Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, am plasa doar la dormitor iar sotul cam sta cu geamurile bramburea. In plus, de la plimbarea de seara ma intorc mereu ciupita. In 10 min praf ma fac, le place sangele meu.

Scaun cu isofix ne-am hotarat pt britax, e pt categoria 0-13 kg. Eu am deja scrise marcile unor produse, stiu exact ce caut, mai ramane sa ma hotarasc de unde cumpar, adica sa fac studiul de piata. dupa care fac un calcul estimativ si o prioritizare, sa vad in ce ordine le achizitionam.din cate imi dau seama majoritatea trebuie achizitionate de la inceput, deci cu prioritizarea am rezolvat-o.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173022&whichpage=10 Nu mai am energie sa scriu, dar asta am facut eu toata ziua.

Acum am aflat si de http://www.scauneautocopii.ro/scaune-auto-0-13-kg/354-cos-auto-cybex-aton-0-13-kg.html care are f multe puncte pt safty. Maine ma uit si pe ce ai zis tu brigit dar acum nu mai am energie sa caut

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit si eu vroiam tot scaune britax cu isofix, dar sotul nu a gasit scris negru pe alb ca ar avea isofix astea de la 0 luni, asa ca l-am lasat pe el sa caute ce crede ce e mai ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

asta am crezut si eu, ca scoica si isofixul se vand la pachet. Azi o mamica mi-a deschis ochii. Baza isofix se vinde separat.
http://landouri.ro/accesorii-carucioare-scaune-auto/baza-isofix-baby-safe-britax.html si daca aveti modelul asta
- Compatibil cu Baby Safe Plus ; Baby Safe Plus SHR ; Baby Safe Plus II ; Baby Safe Plus SHR II. va puteti cumpara isofix-ul cu conditia sa verificati compatibilitatea cu masina voastra....dar bag de seama ca mai toate bazele sunt compatibile pe majoritatea autoturismelor

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, pai daca isofixul lui britax este 200 eur, n-am facut nici o afacere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

nu, nu balanta. Nu costa 200 euro ci 400 in cazul nostru :)) Eu pun pret pe siguranta si am sa incerc sa-l conving pe sot sa cumparam un model cu isofix. Astept sa vad argumentele lui din seara asta :D
Ce carucior ai luat? Side by side? trenulet?

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Eu nici nu luasem in calcul pretul bazei....v-am zis ca inca sunt paralela cu scorurile...
Care va sa zica asa... Hai ca m-am intristat...
Eu pt market research trebuie sa am la dispozitie laptopul, deocamdata nu am rabdare de pe tel sa caut...insa sunt receptiva la tot ce scrieti


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

asta e carutul:http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2012/Duette+SW

scaune cu isofix vreau si eu. musai - cat costa, costa; asta e. dar sa se ocupe sotul . in urma celor scrise de miruna cu u singur isofix, i-am spus sotului sa verifice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

despre tantari: n-avem, ca avem plase la fiecare geam.

despre spalat pe cap: incerc sa scurtez cat mai mult procesul, desi e greu, ca am par lung. la masca de par am renuntat din cauza de economisire timp petrecut in picioare sub dus. oricum, sotul e langa mine cand fac dus si imi zice cand i se pare ca am stat destul.
dupa spalat, ma da sotul cu ulei de argan si ma piaptana, eu stand intinsa in pat.
par mult imi cade si mie, dar pana acum nu mi s-a rarit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, e f frumos caruciorul. Si mie imi place peg perego, sunt intre el si abc design.

Trebuie achizitionate separat landouri si / sau scoici, nu?

Eu si Anne suntem in avantaj ca pana nastem veniti cu niste impresii de la testat carucioare, sper sa reusiti sa si intrati pe forum sa ne povestiti impresii despre achizitii. Vad ca salexa si amary nu au prea mult timp, bine, abia e o luna de la nastere.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput