Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina


Se obtine undeva in romania in mod cinstit un doctorat?

Si o intrebare tehnica si sincera...la ce iti foloseste un doctorat exceptand situatia invatamant cercetare unde inteleg ca pentru a promova de la un anumit nivel doctoratul este o cerinta?

Marina


1. Da - dar ce valoare (mai)are daca este sa o cuantificam?
2. Pentru placerea personala?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Serios."NU generaliza ce ai facut tu",mi-a spus Capcaunul.De unde stier?Nu ma cunoaste,nu stie absolut nimic despre mine.
Madalina


Te-ai inclus automat in afirmatia facuta:
"Daca luam pe oricare intre noi, cand am facut lucrarea de diploma am preluat cate ceva de la altii, unii chiar mai mult"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Nu ai de unde sa stii ce am facut eu in viata,oricum garantez ca am ajuns mai bine decat tine.Dar observ ca nu prea am ce sa-ti cer..esti agresiv si lipsit de bun simt.
nici eu nu sunt una din cei care au pagiat,daca la asta te referi.Nu castigi tu intr-un an cat am platit eu orele facute cu conducatorul lucrarilor mele de licenta ca sa fie unicate.Cat am studiat si am pierdut nopti.







Nu mai pierde timp pe forumuri! Un minut pierdut pentru a-i raspunde unui jerpelit ca mine inseamna poate o oportunitate de afaceri ratata pentru tine.

Reiau o fraza din postul citat mai sus:
Citat:
citat din mesajul lui eumada
Nu castigi tu intr-un an cat am platit eu orele facute cu conducatorul lucrarilor mele de licenta ca sa fie unicate.

Sa ma bata Dumnezeu daca inteleg! Ce-ai platit???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

"unicitatea".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

si are si mai multe lucrari de licenta cu acelasi conducator. probabil l-a confundat cu meditatorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Nu ai de unde sa stii ce am facut eu in viata,oricum garantez ca am ajuns mai bine decat tine.Dar observ ca nu prea am ce sa-ti cer..esti agresiv si lipsit de bun simt.
nici eu nu sunt una din cei care au pagiat,daca la asta te referi.Nu castigi tu intr-un an cat am platit eu orele facute cu conducatorul lucrarilor mele de licenta ca sa fie unicate.Cat am studiat si am pierdut nopti.







Nu mai pierde timp pe forumuri! Un minut pierdut pentru a-i raspunde unui jerpelit ca mine inseamna poate o oportunitate de afaceri ratata pentru tine.

Reiau o fraza din postul citat mai sus:
Citat:
citat din mesajul lui eumada
Nu castigi tu intr-un an cat am platit eu orele facute cu conducatorul lucrarilor mele de licenta ca sa fie unicate.

Sa ma bata Dumnezeu daca inteleg! Ce-ai platit???????


la spiru, de exemplu, indrumatorii de proiecte/teze etc. sunt platiti de studenti, stiu de la cateva prietene care au terminat spiru la diverse facultati, dar situtia este mai accentuata la facultatile cu profil economic unde cea care a terminat finante, si cum naiba s-o numi facultatea aia, spunea ca a platit fiecare sedinta de consultatii cu indrumatorul de licenta...la psihologie insa amica respectiva mi-a spus ca a platit doar prima sedinta de consultatii, dar si ca au evitat sa se intalneasca face-to-face preferand internetul....

ps. eu am terminat facultate tehnica, am prins invatamant gratuit de gratuit si nu am platit nimic...ba, sa fiu sincera profesorul indrumator ne oferea cafele la intalnirile respective...si am folosit material bibliografic pe care l-am tratat conform cerintelor la ora aceea...la ora asta luat la analizat ar fi de porc (proiect de stat scris de mana (STAS - atat ct m-a tinut mana, "poze" desenate in tus pe hartie de calc..etc...alte vremuri)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Intelectuali de vaza (si nu de varza) - cer demisia lui Ponta in urma plagiatului scandalos.
http://www.evz.ro/detalii/stiri/comunitatea-stiintifica-cere-demisia-imediata-a-lui-ponta-988505.html

... insa se stie ca PSDul don't gives a ... despre ce cred intelectualii oricum.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARI34 spune:

ASA LE TREBUIE SUNT MULTI CARE FAC MAGARII SI TRAESC BINE PE BANI NOSTRI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eumada, atacul tau la adresa capcaunului este unul dintre cele mai murdare pe care le-am vazut pana acum pe DC.
Lumea a fost mult prea dragutza trecand peste comentariul tau ca toata lumea a copiat.

Parerea mea e ca multa lume a invatat si a facut o scoala si a luat o diploma pe bune dar cu siguranta nu te numeri printre ei. Pretentii si laude fara acoperire, cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Eu cred ca e foarte simplu: oamenii cinstiti sunt scandalizati de fapta lui Ponta, restul ... pur si simplu nu inteleg de ce atata agitatie pe un nimic ...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput