Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, pai sotu ala viril cred ca isi gasea alta sau altele pana acum, ca daca iau ca reper perioada sarcinii innebunea omu. Mai, io nu mai vb despre sex, ca si in noaptea asta am visat prostii. Pe mine visele astea ma innebunesc la propriu ca ma trezesc atat de transpusa de mi-e teama ca au patit ceva copiii. Nu imi dau seama ce si cum, poate se misca ei si stimuleaza ceva pe acolo, insa nu stiu cum sa scap de ele. Ma simt si vinovata fata de barbate-miu, la cata activitate sexuala am eu si pe el il tin pe bara






Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

brigit,
nu stiu ce sa zic, parca e prea devreme sa-l vand acum; desi eu nu prea le scot oricum si tocmai mi-a plecat si bona, asa fara sa zica nimic, sa se duca sanatoasa

poate sa-ti dau scoicile in cazul in care nu mai incap fetele in ele pana atunci, desi nu cred, la ritmul melcului in care cresc ele; ca am impresia ca au inceput sa scada un pic, ceea ce nu e bine

oricum eu zic asa, nu cumpara de acum, lasa ca poti sa cumperi dupa ce nasti, oricum eu zic sa astepti targul din septembrie ca-l iei un pic mai ieftin

si daca stai la casa nici carut nu prea-ti trebuie carut; iti iei 2 scoici sau 2 port bebe-uri; desi eu as opta pt scoici ca se monteaza ca scaune pe masina si apoi de carut mai vezi mai tarziu; eventual chiar la primavara si deja atunci vor fi marisori si poate-ti iei unul mai sport; nu stiu, imi dau si eu cu parerea, daci cum crezi ca e mai bine

oricum eu iti recomand scoicile deoarece merg si pe masina, si pe carut (abc evident) si se pot folosi ca si balansoar, ii pui in ele si ii legani usor cu piciorul si sa vezi ce adorm cand sunt mici; apoi pe la 6 luni asa vor invata sa dea singuri din picioruse si sa se legane :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit, multumesc mult pentru link, chiar nu stiam de ei, dar acum o sa ii caut si mai au si multe linkuri pe prima pagina, numai bune de citit; ma batea un gand sa iau o perna de alaptat/dormit acum si tot cautam un model ok la pret, etc.

Anne, ma bucur grozav ca ne lispseste virilitatea aia cred ca si cu visele de acum nu as fi rezistat la asa ceva
Beton raspunsul tipei ! (pana la urma au reusit ? , sau chiar avea ceva probleme cu "virilitatea" ) Rad singura ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
16+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anna, tinem legatura, de cumparat pana in sept nu cumpar decat daca mi se iveste vreo ocazie.

Anne, ce zici tu sa il trimit pe sot sa ia sutien? daaaa, si marmota :))) mai degraba ma lasa sa ma plimb in tz.... goale prin casa decat sa poarte el o conversatie cu vanzatoarea despre cupe, cm bust, etc


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna dragelor
Brigit - 10 kg nu e mult deloc, cred ca doar burtica are vreo 2 kg deja aseara citind postarea ta m-a luat o pofta de pepene rosu, este preferatul meu Dar azi am rugat un coleg sa imi cumpere si pina in prinz imi satisfac pofta. F dragut carutul ales de tine
Anne eu nu as defini virilitatea dupa numarul partidelor de sex pe noapte . Am puta discuta mult despre subiect dar nu e nici locul si nici momentul. Din fericire in lupta asta cu infertilitatea mi-a dat Dzeu un sot foarte bun, care m-a inteles si sustinut mereu; amindoi ne dorim copii si am facut orice cu putina sa ii avem, prioritatea noastra acum e siguranta lor, nevoile sexuale avem de la anul toata viata sa ni le satisfacem
Balanta cum te simti azi? Eu chiar am dormit ff bine azi noapte si sunt fresh
Fetelor mai stiti ceva de Miruna si bebelusi ei?
Ralucand te duci la eco?
O zi frumoasa si racoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

ralu, virilul a parasit-o pe colega mea pentru cea mai buna prietena a ei. In conditiile astea, il prefer oricand pe barbatul meu nevirilos. Camsaile de la Rococ mi se par cam scumpicele si eu cred ca am sa optez pt ceva de genul http://mamicifericite.shopmania.biz/catalog/tag/camasi-pentru-alaptat Nu stiu exact cat le voi folosi si de aceea prefer sa caut ceva mai ieftin. Mai degraba as cauta un sutien mai scump pt alaptat, din bumbac si fara nicio cusatura (sfatul sorelei).

Brigit, lucian mi-a cumparat prima bustiera de gravida. S-a dus la un mom dat intr-un cabinet ginecologic ca sa noteze nr de tel (eu eram proaspat venit in buzau si cautam ginecolog). Cu siguranta ii este si lui jena dar nu comenteaza. Ma pot baza pe el in astfel de momente.
Cand vom purta asa ceva? http://www.3suisses.ro/ro/shop/lenjerie/articole-speciale/7961-13928/?orderby=product_score&DescOrderBy=DESC&limit=24&limitstart=0

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ah, m-am cantarit azi dimineata si sunt +9 kg. Vorba aia, asa mai merge, pastrez ritmul de pus un kg in 2 saptamani pe care l-am adoptat de cand sunt in trim 2. Sa vedem ce o fi in trim 3.

Tot pe linkul pus de Anne sunt si pijamale de alaptat, la 43 ron

http://mamicifericite.shopmania.biz/catalog/pijamale-pentru-alaptat-315968




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Fiti atente ce mi se intampla mie. Ieri vorbeam de carucioare. Am facut comanda de pe site-ul carucioare-bebe.ro dupa ce, in prealabil, trimisesem un mail pe shopmania sau ceva de genul asta ca sa intreb daca pot plati prin op. Nu mi-a raspuns nimeni deci am trimis mail la carucioare-bebe. Ma suna unul aseara si ma apostrofeaza ca am trimis "mai multe mailuri pe mai multe site-uri si ca nu vine mai repede comanda daca trimit eu mail-uri pe toate site-urile"...ma apuca nervi. In primul rand nu am trimis mail-uri la toate site-urile, in al 2-lea rand nu ma intereseaza cat de repede vine comanda ci daca eu pot plati cu OP si nu mai stiu ce i-am spus. Intr-un final se calmeaza apele si continuam civilizat conversatia. Aseara, discutand cu sotul, stabilim ca este totusi mai safe sa platim cash si nu prin op desi noi toate comenzile le platim cu cardul sau OP ca sa nu scoatem banii din conturi (si pana acum nu am avut nicio surpriza neplacuta dar acum parca avea lucian un feeling neplacut dupa ce i-am povestit conversatia). Dimineata ma trezesc si ii trimit omului mail si ii spun ca platim cash si nu mai e nevoie sa-mi trimita factura mai ales ca la telefon mi-a zis ceva de genul "comanda vine in 2-3 saptamani sper ca nu va grabiti" (eram prea beata de oboseala aseara sa realizez ca pe site scria 1-5 zile). Ma suna si incepe "dvs cititi romaneste? pe site scrie ca primiti 1-5 zile de la confirmarea telefonica si bla bla bla" ca nu am mai fost atenta caci eu explodasem deja. Trecand peste faptul ca eu sunt insarcinata si am hormoni la patrat, dar mai sunt si client iar atitudinea asta e mai mult decat iritanta. Imi bag picioarele in ea de comanda si il el de site si fac un efort sa imi caut caruciorul in magazin unde nu sunt nevoita sa ascult "aprecieri" daca citesc sau nu romaneste de la un neica nimeni care se crede atotstiutor (incepuse sa-mi vorbeasca de statistici cati gemeni se nasc in romania pe an si alte balarii de gneul asta). M-am umplut de spume. Nu a mai piuit. Brusc aerul lui de aristrocrat disparuse. M-am calmat intr-un final de dragul sarcinii caci nu vreau sa ma trezesc cu contractii din cauza lui.
Dar asta am patit eu acu` 20 de minute.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Aoleu, Anne, ce tembeli!!!!

Incearca sa stau calma sa nu te enervezi, desi e cel putin revoltator sa fii tratata asa ca si client. Nici eu nu stiu ce as face, tot asa primul impuls ar fi sa anulez tot.

Am avut si eu nervi cu niste tembeli care fac mobila si care au impresia ca trebuie sa ne facem program dupa bunul lor plac, si tot asa am dedus ca si de la hormoni and co nu mai suport deloc niste chestii, imi sare tandara usor, iar apoii de la o chestie minora chiar ajung la cate o faza de foarte greu trec peste ea, pt ca majoritatea vanzatorilor nu au pic de respect pt client.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, deci cati gemeni se nasc in ro?



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput