Cum iti protejezi copilul de soarele fierbinte?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nu ii expun la soare intre orele 11 si 17,le dau palariute de soare intotdeauna cand iesim din casa,ii ung cu crema de protectie 50,si am grija sa am la mine apa plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stroevivi spune:

O dau cu cremna de protectie ,ii pun palarioara si o las la soare doar dimineata si seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesuis spune:

Eu imi protejez puiul de soare cu palariuta, crema cu spf 50+, hidratare corespunzatoare si hainute cat mai lejere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDUTA82 spune:

Am 2 copii minunati. Baiatul are 5 ani iar fetita 4 luni...ii feresc de soare pe cat posibil ,mai ales la orele de virf...Baiatul este foarte energic si de aceea cu greu il tin in casa (stau la casa). Tocmai de aceea m-am echipat cu creme de protectie solara si il creia o pauzasc chiar si de citeva ori pe zi...bebelina e inca mica.,dar o dau si pe ea cu crema cu fps 50,cand iesim la plimbarica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadespa spune:

Am observat ca fetita mea e foarte sensibila la soare asa ca ii aplic o crema cu factor de protectie 50, palarie neaparat, haine cat mai lejere iar plimbarile pe intre 8 si 9.30 dimineata si seara cand se mai racoreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns new_camy86 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Pentru protectia copilului folosim crema de plaja cu factor de protectie 50, evitam sa iesim afara intre orele 11 si 17, luam cu noi sticla de apa, folosim palariute si hainute lejere de bumbac.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Pentru a proteja copiii de razele periculoase ale soarelui, in primul rand evit plimbarile in intervalul orar in care soarele este foarte puternic. Totodata, folosesc creme de protectie solara cu factor de protectie ridicat, care protejeaza contra radiatiilor UVA si UVB. Imbracamintea pe care o folosesc in aceste zile este una lejera, din bumbac, iar capsoarele le protejez cu palariute. Nu plecam niciodata de acasa fara o sticluta cu apa, din care putem bea oricand simtim nevoia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns constandin spune:

Crema de protectie cu factor mare-50, palariuta, haine din bumbac, apa plata, evitarea iesirii intre 11.00 si 17.00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyzzz spune:

eu imi protejez fetita de soare astfel:
-haine deschise la culoare cat mai vaporoase
-palarioare si sepcute
-hidratare
-creme cu factor ridicat de protectie
-nu iesim din casa decat dupa ora 18
-daca se intampla sa o prinda soarele, o dau cu crema hidratanta

Mergi la inceput