Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

copiloi, sorry, dar nu pot vedea pozele acum, poate acasa, la munca am accesul restrictionat la acel site!

Cat despre filmul derularii evenimentelor, , e posbil sa fie real! Oricum e cea mai coerenta varianta de pana acum.
Iar daca se va dovedi ca chiar asta a fost realitatea, atunci voi recunoaste ca teoria conspirationista e doar o teorie si nimic mai mult!
Dar deocamdata si acel film e o teorie, la fel ca si cea sustinuta de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

cateva teme pe care eu le consider mai consistente:

una ar fi respectarea legii,
alta ar fi despre exsitenta unor cetateni care considera ca pot face ce vor in tara asta si ca nu li se poate intampla nimic... si ca atunci cand li se intampla nu pot face emotional fata socului
ar mai putea fi despre modelul si exemplul pe care tatal A. Nastase il ofera copiilor lui, amandoi barbati
mai putem gasi teme reale

samd



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ne place sa achiesam la articole lacrimogene si foarte partinitoare.
Parafrazandu-l pe Mixich, as indrazni sa remarc ca si eu am invatat ca "se poate".
- Se poate sa-ti faci sperante ca boul crezand un partid curat si uscat ca PD-L si un personaj carismatic ca Basescu, iar la nici un an de la vot sa constati cu stupoare ca sunt la fel cu nemernicii de care ai ras cand au pierdut;
- Se poate sa-ti faci sperante ca mitocania, obraznicia, tupeul le confunzi cu sinceritatea si dorinta de a fi mai "neaos"...asta pana cand vezi ca nu, asa sunt maretii conducatori: tupeisti, nesimtiti, cu obrazul gros;
- Se poate sa speri ca Udrea care intoarce spatele unei comisii a Senatului si pleaca aratand dosul imbracat in haine de firma, va fi taxata, este doar o intamplare; dar ramai cu speranta;
- Se poate sa vezi ca Ridzi, Cocos, Umbrarescu, Casuneanu, Videanu, Berceanu, toata liota de hoti de la mare la mic nu se sinchisesc de justitie...iti freci bine ochii si speri ca le va veni randul; trec anii si nu se intampla.
"Se poate" multe draga d-le Vlad, iar dumneata ai privirea atintita doar spre o parte a politicului, pe ailalta plina de mizerie, coruptie si exaland miasme otravite, nu o vezi.
Turbati de sanctionarea pe care le-a aplicat-o poporul, se simt neputinciosi si se bucura ca niste redusi mintal cand mai lovesc in cineva.
Nu-mi pare rau de Nastase, mai mult decat mi-ar parea rau pentru o alta persoana ce sufera. Corect e sa plateasca. Dar nu doar el, oh, daca ar incepe procesele marilor afaceristi, ar trebui sa avem sistemul american de pedepse cumulate...vreo 200 de ani unul.
Si abia atunci voi zice si eu ca "se poate", fara infatuarea si fara multumirea care se ghiceste in tonul gangav al acestei trompete pedeliste.

Nastase si-a tras un glont in gat. Pe aici sunt voci care spun ca nu e barbat. Sa fii barbat inseamna pentru ele sa-ti iei periuta de dinti si sa pleci voios la puscarie.
Iar eu zic ca iti trebuie un curaj imens ca sa iti pui pistolul la cap/piept...mai ales ca esti vanator si stii ce se intampla, nu traiesti aerele unei "demoazele".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

pe mine m-au invatat parintii si bunicii mei ca inainte de a fi un bun cetatean sunt un bun crestin

pot sa incerc sa inteleg resorturile care duc un om disperat spre a-si pune capat zilelor, dar nu pot fi de acord cu actul in sine




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

pe mine m-au invatat parintii si bunicii mei ca inainte de a fi un bun cetatean sunt un bun crestin

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Foarte frumos, dar nu-i asta tema aici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

A fi un bun crestin implica si sa nu-i judeci pe altii (de ce au pacatuit)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Copiloi...cu tema era in raspunsul meu anterior fata de cel la care te-ai oprit ,
aia cu bunul crestin era pt 'aere de demoazela'


nu ma simt, dar eram cu avant :)




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ai dreptate Copiloi,

iti multumesc

este si motivul pt care ma voi retrage din discutiile pe sub acesta si-mi voi cere iertare

edit: am spus ce aveam de spus cu privire la teme si subteme si neteme

zi frumoasa tuturor



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Mikyyy, uite www.cancan.ro/actualitate/intern/cancan-exclusiv-este-omul-care-salvat-adrian-nastase-moarte-e-plin-sange-dupa-oprit-sinucida-225599.html" target="_blank">aici pete de sange mai multe si, sper eu, mai "impresionante": pe maini, maneca, partea de jos a tricoului.

Acelea nu-s pete. Sunt pixeli albastri si mov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Mikyyy, uite www.cancan.ro/actualitate/intern/cancan-exclusiv-este-omul-care-salvat-adrian-nastase-moarte-e-plin-sange-dupa-oprit-sinucida-225599.html" target="_blank">aici pete de sange mai multe si, sper eu, mai "impresionante": pe maini, maneca, partea de jos a tricoului.

Acelea nu-s pete. Sunt pixeli albastri si mov.


Exact! Mi-ai luat vorba din gura!


Mergi la inceput