Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Cum stii ce masura de sutien ti se potriveste?

Masurile pentru sutienul de alaptat nu difera de masurile pentru sutienul obisnuit de sarcina, iar masurarea dimensiunilor se face astfel:
- Masoara-ti circumferinta zonei de sub sani. La aceasta masura adauga inca 12 centimetri pentru a obtine marimea adecvata a sutienului
- Masoara-ti circumferinta peste sani. In cazul in care aceasta coincide cu circumferinta toracelui, sub sani, ai nevoie de un sutien cu cupa A.

Daca circumferinta e mai mare cu pana la 3 centimetri decat cea toracelui, atunci ai nevoie de sutien cupa B, iar in cazul ca este cu peste 5 centimetri mai mare, ai nevoie de sutien cupa C.

Sursa: http://www.mamicamea.ro/moda-si-frumusete/sutiene-speciale-pentru-alaptat-la-san.html#ixzz1z0IuYCjc


+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

mi-au fost recomandate sutienele de la Astratex si vad ca sunt si marimi f mari http://www.astratex.ro/sutien-pentru-alaptat-mama-dalaja/haine-pentru-gravide-si-mamici


+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

raspunsul unei mamici "eu inafara de bustiere nu am suportat nimic pe sani... nici alea nu erau foarte comode dar totusi permiteau sanilor sa se umfle in voie intre mese"

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Anne am luat pana acum in jur de 16 - 17 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne`mary

mi-au fost recomandate sutienele de la Astratex si vad ca sunt si marimi f mari http://www.astratex.ro/sutien-pentru-alaptat-mama-dalaja/haine-pentru-gravide-si-mamici


+ 24 Tudor si Stefan


Wooooow-sexy mamma!!!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

catalina nu este mult pt sarcina cu tripleti la 29 de sapt, nu? Mie dr imi spune in permanenta "pt sarcina unica trebuia ata, pt sarcina gemelara trebuia atat" si cu siguranta exista alti peremetri pt sarcina cu tripleti. Dar eu am aproape 10 la 24 de sapt si prin comparatie mi se pare f bine 16 la 29 de saptamani.

Brigit, lasa ca si eu am balit uitandu-ma la ele ... la modele la sutiene, nici eu nu stiu la ce . Tocmai ce citeam si radeam de una singura RECLAMA ILEGALA -/familia-ta/cuplu-si-sex/sex-dupa-nastere.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

F tare Anne! Pai daca asa e cu un copil, cu doi sigur ii dau la gradi pana ajung sa imi pun in practica visele erotice, care oricum vor fi date uitarii intre turele de alaptat, schimbat, plimbat. O sa fie ca in bancul cu batraneii : si...si... Parca mai era ceva?!A


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anabel, sorry ca au uitat sa ti zica de programare... tare nasol

Azi m-au anuntat pe mine ca maine nu mai am programare (urgenta in familie), au zis sa reprogramam intr-o sapt, dar le-am zis ca am in 2 si nu mai are rost inca una.
Si abia ce imi facusem curaj sa merg la epilat cu ceara calda si inghinal (ca nu mai facusem asta de inainte de sarcina) va dati seama, mi-era o teama ... de asta si zisesem ca daca e sa fie ceva, maine am eco si se vede, si uite ca nu mai am, dar se pare ca o duc inca bine.
Picioarele mele au fost complet recunoscatoare, iar inghinalul m-a dus lejer la de tot si vad ca nu am avut nimic nici mie nu mi-a venit sa cred, sunt super incantata ! Acum daca ma tin de program, va fi si mai lejer ca acum, tot respectul pt tipa la care merg ca mai are gravidute si a avut rabdare cu mine.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
16+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

pai la ce altceva as fie bune sutienele de alaptat decat ca sustin sanul? eu am sanii mici, nu mi-au crescut cine stie ce in sarcina, dar s-au umflat f rau, am facut si putine vergeturi, dar mici

sutien am purtat mai mult cand ieseam, in casa nu prea.
Sunt bune ca daca-ti curg sanii, si eu ma faceam fleasca, treb sa pui tampoane; dar eu imi puneam tampoane si sub un tricou mai stramt si mergea.

v-am zis sunt la carrefour, unele simple, de bumbac, fara sarme si chestii,la 18 lei parca, la standul cu chestii pt copii, intrun colt aruncate si ele pe acolo

oricum va puteti lua si dupa ce nasteti; ca as vedeti exact cat sunt sanii, mai bine mai maricel, foloiti linkul ala pt determinarea masurii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

buna seara si multumim pt urari,va pupam.....imi cer scuze,am apucat sa citesc doar cateva pagini....cineva intrb de ce nu a sosit dr meu,nu stiu exact,dar a doua zi m-a vizitat,si-a cerut de 2 ori scuze,m'-a felicitat si am ramas pacienta dr cu care am nascut,asa e regula.....oricum,ii apreciez pe amandoi,deoarece in seara aceea mai erau dr rezidenti cu care se nastea,dar dr esanu a vb cu dna oprescu si a rigat-o sa se ocupe de mine....emotii am avut,dar m-am rugat la Maicuta sa ne ajute.

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput