BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (7)!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dreambaby spune:

Buna fetelor! Revin cu alte detalii. Ultimul CM a fost pe 10.05.2012. DPN: 14.02.2013. Ziua mea de nastere e pe 17.03.1984. Si este primul meu bebelus, o singura data am mai incercat anul trecut, in luna august dar nu am ramas gravi. Iar din septembrie ne-am oprit pentru ca am dat un examen ca sa imi schimb locul de munca si am mai amanat proiectul bebe pentru anul asta cand am ramas gravi din prima luna. O zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Laura,ce bine-mi pare ca bebe e bine!Stai cumintica in pat!
Majia,am sunat-o pe ginecoloaga mea din Romania si ea mi-a spus sa iau Aspenter,Aspenter nu am aici dar am gasit aspirina de 80 mg si a zis sa iau una pe zi.Mie mi-era teama sa iau ca pot sangera mai tare de la aspirina,dar ea mi-a zis ca mai rau decat e deja nu poate sa faca.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

7+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CampariSoda spune:

Laura, bine ca sunteti bine! Trebuie sa fie tare stresant cu sangerarile astea din col (mai ales ca trebuie sa aiba o cauza, nu??.

Pretty, ma bag si eu ca musca in lapte- daca ai sangerari e bine sa iei aspirina? ca asta ii anticoagulant...nu mai intreb nimic, am scris in acelasi timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Din cate stiu eu aspirina e anticoagulant dar in doze mici (pana in 100 mg) nu provoaca hemoragie din contra este chiar recomandata in cazurile femeilor insarcinate care au tensiune crescuta ca si in cazurile celor cu risc de tromboza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Subscriu la ce a zis Bubble! Asa mi-a zis si mie dr, eu iau Aspenter pt ca stau in pat f mult si sa nu se formeze cheaguri de sange (trombi)!

9+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Bubble,cum rezisti la 1600 mg de progesteron pe zi,parca atat ai zis ca iei,eu la 600 mg dorm pe mine,nu mai pot de somn toata ziua.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

7+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

buna fetelor,
scuze ca va scriu asa tarziu, dar am avut o zi plina la munca

Laura, ma bucur ca e totul ok! stai cuminte la pat si il/o pupam cu drag pe micul/micuta luptator/oare

Pretty, tinem pumnii sa fie totul ok sigur o sa fie ok

majia, ce frumos,,,, azi vedeti minunea.. si dupa mergeti in concediu sa aveti un concediu minunat!

eu ma gandesc cu nerabdare ca mai am un pic si vad si eu agitatul/a pana luni mai am exact 5 zile

fetelor, eu am observat ca in ultimele zile mi-a crescut burtica mai mult decat pana acum deja nu mai incap in hainele fara elastic in talie

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns h_3llena spune:

salut fetelor!
e greu pentru mine sa intru asa devreme pe net cum intrati voi! toata dimineata am bucatarit deci acum va poftesc la ciorbita proaspata de pui, varza calita cu afumatura si pandispan cu visine!
maine am programare la dr sa vedem samburelul
Laura, ma bucur nespus ca sunteti bine!
sper sa avem toate o sarcina cat mai usoara in continuare!

ps: um: 11.05.2012, Edi - 07.10.2010, eu - 01.11.1985

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Pretty, pai bine ca ti-e somn. Stai in pat si dormi cat mai mult posibil sa treaca sangerarea.

h3llena, ce bunatati ai facut tu acolo... pandispan cu visine .


viki, si mie exact la fel mi-a crescut burta mult in ultimele zile. Acum stau frumos cu pantalonii deschisi la nasture si jumate de fermoar ... la servici . Noroc ca am o bluza mai lunga peste . Mi-am luat pantaloni de sarcina dar sunt la scurtat, abia vineri sunt gata .



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Bun venit fetelor noi,in sfarsit le spun si eu!

Vreau sa dau si eu data de nastere pentru listuta 11.06.1975

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

7+



Mergi la inceput