia in ro, cel care a inventat baronii locali si epurarile politice, perioada in care multi milionari si-au facut cumva primul milion.
Asta cu justitia aservita lui basescu e o mare gogoasa. Basescu e in mod evident pe duca, pdl la fel si umeaza o domnie fructuasa rosie galbena. De ce s-ar expune? Sa nu ziceti de dosare si santaj ca in mod evident vin ailalti si preiau dosarele.

Mai ziceti ca nu sunt probe clare in dosarul de condamnare. Imi explica si mie cineva ce nu e clar? Gasiti rechizitoriul pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Copiloi, mie nu mi se pare derizoriu subiectul procesului. Sponsorizari ilegale de 1,6 milioane nu pot fi derizorii. Pana la urma multe din problemele noastre de acolo provin: din banii dati in campanii care se intorc apoi inzecit din bugetele publice.

M-as bucura si mai tare daca anchetele nu s-ar opri aici. Finantarea campaniilor este un subiect tabu pentru toti politicienii pentru ca majoritatea au probleme in directia asta. Fara alegere de partid, toti ar trebui "cautati" mai bine in directia asta.

Ca Nastase are si alte dosare importante, nu neg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ma poate lamuri cineva de ce familia a ales ....



.................. la terapie intensiva, acolo nu au avut niciodata acces apartinatorii.




eu am avut acces, ce-i drept la Colentina, dar tot terapie intensiva e si mai erau si alti apartinatori care aveau acces..iar eu in mod sigur nu sunt nici vip, nici mahar al lumii interlope, nici politician...nika nika

ps. vorbiti cu totii din carti, in carti o fi scris negru pe alb ce si cum dar pe teren situatia e alta...asta e, dati cu bolovani dar terapia intensiva nu e in alta dimensiune, nu iti trebuie teleportor ca sa o accesezi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

.........

Sa prelungeasca condamnarea (adica sa mareasca perioada cat va sta inchis)? Cred ca vroiai sa spui sa amane incarcerarea.


da, asta am vrut sa spun. merci.
[/quote]

..............................
[/quote]
desigur. si o sa vedeti cat o sa dureze perioada de spitalizare. poate pana atunci o sa cada Basescu.

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze


[/quote]

poate intra in coma pr termen nelimitat ca isralelianu'....[am uitat cum il cheama sau chema}

ps. apropos de copii, ei ce vina au sa ii tot judecati?,, indiferent ce crede lumea despre tatal lor, daca ei il stiu si cred drept si bun nimic nu le poate schimba parerea, mi se paare nedrept sa va ateptati din partea copiilor sa-si condamne sau acuze tatal, din punctul lor de vedere tata e victima sistemului...iar ei sunt victime ale sistemului pus la punct de chiar tatal lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Mi se pare mie sau ma iei peste picior, doar asa un pic?



Nu ti se pare, insa nu o fac cu intentia de jignire, ci ca sa "sanctionez" analiza brusca pe text (respectiv intrebarea mea) cu care incerci tu sa ma iei peste picior.
Evident, nu asteptam adevarul la care s-a gandit doar Nastase junior (pe care n-am de gand sa-l intreb si nici nu stiu cum s-o fac), ci interpretarea celor de aici a mascaradei cu citirea testamentului (??).
Vorba alinukai, sinistra treaba!
Si ma mai intreb cine naiba il mai crede copil indurerat cand decide sa joace jocurile politice ale altora.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

" sunt familia unui infractor de drept comun si au profitat din plin de furtisagurile lui, ba chiar l-au acoperit la greu (vezi afacerea matusa tamara). deci, pe scurt, as spera la "ciocu' mic". "
Pai oare de ce nu se discuta pana la urma de toti infractorii de drept comun care ne-au condus atatia ani, de ce nu se vorbeste si de ce nu se ia atitudine fata de marea familie PDL care a sfidat un popor intreg atatia ani?
Nu l-am agreat si nu o sa il agreez niciodata pe Nastase, dar mi se pare nedrept si inuman cum se pune problema aici, sincer. U

stoian


asta-i din categoria de subiecte "eu si logica - baba si mitraliera".

Mergi la inceput