Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata fetele
Menics ma bucur mult ca totul a iesit bine, nici nu se putea sa iasa altfel

Dragelor, eu cam de sapt trecuta simt ceva aici in zona bebelului, jos, exact unde e el. ma gandesc ca totusi e prea devreme sa-l simt, nu? Am observat asta dupa ce mancam cirese si stateam intinsa in pat. Simteam ca niste balbadacuri, ca si cum ar fi facut tumbe, s-ar fi dat peste cap....ieri chiar am simtit destul de des senzatia asta. Oare ce o fi...matzele n-au ce cauta in zona aia, ca e exact jos unde simt ca e bebe

O zi buna sa aveti cu racoare


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Buna dimineata, silfidele


Menics, BRAVA! Ai scapat! Gadilici lu' fi-tu

Bioana, nope, nu prea glumesc de data asta Mi-a intrat nitel morcovelu', mai ales ca aproape zilnic am imagini apocaliptice cu miezul intepat. Dar in dupa amiaza asta o sa ma relaxez si o sa revin la vechile mele sentimente de "mama voastra de misei, o sa-mi mancati ficatelul"

Pff, Gina, Andie, ce bine ca mai sunt si altele ca mine. Deja ma gandeam ca intrec orice gluma cu nesimtirea asta a mea, mai ales ca soacra-mea a binevoit sa intrebe "dar inima ii bate?" cand i-am raspuns pentru a taspea mia oara ca n-o simt pe nepoata-sa.
Si stiti cum e sistemul ala de tot rahatul: cand trei iti spun ca esti beat, du-te si te culca .... Cand citesc pe aici numai despre tumbe si fluturari, cand toata lumea ridica o spranceana cand spun ca la 4 luni jumate inca nu simt nimic, e imposibil sa nu ma gandesc ca poate pe langa nesimtirea mea mai e si altceva (adaugand si imaginile apocaliptice la toate astea).

Bubule, apropos de babutze, mi-a trecut razant prin creier ca poate o sa devin o mama de-aia de nu lasa copilu' sa faca nimic de frica sa nu pateasca ceva; drept pentru care dupa ecografia de azi o sa-mi revin, adica o astept sa iasa ca sa-i dau doua la fund, numa' asa ca ma tine acu' pe jar

Si-adica o sa-nceapa sa-mi curga tzitzili? Astea marile si frumoasili de-mi vine sa le pozez zilnic, doar asa sa am si io o dovada ca am fost candva pipetoasa? Pai nu ma mai joc cu ele. Dupa ce ca asud din toate componentele sa mai am si grija astora ca mi se intiparesc pe bluze .... ntz ntz ntz

Hai s-aveti o zi usoara si racoroasa!


gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Dana, bafta! Sa-l iei macar cu nota minima, sa scapi de el

gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

IRILAC si eu incerc sa imi dau seama daca ce simt eu pe acolo e bebele...aseara am simtit de 2 ori, la scurte intervale.parca dadea cu pumnul in burtica....acum eu stiu?sa vedem azi....

embarazada de 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

IPOPICA sa iasa bine eco.e normal sa iti treaca tot felul de idei prin cap...hai sa vezi ca iasa bine eco. si te linistesti.apoi mergi in concediu, nu?

babute? nu imi place nici cum suna....si apoi nu cunosc nici una...acolo, de la 50 de ani in sus...pana atunci nici vorba!!

ati luat o decizie in legatura cu cordonul ombilical al bebelusului?ce facti cu el?conservati celulele stem? am inceput sa citesc sa vad cum e mai bine.unde se pot conserva?cat costa? si alte cele...

embarazada de 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Lipsit motivat, sunt acasa si netul merge cand vrea el. Mai ale cand vreu eu sa postez il apuca pandaliile si pierd mesajele.

Manics - Felicitari. Ai scapat de griji si inca o data felicitari pentru baietel.

Popi, draga, hai ca dupa eco te linisteti si te poti bucura de concediu. Si lasa fata in pace ca palmele la funt tot no sa stiu pentru ce le ia.

Mica, pupici plimbaretului

Irilac, Ioana - e bebelusul. Asa am simtit-o si eu prima data pe Bia. Ziceam ca face borboroare si e un mic scafandru.

Dana, bafta la examen.

Ziceati ceva de babe? Pai Bia mi-a zis "Mama, cer fi sa iti zic BABA, asa ca sa te alint", iar eu am trimis-o la soacramea sa o faca baba ca eu sunt inca tanara.

Aseara am bocit la serbarea Biei. Ete ca nu m-am putut abtine. Si tot nu imi vine sa cred ca am scolarita absolventa de calasa I. Un copil bun, timid, cu realizari bune la scoala doar prin munca ei, dar si cu putina cicaleala din partea parintilor.



Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Neata fetelor!

in primul rand felicitari Menics, tare ma bucur de vestile bune, poti rasufla usurata si profita la maxim de cocoselul din burtica.

Bioana si eu zic ca ala e bebe ce ai simtit tu

cum zicea si Doura e normal sa mai apara secretii din san, si eu am avut mici picaturi la prima sarcina in trim III. la inceput bebelusii se hranesc cu colostrum, stomacelul lor e tare mic la inceput, imi zicea pediatrul in maternitate ca la inceput ei beau cam cat o lingurita de colostrum.

ce frumos cu sarcina fetelor si pentru cele la primul copil o sa vedeti ce lume minunata se deschide de acum inainte. Baiatul meu are 2 ani si ma ia in brate si ma pupa, imi aranjeaza parul dupa ureche ca sa imi stea frumos si zice "mami à moi!" sa nu cumva sa ma imparta cu careva.

a si ca sa nu uit, cum o fi cu gravidele la mare? am luat bilete pt turcia la sf de iulie, vreau sa duc pruncul cel mare la mare. in afara de faptul ca nu o sa stau mai deloc la soare si o sa fiu f atenta ce mananc oare ce precautii sa mai anticipez? o sa am aproape 6 luni de sarcina.

va tuc si sa va citesc numai cu vesti bune.

Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 19+ s.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Popi de fiecare data rad la posturile tale!!! ai un stil senzatie! imi placi de mor cum descrii tu acolo tot;))

Ina si eu plec la mare pe 13 iulie... nu stau deloc la soare... eventual poate doar cu picioarele, in rest numai sub umbrela, pana la ora 12 maxim si dua ora 16;00 si data cu FPS50 si cu pareo si tankini pe mine.nici macar costum de baie simplu. :)) NU o sa intru in piscina de frica infeectiilor urinare,etc.. si in mare doar daca apa e calda si de maxim 2 ori pe zi ca sa nu stau prea uda mult :))). O sa mananc multe fructe, legume, salate, gratare ff bine facute si na... cu Domnul inainte..:)

ma duc sa inspir si eu aerosolii aia megasanatosi ...briza aia.. aoleu abia astept sa aud valurile!:))



16+
posesoare 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionII, 3 Magne B6, 1 Acid folic, 2 Cetebe, 1 Aspenter ; 3 NO SPA pe zi, la nevoie;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

salutare!
caldura mare, mon cher...

am fost ieri la dr sa vedem ce e cu contractiile. mi-a spus sa ma odihnesc si sa ma hidratez, iar daca sunt persistente si dureroase sa iau no spa. mi-a recomandat sumar de urina si urocultura, pt ca o infectie urinara, desi aparent fara simptome, poate cauza contractii.
si mi-am vazut si fetita ;) a ramas fetita si asa o sa ramana pana o nasc :)
o veste buna este si faptul ca placenta a urcat :) s-a mai dus un stres. colul e lung, toate bune si frumoase si asa sa ramana!
abia astept eco de la 22 de saptamani ca sa o vad mai bine pe Sara :)

vad ca fetitele sunt deocamdata la conducere (numeric) :)
sanatate tuturor si sa suportati cat mai bine caldurile astea...

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

salutari!
popi, la ce ora ai echo?? tu esti de groaza vrei tusa-i dai o palmuta la fundic si gata...
aseara la cumnata mea venise o prietena de familia cu fetita de 4 luni... era exact genul ala de fetita pe care iti vine sa o ciupesti, pupi , sa o smotocesti , era cuminte , grasuta...canta intruna si-si rodea manutele... o dulceata...

eu nu cred ca sunt probleme cu plaja.. de fapt eu in we vreau sa merg de la sapte la plaja.. iar la 11 sa plec de pe plaja...nu pentru stat la soare cat pentru o baie in mare... dimineata abia astept... G spunea ca ieri a facut baie si era calda.. azi imi spune ca lumea se balaceste in Portul Tomis.. deci cred ca este calda...

va doresc o zi frumoasa, si popi te astept cu vestile!

20+

Mergi la inceput