Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Daca Nastase va castiga la CEDO (ceea ce nu e exclus, avand in vedere numarul mare al cazurilor anterioare), sunt curioasa ce-or avea sa zica cei care astazi aplauda sentinta in cazul Nastase si elogiaza justitia romaneasca (independenta politic bla bla)




Si daca n-o castiga, tu ce-o sa zici?
Dar mai inainte de asta...despre ce CEDO vorbesti? a deschis Nastase vreo actiune acolo?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Teoria conspiratiei

Azi-noapte ceva a luat foc in zona mea, nu stiu ce, doar ca pe geamul deschis intra un fum dens, care l-a trezit pe barbata-meu din somn, sie le pe mine.
Si pentru ca adormise cu televizorul deschis, si scria cu litere de-o schioapa peste tot de Nastase, chiar am asistat amandoi in direct la derularea tentativei de sinucidere a lu' Nastase.
Care a fost ceva de genul: la 23:30 (plus minus cateva minute), la antene/realitatea se anunta ca s-a auzit o impuscatura, cateva minute mai tarziu se stia cu destul de mare exactitate ce-a facut Nastase (ca a intrat in camera sa ia carti, ca a scos pistolul, etc.) desi jurnalistii nu au avut evident acces inauntru.
Apare imediat si ambulanta si e dus la spital. Imaginile arata clar un fular (repet, fular!!) in jurul gatului, nicio urma de sange evidenta, fara masca de oxigen sau perfuzii si evident era cu ochii deschisi, adica era constient! Niciun membru al familiei nu il insotise la spital in ambulanta!!!La mai putin de jumatate de ora dupa ce s-a anuntat focul de arma, Ponta IESEA din spital si dadea declaratii(cand ajunsese, numai el stie), urmat de o gramada de alti oameni mai mari sau mai mici din anturajul lui Nastase!

Ar mai fi multe de spus, dar eu nu cred in ruptul capului ca cineva care chiar vrea sa se sinucida si isi trage un glont IN GAT nu are pic de sange pe el, nu are bandaje de niciun fel, si il acopera de ochii lumii cu un fular nesterilizat. Or fi filmele exagerate, cu sange imprastiat pe toti peretii cand te impusti, dar Nastase nu avea chiar nicio pata de sange pe haine!! Cu greu au gasit unii de la o televiziune o pata cam de 2-3 mm pe undeva pe o maneca!!
Plus ca va fi operat abia azi! De alti doctori urmariti de DNA, care au tot interesul sa manipuleze opinia publica!

Daci, concluzia mea, un circ ieftin, facut pentru sensibilizarea publicului!! Si o cale de a evita consecintele unei sentinte neasteptate!

Adevarul, doar el il poate stii! Eu sunt mai mult decat sceptica!


In ambulanta nu are voie absolut niciun apartinator dc este vb de-o persoana adulta. Asistenta/paramedicul risca sa fie dati afara. Restul judecatilor legate de plaga/decizii medicale chiar nu-si au rostul, caci nu stim exact ce-si-cum (nici eu, nici tu).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Asa o fi ...dar fularul ??? Eu stiu ca ambulanta iti acorda primul ajutor, asta insemnand si bandajarea ranilor .... chiar nu vad ce cauta fularul in peisaj !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Lucialu

eu nu sunt lipsita de speranta

si cred ca multi de aici sunt asa

si nu doar de aici

edit: si nu am emigrat inca
si nu voi emigra




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Teoria conspiratiei

Azi-noapte ceva a luat foc in zona mea, nu stiu ce, doar ca pe geamul deschis intra un fum dens, care l-a trezit pe barbata-meu din somn, sie le pe mine.
Si pentru ca adormise cu televizorul deschis, si scria cu litere de-o schioapa peste tot de Nastase, chiar am asistat amandoi in direct la derularea tentativei de sinucidere a lu' Nastase.
Care a fost ceva de genul: la 23:30 (plus minus cateva minute), la antene/realitatea se anunta ca s-a auzit o impuscatura, cateva minute mai tarziu se stia cu destul de mare exactitate ce-a facut Nastase (ca a intrat in camera sa ia carti, ca a scos pistolul, etc.) desi jurnalistii nu au avut evident acces inauntru.
Apare imediat si ambulanta si e dus la spital. Imaginile arata clar un fular (repet, fular!!) in jurul gatului, nicio urma de sange evidenta, fara masca de oxigen sau perfuzii si evident era cu ochii deschisi, adica era constient! Niciun membru al familiei nu il insotise la spital in ambulanta!!!La mai putin de jumatate de ora dupa ce s-a anuntat focul de arma, Ponta IESEA din spital si dadea declaratii(cand ajunsese, numai el stie), urmat de o gramada de alti oameni mai mari sau mai mici din anturajul lui Nastase!

