Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, chiar ca tovarase de suferinta! Am mai furat acum o ora si un pic de somn cat am stat cu utrogestanul, in rest sunt fix ca in cantecul ala : eu vara nu dorm, nu am somn...

Oricum, azi se anunta iar o zi de cuptor, macar m-am bucurat de aerul fresh al diminetii, sper sa mai motzai nitel pe parcursul zilei

Yasmi, te asteptam cu vesti de la eco!
De irip mai stiti ceva?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Neatza

Si eu am fost treaza azi de la 5:30, tras de mine cu chiu cu vai sa nu ma duc la baie ca aveam de facut minim 4 ore de ultima vizita ca sa pot lua proba pt dus la urocultura, la 6:30 plecat de acasa - un aer deosebit de fresh in racoarea diminetii si m-am intors la 7:15.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, scaunul lui peg perego se inclina la aproape 180 grade. o amica de-a mea din tm are carut din asta si mi-a confirmat ca este f ok pt coloana bb-ilor. plus ca am si vazut cum stau bb-ii in el.
pretul de pe ebebe pare extrem de mic. nu inteleg de ce. noi initial am cautat sa luam carutul de afara si sub 750 euro nu l-am gasit.

deci vrei doua balantici?

miruna, cum esti? maine faci 36 de sapt si sambata viitoare 37 . intre timp, mai mergi la dr?

yasmin, cum a fost ieri la eco?

anabel, cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Daaa, si eu zic ca pe ebebe e ceva suspect, nu cred ca au mai updatat pretul.
L-am mai gasit si eu pe nichiduta.ro la 2.700 ron in rest numai pe la 3.200




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

anne, din cate stiu eu scoicile sunt f ok pt coloana, mi-e mi-au recomandat mai multi pediatri si neonatlogi sa o tin pe Eva mai mult in scoica; ea-mi tot vomita si asa se mai poate evita

ce ma fac eu cu pisoiul meu, Eva, ca nu a mancat nici aseara si nici acum nu vrea....ufff, a mancat un pic si l-a dat afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Apropo de lucrusoare bebe & stuff
Aseara la ora de business zicea moise guran ca kiabi vor inchide businessul in romania.

Posibil sa aiba ceva luchidari de stoc, merita urmarit. Mie imi pare rau ca pleaca, am cumparat de acolo cadouri frumoase pt finuti si copilasii prietenelor.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Am trimis un mail sa-mi confirme pretul. Daca Balanta zice ca se inclina la 180 atunci doar mi s-a parut mie ca nu este asa. Am sa-mi achizitionez si eu un Peg Perog si vad ce facem cu scoicile. merciii


+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, pai apare si in specificatii ca se lasa hamacele pe spate pana la orizontala, in plus e mentionat ca poate fi folosit de la nastere.
Mie imi place volanul :)


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

si pretul de pe nikiduta este f bun la peg perego, doar ca scrie in josul paginii ca dureaza 30 zile sa il livreze, ori noi am amanat la maxim cumparaturile mari, asa ca abia ieri am comandat carutul si luni vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

va dati seama ce furori as face eu in orasul asta mic cu al meu carut cu volan :)). A zis sotul "le luam juniorilor primul mercedes"
Am vazut ce scrie cu lasatul hamacelor, dar eu trebuie sa si vad ca eu asa sunt construita "vazut, pipait, analizat, apoi dat verdictul" :)

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput