Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Mickyyy, cica si politaiul care l-a salvat avea urme de sange pe el, atunci cand a parasit casa lui Nastase.

Probabil ca era oja rosie a domnei Nastase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Mickyyy, cica si politaiul care l-a salvat avea urme de sange pe el, atunci cand a parasit casa lui Nastase.

Probabil ca era oja rosie a domnei Nastase.




Da, uite-le www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/nastase-sinucidere-politistul-care-l-a-salvat-pe-fostul-premier-268195.html" target="_blank">aici

\impresionante urme de sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Mickyyy, cica si politaiul care l-a salvat avea urme de sange pe el, atunci cand a parasit casa lui Nastase.

Probabil ca era oja rosie a domnei Nastase.




Da, uite-le www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/nastase-sinucidere-politistul-care-l-a-salvat-pe-fostul-premier-268195.html" target="_blank">aici

\impresionante urme de sange


Da, e plin de sange

Din pacate, omul (si colegul lui) au cam dat de naiba, este o abatere grava faptul ca Nastase a apucat sa faca gestul respectiv. De fapt, si-a pus propria viata in pericol prin neglijenta sa.
Asta nu ma mira. Am vazut in fazele filmate la tribunal cum era Nastase salutat de gardienii de acolo. In pozitie de drepti, cu mana la chipiu. In amintirea functiei avute, probabil, ca am fost si eu pe acolo si nu m-a salutat nimeni
Aceeasi atitudine si la cei care trebuiau sa-l salte...din pacate o sa-i coste.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Doctorii descriu traiectoria glontului asa:

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/exclusiv-cum-arata-schema-operatiei-prin-care-va-trece-adrian-nastase-dupa-tentativa-de-sinucidere.html

Daca am inteles bine, glontul a iesit ultima data prin bratul stang, in zona unde se face vaccinul. Din poza din linkul urmator se observa o pata in zona aceea, dar, daca nu si-a schimbat hainele intre timp, eu banuiesc ca,,, camasa ar fi trebuit sa fie rupta de glont si murdara de sange.

http://www.cancan.ro/actualitate/intern/imagini-exclusive-adrian-nastase-targa-imediat-dupa-impuscat-225580.html

Daca chiar s-a impuscat, atunci a avut timp sa fie tratat, bandajat, sters macar de sange si schimbat de camasa. Plus fularul frumos asezat.

Edit: Pata se observa pe bratul drept, nu pe cel stang, cum ar fi normal din explicatiile/desenele doctorilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui devoska


Edit: Pata se observa pe bratul drept, nu pe cel stang, cum ar fi normal din explicatiile/desenele doctorilor.


Si este vreo poza in care e vizibil umarul stang?



Nu va suparati, dar mi se par penibile toate aceste idei de complot si inscenare.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Mickyyy, cica si politaiul care l-a salvat avea urme de sange pe el, atunci cand a parasit casa lui Nastase.

Probabil ca era oja rosie a domnei Nastase.




Da, uite-le www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/nastase-sinucidere-politistul-care-l-a-salvat-pe-fostul-premier-268195.html" target="_blank">aici

\impresionante urme de sange


Mickyyy, esti total lipsita de bunavointa de a asculta si alte pareri si de a pune sub semnul intrebarii o anumita situatie. Tu stii cel mai bine!

Ti-am spus ca politaiul avea urme de sange pe el, acu vii si spui "impresionante urme de sange"

Cat de mari trebuie sa fie urmele de sange, ca sa te impresioneze 0,01% ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

De unde stii tu ca nu am ascultat si alte pareri? Sau crzi ca mesajul tau e primul de genul pe care il citesc?

In prima faza m-am uitat socata la stiri, cu inima-ndoita, rugandu-ma sa nu fie nimic grav, si sa scape. Ceea ce imi doresc si in prezent, nu doresc raul sau moartea nimanui!. Nu vanam pete de sange, sau urme de gloante, pur si simplu priveam, luam de buna incercarea de sinucidere, si ii/il compatimeam.
Ma gandeam ca a fost o presiune psihica si mediatica teribila asupra lui, si ca nu e nimic anormal sa clacheze, din omul care a avut aproape toata tara la picioare sa ajungi puscarias dupa gratii in Rahova...

