Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

ramiris uite ce afirma Ponta

"El a dezavuat atitudinea unora care se bucura de raul altora. "Va spun sincer, azi noapte, inainte de orice altceva, m-am gandit la cei doi baieti, pe care-i cunosc foarte bine. Am si eu doi copii (...) Noi suntem oameni politici, stim ca avem o meserie mult mai periculoasa decat pare si, pana la urma, platim pentru greselile noastre, dar sa te bucuri de raul unor copii mi se pare inuman", a spus Ponta."

sursa http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12585645-victor-ponta-traian-basescu-nu-fost-sincer-cand-sunat-salvare.htm

nu esti singura. mai sunt si altii scarbiti de dezumanizarea societatii privind cazul Nastase.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Mai incerc o data, poate n-am fost eu explicit:
N-am intrebat de ce isi apara tatal Andrei Nastase...nici de ce o face public ( e alegerea lui sa faca circ cu ocazia asta); intrebarea este de ce la Spitalul de Urgenta si nu la ei acasa, eventual. De ce foloseste un spatiu public?
Si evident ca e vorba de dat cu parerea, nu asta facem cu totii aici? Emite cineva adevaruri absolute? Ai facut tu asa ceva?


Pai eu cred ca a ales s-o faca din locul unde se afla tatal lui mai ales ca e si ziua lui de nastere. N-am fost atenta dar mi s-a parut ca s-a anuntat ca o sa citeasca scrisoarea tatalui din fata spitalului Floreasca.
Are exact acelasi drept cat au ceilalti cetateni sa prostesteze in fata locuintei lor, infasurati cu fulare si manjiti cu ruj.

Apropo, despre protestul asta grotesc ai o parere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

a_alinta, nu cred ca a fost cineva aici care sa fi afirmat ca Nastase e un neprihanit si ca nu trebuie sa plateasca pentru tot ce a facut.

Problema aici e aceasta sentinta data la finalului unui proces in care nu au existat probe clare si in care subiectul e unul derizoriu (sponsorizari in campania electorala) fata de alte dosare grele ale lui Nastase.

Pastrand proportiile, e ca si cum Hitler nu ar fi fost condamnat pentru atrocitatile facute, ci pentru ca nu ar fi platit intr-un supermarket.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Si evident ca e vorba de dat cu parerea, nu asta facem cu totii aici? Emite cineva adevaruri absolute? Ai facut tu asa ceva?


Mi se pare mie sau ma iei peste picior, doar asa un pic?


Imi pare rau dar eu din intrebarea "ma poate lamuri cineva de ce familia a ales" nu mi-a rezultat ca vrei sa ne dam cu parerea ci mi s-a parut clar ca vrei sa afli exact motivatia familiei.
N-ai intrebat "de ce credeti ca?"... asa ca nu vad de ce era obligatoriu sa inteleg ce-ai fi vrut sa spui iar nu ceea ce ai spus de fapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

unde nu e onoare, nimic nu e, de la inceput pana la sfarsit.



"Onoarea" e o vorba mare, nu-mi vine in minte acum nici un politician "de varf" de la noi care sa fi dovedit asa ceva. Eu m-as multumi sa vad din partea lor bun simt si bune intentii fata de noi.


dupa cum am zis nu ma pricep la politica , discutam in ceea ce ma priveste.
si din cate am inteles si eu cei care chiar au onoare nu prea isi gasesc locul in politica . dar daca te dedai la ilegalitati nu te astepta la lacrimi si flori atunci cand iti sunt dovedite . macar "onoarea" asta sa o ai, sa iti recunosti greselile daca le ai sau sa lupti sa dovedesti ca nu le ai. numai ca din pacate unii ajung sa nu mai faca diferenta dintre adevar si minciuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

unde nu e onoare, nimic nu e, de la inceput pana la sfarsit.



"Onoarea" e o vorba mare, nu-mi vine in minte acum nici un politician "de varf" de la noi care sa fi dovedit asa ceva. Eu m-as multumi sa vad din partea lor bun simt si bune intentii fata de noi.


dupa cum am zis nu ma pricep la politica , discutam in ceea ce ma priveste.
si din cate am inteles si eu cei care chiar au onoare nu prea isi gasesc locul in politica . dar daca te dedai la ilegalitati nu te astepta la lacrimi si flori atunci cand iti sunt dovedite . macar "onoarea" asta sa o ai, sa iti recunosti greselile daca le ai sau sa lupti sa dovedesti ca nu le ai. numai ca din pacate unii ajung sa nu mai faca diferenta dintre adevar si minciuna.



Cand am comentat despre onoare, nu am vrut sa combat, doar am remarcat ca nu stiu un politician de varf de la noi caruia sa-i pot atribui aceasta calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

a_alinta, nu cred ca a fost cineva aici care sa fi afirmat ca Nastase e un neprihanit si ca nu trebuie sa plateasca pentru tot ce a facut.

Problema aici e aceasta sentinta data la finalului unui proces in care nu au existat probe clare si in care subiectul e unul derizoriu (sponsorizari in campania electorala) fata de alte dosare grele ale lui Nastase.

Pastrand proportiile, e ca si cum Hitler nu ar fi fost condamnat pentru atrocitatile facute, ci pentru ca nu ar fi platit intr-un supermarket.





eu cred ca deja ne dam cam prea mult cu parerea, asta in caz ca nu faci parte din completul de judecata.
si eu nu pastrez nici o proportie asa cum nu fac nici o comparatie.
iar daca nu aveti incredere in justitie nu mai dati vina pe un presedinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

a_alinta, nu cred ca a fost cineva aici care sa fi afirmat ca Nastase e un neprihanit si ca nu trebuie sa plateasca pentru tot ce a facut.

Problema aici e aceasta sentinta data la finalului unui proces in care nu au existat probe clare si in care subiectul e unul derizoriu (sponsorizari in campania electorala) fata de alte dosare grele ale lui Nastase.

Pastrand proportiile, e ca si cum Hitler nu ar fi fost condamnat pentru atrocitatile facute, ci pentru ca nu ar fi platit intr-un supermarket.





eu cred ca deja ne dam cam prea mult cu parerea, asta in caz ca nu faci parte din completul de judecata.
si eu nu pastrez nici o proportie asa cum nu fac nici o comparatie.
iar daca nu aveti incredere in justitie nu mai dati vina pe un presedinte.

alina


Imi dau cu parerea caci sunt pe un forum de discutii si pt ca traiesc aici, in romania, unde ma intereseaza justitia si presedintia, caci imi afecteaza viata in mod direct. Peste Atlantic, cu siguranta se vede altfel.

Faptul ca nu am incredere in justitie e in stransa legatura cu presedintia. Sunt functii in justitie care se numesc de presedinte. Ca asa-i in Ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Rufus incerc eu un posibil raspuns...

ca e spatiu mai mare la Floreasca decat in Zambaccian?
ca emotional are incarcatura mai mare faptul ca e si tatal in poroximitate, la cateva holuri distanta!?

iata cat de fina e limita intre libertate si detentie


sfidare? obisnuinta?

fiecare cu propriul filtru si propria perspectiva asupra lucrurilor




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

cica maine acolo la Floreasca i se citeste testamentul!?

ceva mai sinistru nici ca ma duce capul



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput