Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

i-auzi, discutii despre sex? eu nu mai stiu ce e ala din oct 2011. vise erotice am avut si eu pana prin sapt 15 parca. dar visam niste chestii...

anne, eu vreau vin. de la inceputul sarcinii poftesc la vin, dar n-am avut curaj sa gust nici macar o gura.

adriana, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

uuffff...daaa..e nasol. citisem eu de multiplele riscuri pe care le implica o sarcina gemelara monoamniotica,( eram , intr-un fel , pregatita), dar am sperat ca voi fi in partea pozitiva a statisticii.asta e. mergem maideparte. Bebelusul cu probleme nu are nici o sansa, problema e ca , daca apare moartea intrauterina la o varsta inaintata a sarcinii afecteaza dezvoltarea celuilalt( il dezechilibreaza hemodinamic). Eu sper sa se poata face o fetoreductie acum , cand sarcina e mica, asa celalalt are o sansa mai mare, dar se pare ca in Ro nu se incumeta nimeni. sa vedem ce zic cei de la Viena. de ceva timp am si niste contractii puternice, dar nedurerose. oare are legatura cu embrionul problema? poate corpul meu vrea sa elimine fetusul cu probleme, dar celalat se tine bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Balanta, mi s-au pus 2 embrioni, doar unul s-a prins si s-a divizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adijo, probabil ca acele contractii le ai de la stresul prin care treci. ar fi bine sa iei nospa, sa nu stai asa.
inutil sa iti spun cat de rau imi pare ca treci prin asa ceva. stiu cat de cumplit e...
retii cumva daca tesutul rinichilor este distrus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

catalina, sunt sigura ca o sa rezisti multe saptamani de aici inainte.
fiecare zi petrecuta de bb-i in uter inseamna o zi in minus petrecuta la incubator. pe mine ideea asta m-a motivat f mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Adijo, stai asa ca mi-am adus aminte ca Dr Herghelegiu face embrioreductii in bucuresti si este recunoscut ca fiind cel mai bun pe problema asta. Iti dau nr de telefon al asistentei lui si o poti suna sa o intrebi daca e posibil sa faca embrioreductie in cazul gemenilor identici.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

ti-am trimis PM cu nr ei

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne, caruciorul ales de tine e cred si eu cea mai buna varianta intre aliniament si pret (iar aliniamentul e cel mai mare pitic al meu ).
Asa ceva vroiam si eu cand nu stiam de mountain buggy, dar m-a pus sotul sa mai caut ca poate gasesc mai mic - fiecare cu piticul lui

Si, Anne, ce sa mai prestez, ca pe langa faptul ca nu am voie si mi-e si frica, chef la sot nu am avut si nu am decat daca chiar insista- si i-am zis sa nu :) - doar in vise era prestatia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Adjo, imi pare asa de rau...
Si eu sustin varianta viena, sunt convinsa ca au si expertiza si experienta. Sper din tot sufletul ca totul sa rezolve cu bine.
Suntem alaturi de tine si chiar daca nu putem ajuta decat cu o vorba buna sau un sfat speram sa te simti in siguranta alaturi de noi sa iti deschizi sufletul si sa incercam macar emotional sa nu te dezechilibrezi.
Cred ca a fost o veste socanta, lasa-ti putin timp sa te obisnuiesti cu ea


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, deci cu caruciorul a fost ca si cu dragostea dintai la tine. Te-ai uitat stanga dreapta dar ai revenit.la mine dragostea dintai a fost abc, sa vedem ce facem pana la urma. Online le-ai comandat? Ce termen de luvrare ti-au dat?
Momentan nici nu am unde sa tin cutiile, de aceea o mai aman sa terminam un pic cu amenajarile.

La partea cu prestatul si eu doar in vis. si cu cerclaj si placenta jos inserata iar bebe langa col mai nou, nici prin vis nu ma mai bucura gandul, ma sperie mai mult.La libido stau bine din pacate, mai ales dupa ce mai si visez niste chestii, dar rationalul a invins pana acum.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput