Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

si ce e rau ca a iesit la iveala o magarie? ...era mult mai bine pentru linistea Antenelor sa nu apara acest scandal, evident, inteleg ...

Si acum, ce e de facut? Rade presa internationala de premierul Copy-lot ... si aceasta iluzie de plagiat planeaza asupra tuturor celor care si-au facut doctorat in Romania...
Basescu i-a scris diploma de doctorat? OMG ....

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

E rau ca sunt extrase selectiv cand vor sa demoleze un adversar politic, si ca nu sunt rezultatul functionarii unui sistem de epurare.

Asta sugereaza ca mai sunt multi politicieni "tinuti in sah", pentru ca un om santajabil este mai util decat unul "executat".
Arata cum functioneaza clasa politica atat cea de la putere cat si cea de la opozitie.
Eu as condamana penal atat pe cel care a plagiat cat si complicii care au stiut si au tacut.
Nu vor sa introduca proceduri de functionare pentru ca le convine un sistem de tip mafiot, pentru ca prin el pot sa se mentina la putere.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Deceneus, cum adica selectiv? Pai asta e prim ministru acum, merita el sa fie prim ministru daca a plagiat? De ce sa nu inceapa cu capul? Daca Basescu a plagiat, sa se care si el...!!! dar nu au aparut date inca, cand apar, sunt pentru!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Si la urma, cu permisiunea dumneavoastra, o adaug la lista de plagiatori grosolani pe Kovesi.

Pentru ca stiu foarte bine ce inseamna titlul de doctor, oricine a plagiat este in fata mea un nimeni, un impostor. Iar cei care, chiar daca nu au plagiat, au facut un doctorat in bataie de joc (acesta-i grosul din pacate), gen monografii sau alte aiureli, fara nimic original, beneficiind de clementa comisiilor, pilele indrumatorilor si relatiile personale, nu vor avea niciodata respectul meu.

Din nefericire, vor trece ani si ani pana cand titlul de doctor va recapata in Romania statutul pe care-l avea cu multi zeci de ani in urma. Nenorocirea a inceput cu coana Leana. Nenitescu (un domn al chimiei romanesti) a refuzat sa-i fie indrumator la doctorat. Imediat PCR s-a pus in miscare si incet incet mediul academic a fost impanzit cu lingaii care sa permita accederea nonvalorilor in universitati si academie. Odata inceputa reactia in lant, ea nu s-a mai oprit. Nonvalorile au promovat la randu-le nonvalori si uite asa am ajuns la o Academie Romana de batjocura, in care peste jumatate din membri sunt nulitati, la o puzderie de universitati prin comune si halte cfr cu profesori al caror nivel nu-l depaseste pe al pedagogului de moda veche din Caragiale, la o multime de institute de cercetare in frecarea frunzei la caini, la o armata de "cercetatori" care urla ca bugetul de cercetare e mic (adevaratii cercetatori au taiat-o de mult in occident), la o sumedenie de familii cu membri cu IQ jalnic ocupand posturi universitare samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Vad ca a ajuns plagiatul "cea mai" penala fapta. D-nul presedinte, de exemplu, daca nu a plagiat, automat restul nici nu mai conteaza.
In plus, ma surprinde sa constat cum multor oameni li se pare normal ca furturile sa fie demascate numai cand un individ ajunge intr-o functie da rang mare in stat. Pai, asta vrem, asta ni se da, atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Si la urma, cu permisiunea dumneavoastra, o adaug la lista de plagiatori grosolani pe Kovesi.

Pentru ca stiu foarte bine ce inseamna titlul de doctor, oricine a plagiat este in fata mea un nimeni, un impostor.


De acord cu tot ce spui in mesajul din care am citat. Am vrut doar sa contribui la lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Vad ca a ajuns plagiatul "cea mai" penala fapta. D-nul presedinte, de exemplu, daca nu a plagiat, automat restul nici nu mai conteaza.
In plus, ma surprinde sa constat cum multor oameni li se pare normal ca furturile sa fie demascate numai cand un individ ajunge intr-o functie da rang mare in stat. Pai, asta vrem, asta ni se da, atunci.


Nu exista "cea mai penala fapta" - Aici vorbim de primul ministru nu de nea sculeru matriteru. In codul penal, plagiatul se pedepseste cu inchisoare de la 3-5 ani. Ce ar fi trebuit sa faca Ponta ca sa fie suficient de penal pentru tine si fanii lui? Un viol? Un holdup?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Eunice, eu iti dau dreptate. Nici nu e bine sa aruncam cu pietre pana nu se urmeaza niste pasi legali, si cunosc si eu problemele despre care vorbesti legat de lucrari cerute in domeniu...mie de 3 ori mi-a respins profesorul lucrarea pt ca nu m-am inspirat din cartea mnealui si pt ca nu aparea in bibliografienu intelegeam nici moarta ce vrea, pt ca nu ma ajutase cu nimic, mi-a oferit subiectul...adica ne-a dat o listuta cu subiecte din care sa ne alegem si pa!nici autori nici nimic...si da, esti ft mult constrans, nu prea ai cum sa reinventezi roata in acest domeniu si cu reguli atat de rigide si orgalii asa de mari. DAR mie nu imi place cum se apara nenea Ponta, ca a uitat sa treaca autorii in josul paginii.e penibil, da-o incolo, scuze de

Decenus, pai nu ti-era clar ca nenea Base a jucat tzurca atata timp pe motiv ca are cu ce? El e mai din topor si mai lacom, asa ca a apasat mult mai mult pedala decat antemergatorii lui aflati la putere, atata tot.

Desprecopii, :))) dar nici nu are neovie sa plagieze, cu astea poate se ocupa a mica si poate notara...el a reusit cu pumnul(in copii) si cu hihaiala sa ajunga presedinte, de ce sa mai umple foile pt titluri? 'mnealui in schimb avea o flota...

eu chiar nu astept nimic de la nimeni, inca nu a aparut nicio luminita la capatul tunelului dpdv al politicii, oamenilor care se ocupa cu de-astea la noi...poate candva, dar acum nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Deceneus, cum adica selectiv? Pai asta e prim ministru acum, merita el sa fie prim ministru daca a plagiat? De ce sa nu inceapa cu capul? Daca Basescu a plagiat, sa se care si el...!!! dar nu au aparut date inca, cand apar, sunt pentru!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Probabil ca a fost numit premier tocmai pentru ca se stia ca are puncte vulnerabile. Acum l-au executat pentru ca s-a contrat cu "zeus" cine sa mearga la Bruxelles. Daca facea pe "mieluselul" ramanea in continuare premier fara probleme la "mapa profesionala".
Pe Johannis nu l-au agreeat ca premier.
Se pare ca o persoane ce nu poate fi santajabila, este o persoana cu "handicap" la promovarea politica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Vad ca a ajuns plagiatul "cea mai" penala fapta. D-nul presedinte, de exemplu, daca nu a plagiat, automat restul nici nu mai conteaza.
In plus, ma surprinde sa constat cum multor oameni li se pare normal ca furturile sa fie demascate numai cand un individ ajunge intr-o functie da rang mare in stat. Pai, asta vrem, asta ni se da, atunci.


Nu exista "cea mai penala fapta"

De aceea am folosit ghilimelele.

Citat:

- Aici vorbim de primul ministru nu de nea sculeru matriteru. In codul penal, plagiatul se pedepseste cu inchisoare de la 3-5 ani. Ce ar fi trebuit sa faca Ponta ca sa fie suficient de penal pentru tine si fanii lui? Un viol? Un holdup?


Nici "suficient de penal" nu exista.
Ideea e ca si "sculeru'-matriteru' " si primul ministru trebuie sa fie tratati la fel de catre stat si de catre lege, conform Constitutiei. Au gresit, sa plateasca, fiecare dupa fapta.

Despre mine si fanii lui Ponta... ma abtin sa comentez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

gresesc. Intaiul mandat a fost castigat datorita unui salut

Mergi la inceput