Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaaa!
Anne, eu ma bag la suc. S-a racorit vremea si la noi, dar deja la mine e obisnuinta sa ma trezesc la 5....


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne, asa e, la baietei oriunde ai cauta, se vede clar ca-s dezavantajati la hainute fata de fetite. Nu stiu ce le e asa de greu sa se straduiasca un pic sa faca si alte hainute mai diverse. Am luat din mag. de care ziceam pentru un baietel de 3 ani cateva tricouri (recunosc ca erau mai frumusele ca altele) si mai erau gen costumas tricou/camasuta - pantalon scurt (blug sau panza) foarte bune la pret, dar nu sa te dea chiar pe spate.
La bebelusi insa aveau atatea bodyuri si costumase dragute, ca nu mai simteai diferenta intre fetite si baietei (oricum pana in 12luni erau la acelasi nivel impreuna).
La fetite in schimb ... iti vine sa lesini cand vezi cate rochite dragute dupa 1an incolo pana la 10 ani. Cred ca daca erau fetite cheltuiam de doua ori mai mult :)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
16+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, sunt bine, multumesc, desi azi noapte n-am prea dormit fiindca bb de pe col toata noaptea m-a inghiontit.
am fost la eco, inca mai tine colul, este inchis dar are doar 1.1 cm (stiam de sapt trecuta ca s-a scurtat; speram doar sa nu se fi scurtat si mai mult - nu s-a scurtat - sapt trecuta avea 1.1-1.2 cm). bb-ii au 2200 si ceva de grame, cu o diferenta de 30 grame intre ei.
am facut si acel non stres test; contractii n-am avut, frecventa batailor inimii este ok.
speram sa mai rezistam asa 2-3 sapt (ideal ar fi 3, sa ii ducem pana la 37). bb1 este in continuare f indragostit de col si efectiv sta lipit cu capul de el...

anabel, cum esti?

asistenta care a ajutat-o pe dr sa facem non stres testul, ne-a povestit ca baietelul ei de 6 ani s-a nascut la 33 de sapt si, desi a facut dexa la 28 si 32 sapt, copilul nu a respirat singur.
e tot mai clar ca nu este o regula cu dexa asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, felicitari pt rezultatele bune de la control!

Uite ca instinctul te-a ghidat fff bine si nu mai e nevoie de nicio dexa, ca doar azi aveti 34 s!

Ce greutati bune au bebeii, la 37 s vor fi niste grasuni de 3 kg :)

Iti mai masoara fluxuri acum?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Noi suntem in faza amenajarii camerei, am gasit tot felul de site-uri pt inspieatie postez unul

http://www.savadecor.ro/




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Buna ziua fetelor
Balanta felicitari pt rotunjire..tu azi faci 34 s, anabel parca 33 si eu 32...stiu ca trei rotunjim martea...Si eu sper sa ajung la 37 s.Ma bucur ca bebelusii tai au greutati asa de bune. Si la mine un bebe sta chiar pe col...nu a vrut deloc sa se ridice si acum il simt tot mai greu. O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

balanta multumesc de intrebare, sunt bine cu mai putine contractii.
E clar cu dexa eu nu mai fac, mai ales ca eu am luat pana in sapt 12 de sarcina prednison asa ca e prea mult ptr ei.eu maine merg la echo si tare sunt curioasa cum suntem.

cum se face acest test de non stres e prima data cand il faci ca eu nu l am facut si sunt tare curioasa.

ma gandesc cu groaza la drumul de maine tare greu e sa plec de acasa...desi am o burtica mica de 102 cm la 33 sapt, asa a fost mereu.

am gasit o tipa care nascuse la giulesti si a dus sarcina pana la 37 sapt iar bebeii au avut 2800 si 3300 super tare.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Wow! Nici nu am realizat pana acum ca sunteti toate asa "aliniate" la interval de o sapt. Felicitari yasmi, anabel, balanta, sa stea bebeii cuminti la rand pana fac macar 37 s in burtica!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

yasmi81, balanta felicitari ptr azi

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anabel, char ca ai burtica mica, eu am 100cm la 23 s!
Dar si irip avea burtica mica, avea 30s si 97cm iar bebeii au fost grasuni.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput