Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza iubitele. Imi sunteti din ce in ce mai dragi. In comparatie cu voi, eu sunt mic copil, caci eu chiar aveam impresia ca dexa este obligatorie si fara efecte negative. Noroc cu discutiile voastre care imi deschid si mie ochii

M-am pus pe citit in dimineata asta si speram sa nu am parte de vesti socante dar ce sa vezi: Miruna a nascut bbii . CU intarziere iti doresc multa sanatate . Copiii au greutati f bune si ma bucur enrom pt tine.

Eu astept sa-mi revin dupa o noapte plina de cosmaruri si va povestesc ce am facut in cta.
Va puup pe toate cu drag

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaaa!
Anne, deci te asteptam sa iti revii si ne punem pe povesti!


Ieri mi-a mers fff aiurea netul si nu am reusit deloc sa postez, voiam sa o mai felicit si pe Ady pt controlul de la spital si mai voiam sa ii zic balantei ca povestea prietenei ei cu gemenasi imi arata inca o data cat de important e in viata sa ai si un strop de noroc.
Asa ca eu zic mereu: cu Dumnezeu inainte! noi incercam sa facem tot ce tine de noi, ne informam, stam cumintele, dar important e sa fim si un pic norocoase.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Buna dimineata....si eu ma consider norocoasa inca de la inceputul fivului si mai ales acum cand vad ca mai pun cate o saptamana in plus.

o zi frumoasa azi!

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Ma mobilizez repede ca sa va impartasesc din ce am vazut prin cta.
Eu sunt o persoana comoda de felul meu. Nu am nici timp, nici energie si nici interes sa umblu intr-un oras prin sapte mii de magazinase impanzite ca sa fac economie de cativa leuti. Mie imi place ideea de hipermarket, mall etc. pt ca nu imi place sa bat orasul dintr-un capat in altul in cautare de biberoane mai ieftine decat in locul X. Asa sunt eu! Am fost in cel mai mare mall din romania, Maritimo, unde exista un magazin mare pt copii (nu=mi aduc aminte numele). Crucioare duble lipsa, scoici cu isofix lipsa, patuturi si saltele lipsa, am cautat ceva de imbracat pt scos din spital dar toate erau de la marimea 70 in sus dar am luat 2 seturi de biberoane pe care nu va spun cat am dat caci vanzatoarea m-a mintit frumos iar eu nu am verificat sa vad daca pretul indicat de ea este cel corect, am luat 2 scutece cu manecute cu care ii voi infasa o perioada (am inteles ca primele zile e cam tramatizanta pt ei schimbarea de la inghesuiala din uter la libertatea din exterior si se pare ca infasatul cateva zile ii calmeaza...cica), am luat 2 farfuriute albastre din nu stiu ce material ca sa le imprimi amprenta manutei si a piciorusului (romantica de sor-mea le-a vazut si a venit cu ochii jucandu-i in cap sa cumpar si eu la baieti), am luat suzete la sugestia sora-mii (a cautat ea la raionul respectiv si mi-a indicat unele anume) plus cateva jucarii pt nepoata-mea si am lasat la casa 680 de lei pe trei lulele trei surcele. Buun mergem in City Mall unde se afla Mothercare. Ce ati zis voi? Ca este scump? In anumite privinte este exagerat. Saltea de cococ 120/60 costa 860 de lei. Am crezut ca nu aud bine. Si eu cat tebuie sa dau: 1800 de lei pe saltele? Serios? Exagerat de scump. Carucioare duble fara landou, scoici fara isofix dar in rest plin ochi de orice dar la preturi f mari. Cearceafuri de bumbac extraordinar de frumoase dar sub 200 de lei nu erau, paturici din bumbac f frumoase 300 de lei, chiar si salteluta aceea de pus de jur imprejurul patutului ca protectie costa peste 200 de lei. Am gasit insa 2 hainute mai grosute, cu 2 fete, marimea 56 (mi-ar fi placut 50 dar nu am gasit nicaieri numere mai mici) pe care am dat 85 de lei/bucata. La Cora am gasit pompa electrica de san la 130 de lei si cam asta a fost shopping=ul. Nu am gasit camasi pt alaptat sau poate nu le-am vazut dar mi-am cumparat o rochitica si lenjerie intima dar marimi mai mari caci ma incomodeaza ce am eu . Una peste alta a fost obositor si chiar inutil. Restul de lucruri de care am nevoie le voi lua de pe internet si am incheiat balciul. Am mamicile de la odisee care au experienta cu lucrusoare cumparate de pe internet si am sa merg pe mana lor.
ma duc sa ma dusez ca nu mai pot de cald :(

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, pai sa stii ca asa e, la shopping poate fi chiar iritant daca ai in minte ce iti trebuie si gasesti numai aiureli.
Eu acum de plictiseala uneori mai zic : ce mi-ar placea sa mai umblu prin magazine! Insa imi dau seama ca si daca as iesi m-as simti extrem de stresata, as vrea sa gasesc lucrurile intr-un singur loc -nu toate dar cat mai multe, si cred ca pa na la urma as cheltui mai mult si as fi si obosita.

Am vazut ca s-au mai dezmortit lucrurile la odiseea de sept, eu acolo nu scriu dar citesc ;)
Eu mai am cateva linkuri salvate de cand s-a scris pe la alte odisei mai mari, am asadar cateva idei de shopping online. Nu stiu sa pun link de pe device ul pe care il folosesc, poate descopar intr -un timp, dar pot sa spun asa

- biberoane, sterilizator de bibe - de la farmacia tei
-cosmetice - de la articolecopii.ro, au cosmetice bubchen, care mie imi plac f mult--
-patut si lenjerii- bebedesign.ro
- body bumbac organic - harmatric.ro

- amprente talpite si manute ( si eu sunt o romantica, la fel ca sora ta si vreau neaparat sa le am) mykids.ro. Chiar, cat ai dat pe farfuriutele cu pricina?

Cam astea sunt site-urile pe care voi comanda, deja sunt testate de altii, am facut si comparatie de preturi si sunt competitivi si prompti cu livrarea.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

cred ca al meu AC e terminat...nu mai raceste. Sunt ca intr-un cuptor .

Brigit ar trebui sa caut chitanta, dar pe farfuriute cred ca am dat 40 de lei bucata. Iti spun exact cat a costat cand ma dau jos din pat caci acum nu mai am energie.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Aoleu, Anne, in ce moment nasol s-a apucat aerul sa faca si el figuri. Stai linistita ca nu e urgent. Eram curioasa, uite ce am gasit eu

http://www.mykids.ro/15-c15/amprenta-mulaj-bebe-si-copii-s114/amprenta-mulaj-cu-rama-foto-bebelusi-si-copii-venghe-d1630.html

Va rog observati ca am pus link, manca-l-ar mama pe el de android prietenos, ca ce simplu era :))))




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

nu reusesc sa descifrez bonul: am un accesoriu la 32 lei/buc si un WRAPS la 22 lei/buc dar nu stiu care sunt farfuriile . Rama ta este ff frumoasa . Am vazut la mothercare o saltea cu arcada si 3 jucarii la 250 lei. Sor-mea a zis ca ei i-a fost ff utila dr mie mi s-a parut f scumpa. Consider ca am facut bine ca nu am cumparat-o caci am gasit pe internet modele mult mai complexe cu saltea mult mai mare si prefer sa cumpar asa ceva http://www.toyz.ro/centre-activitate-locuri-de-joaca-bebelusi/tiny-love/centru-de-activitate-loveste-si-canta/ pt amandoi caci are salteaua mare, decat sa cumpar 2 asa ceva http://lacopii.allshops.ro/produs/1634806/Covoras+de+joaca+Train+Lorelli+Toys+-+Bertoni.html Voi ce ziceti? E mai bine pt ei sa le cumpar salteluta separata pt fiecare sau una pt amandoi?

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, cand ziceam si eu ca am ajuns mai la zi cu lectiile tu vii si zici de articole de la categoria 3luni + . Nu ma mai jooooooc :)))
Eu sunt inca in cautari pt indispensabilele de la 0+. Centrele de activitati sunt fff dragute,dar nu am studiat deloc pb.
Dar stai asa ca apar in preajma fetele mai mari
Oricum 250 ron pe o arcada cu jucarii total exclus.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

eu intelesesec ca saltelutele astea sunt de la 0-6 luni dar poate am inteles prost . Pe de alta parte ma mai gandesc la un lucru: caut si ma documentez acum, salvez link-uri si le cumpar cand am nevoie pt ca nu stiu daca voi avea timp si energie sa caut , sa analizez toate lucrusoarele astea atunci

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput