Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Cora, sunt curioasa de ce ai dezaprobat masajul lui Rufus, l-am citit de 5 ori si nu imi dau seama ce e ne-la-locul lui.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

LadyJ, pai in mod evident pt. asta:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Mult prea putin pentru ceea ce merita...dar, sa recunoastem, un mare pas inainte! De acum, poate se vor gandi de doua ori chiaburii astia...


Mie nu mi se pare nici un pas inainte (daramite mare). E doar dovada incontestabila a gradului de politizare a justitiei. Am auzit la tv acum o ora ca insusi judecatorul care a dat prima sentinta (revocabila) a recunoscut cu gura lui ca nu exista dovezi directe care sa-l incrimineze pe Nastase dar ca totusi in condamna (ca doar stim cu totii ce nemernic e).... Asta e justitie? Cred ca si in tarile africane ai parte de-un proces mai corect decat in Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Crin Antonescu zice ca ´´viata politica va fi mai saraca, sub aspectul calitatii, fara Nastase´´
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12575973-crin-antonescu-viata-politica-mai-saraca-fara-adrian-nastase.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Cora, eu nu am urmarit indeaproape procesul lui Nastase, deci nu te contrazic ca nu stiu.
Dar mi se pare asa o chestie romaneasca sa ne perpelim orice s-ar intampla. dar absolut orice s-ar intampla! Daca nu-s condamnati plangem ca mama lor de hoti, daca-s condamnati plangem ca mama ei de politica.

Tu ziceai mai devreme ca speri ca Basescu sa faca 10 ani de inchisoare pentru toate abuzurile savarsite. As putea sa te intreb, tu ai dovezi in sensul asta? Sau e de la sine inteles ca o condamnare ar fi ceea ce trebuie sa fie pentru ca ´´stim cu totii ce nemernic e´´?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Mie nu mi se pare nici un pas inainte (daramite mare). E doar dovada incontestabila a gradului de politizare a justitiei.



Este, desigur, un punct de vedere.
Tot ce sper eu este sa avem parte de multe "dovezi" ca aceasta. Chiar daca te supara pe tine...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Asta da veste ... nu credeam ca va veni ziua !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Potrivit nu stiu carui articol din lege, condamnatii cu varsta peste 60 de ani, beneficiaza de reducerea pedepsei: 4 luni executare dintr-un an. Va face maxim 8 luni... Si mai zicea o avocata la TV si ca i se pot scadea 7-8 saptamani pe baza prestarii unei "munci" intelectuale in penitenciar: articole in revista, cursuri, etc.




Oricum, felicitari justitiei romane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Et pourtant, 8 luni la mititica, Bombonel, e nashpa rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Asta da surpriza!
Incep sa iau in considerare ideea de am mai veni in Romanika vreodata.

Mergi la inceput