Declickul s-a produs in momentul cand l-am auzit pe Ponta dand declaratii, la spital, la nici juma de ora dupa incident. Atunci a fost primul moment cand in locul compasiuni a inceput sa apara suspiciunea. Apoi imaginile redate la nesfarsit cu sosirea lui cu salvarea, apoi declaratiile celorlalti, apoi operatia amanata, aoi medicul care era intamplator de garda, apoi, apoi, apoi....

Incet incet, de la starea de compasiune initiala am ajuns in final la starea de revolta. Le-am pus cap la cap (asa cum ma duce pe mine capul) si am ajuns la concluzia ca totul e un scenariu bine pus la punct, si ca daca chiar voia sa faca gestul suprem, avea o gramada de ocazi sa-l faca fara martori, si fara asemenea "rateuri".
Scenariul mi-a fost apoi confirmat de declaratiile care au urmat astazi in presa, amanarea sentintei, iliescu care vrea gratierea, apelul la solidaritate, etc. Toate aceste lucruuri nu puteau fi facute cu Nastase sanatos si bine-merci in sectia de politie. Era nevoie de ceva care sa sensibilizeze opinia publica, sa abata atentia de la gravitatea faptelor, si sa le poata oferi mijloacele de compatimire.

crezi ca Nastase sanatos ar fi beneficiat de atatia aliati? Pai isi turnau singuri cenusa in cap daca continuau sa il apare, pe cand asa, pe patul de spital, mama mama ce de le mai iese pe gurita sustinatorilor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui devoska


Edit: Pata se observa pe bratul drept, nu pe cel stang, cum ar fi normal din explicatiile/desenele doctorilor.


Si este vreo poza in care e vizibil umarul stang?



Nu va suparati, dar mi se par penibile toate aceste idei de complot si inscenare.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




Da, sunt si poze cu cealalta mana, ce-i drept maneca nu e vizibila suficient de jos.

http://www.gandul.info/news/adrian-nastase-a-fost-condamnat-la-doi-ani-de-inchisoare-cu-executare-in-dosarul-trofeul-calitatii-fostul-premier-a-incercat-sa-se-sinucida-9764166/galerie?p=1#galerie

Nu sufar de scenarita, nu sunt lipsita de empatie, nu ma bucur ca Nastase s-a impuscat, doar am simtul observatiei dezvoltat - defect profesional sa zicem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

crezi ca Nastase sanatos ar fi beneficiat de atatia aliati?


Pai s-a vazut cine ii sunt aliatii in timpul dintre aflarea sentintei si momentul cu impuscatura...

Sunt aceeasi oameni care i-au plans de mila dupa ce s-a citit sentinta, inainte, si dupa impuscatura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui devoska

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui devoska


Edit: Pata se observa pe bratul drept, nu pe cel stang, cum ar fi normal din explicatiile/desenele doctorilor.


Si este vreo poza in care e vizibil umarul stang?



Nu va suparati, dar mi se par penibile toate aceste idei de complot si inscenare.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




Da, sunt si poze cu cealalta mana, ce-i drept maneca nu e vizibila suficient de jos.

http://www.gandul.info/news/adrian-nastase-a-fost-condamnat-la-doi-ani-de-inchisoare-cu-executare-in-dosarul-trofeul-calitatii-fostul-premier-a-incercat-sa-se-sinucida-9764166/galerie?p=1#galerie

Nu sufar de scenarita, nu sunt lipsita de empatie, nu ma bucur ca Nastase s-a impuscat, doar am simtul observatiei dezvoltat - defect profesional sa zicem.



Poate a fost murdarit de sange in timp ce era manevrat de ici colo, de catre asistenti....nu orice pata de sange inidca exact locul bubei....


Mergi la inceput