Ar mai fi multe de spus, dar eu nu cred in ruptul capului ca cineva care chiar vrea sa se sinucida si isi trage un glont IN GAT nu are pic de sange pe el, nu are bandaje de niciun fel, si il acopera de ochii lumii cu un fular nesterilizat. Or fi filmele exagerate, cu sange imprastiat pe toti peretii cand te impusti, dar Nastase nu avea chiar nicio pata de sange pe haine!! Cu greu au gasit unii de la o televiziune o pata cam de 2-3 mm pe undeva pe o maneca!!
Plus ca va fi operat abia azi! De alti doctori urmariti de DNA, care au tot interesul sa manipuleze opinia publica!

Daci, concluzia mea, un circ ieftin, facut pentru sensibilizarea publicului!! Si o cale de a evita consecintele unei sentinte neasteptate!

Adevarul, doar el il poate stii! Eu sunt mai mult decat sceptica!


In ambulanta nu are voie absolut niciun apartinator dc este vb de-o persoana adulta. Asistenta/paramedicul risca sa fie dati afara. Restul judecatilor legate de plaga/decizii medicale chiar nu-si au rostul, caci nu stim exact ce-si-cum (nici eu, nici tu).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Asa o fi ...dar fularul ??? Eu stiu ca ambulanta iti acorda primul ajutor, asta insemnand si bandajarea ranilor .... chiar nu vad ce cauta fularul in peisaj !!!


Circula cateva cadre pe internet, in care se vede ca sub fular e bandajat. Daca chiar asta conteaza...


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Pai nu conteaza ... dar sa iti pui un fular peste un bandaj steril mi se pare de-a dreptul stupid ... poate era doar pentru impresionare, ca mai devreme sau mai tarziu tot s-ar fi aflat ca s-a impuscat in gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Campanie electorala pe trupul lui Nastase:

http://www.gandul.info/puterea-gandului/ponta-trage-in-basescu-cu-glontul-din-gatul-lui-nastase-9767148

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Exagerati, exagerati....nu va lasati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Pai nu conteaza ... dar sa iti pui un fular peste un bandaj steril mi se pare de-a dreptul stupid ... poate era doar pentru impresionare, ca mai devreme sau mai tarziu tot s-ar fi aflat ca s-a impuscat in gat


Da, era fular de firma si vroia sa impresioneze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alinuk, tu esti alt aluat. ma refer la prezent, ca asa sper si iomacar puia mea sa prinza altceva, curatul, bunul sa predomine. Inteleg ca pt noi insa va fi greu, ca e asa cum e si de ce e asa cum este, iar pt ce sper eu se cere timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi Circula cateva cadre pe internet, in care se vede ca sub fular e bandajat. Daca chiar asta conteaza...




In cel mai rau caz, s-a zgariat putin acolo.
Un glont care strapunge gatul dintr-o parte in alta e imposibil sa nu lase urme serioase de sange! Timpul a fost mult prea scurt ca sa apuce sa il curete si sa il schimbe de haine, plus ca avea un pulovar pe el (sau ma rog, ceva fara nasturi), care e clar ca nu i-a fost pus pe el dupa incident.

Dar evident, suferim de scenaristica, de lipsa de empatie, suntem niste monstrii cu fata umana ca nu ne lasam impresionati de o tragedie contrafacuta!!

Pentru mine e din ce in ce mai clar, ramas fara optiuni de scapare, a pus la cale un plan de evitare a inchisorii si de distragere a atentiei opiniei publice de la restul problemelor (plagiatul, situatia economica, legile si ordonantele de urgenta date pe sub mana), o tentativa ratata de sinucidere, in realitate doar o zgarietura mica, sa nu sufere prea mult, apoi urmeaza umflarea si agravarea situatiei (ca nimeni nu poate sti cu exactitate cat de grava a fost rana si cat de serioasa i-a fost intentia, doctorii care vor spune ca e un caz de-o gravitate deosebita care necesita internari si tratamente la Viena, avocati care deja cer www.hotnews.ro/stiri-esential-12581709-ion-cazacu-avocatul-lui-adrian-nastase-cel-mai-scurt-timp-inaintata-tribunalul-bucuresti-cerere-intrerupere-executarii-pedepsei-din-motive-medicale-pentru-fostul-premier.htm" target="_blank">intreruperea sentintei, o gramada de oameni impresionati pana la lacrimi de o asa tragedeie, e clar ca doar un om condamnat pe nedrept recurge la asemenea gesturi disperate, plus ca toti cei care nu il compatimesc sau nu ii transmit mesaje de compasiune sunt niste monstrii, nu se mai poate face tam tam prea mare, ca deh, cum sa te bucuri de necazul omului, etc., etc.

E un scenariu perfect pus la punct, si pe care lumea il ia de bun!!

PS: sunt parerile mele si mi le sustin. pentru cine are altele, e liber sa si le faca publice!

Mergi la inceput