Victor Ponta, acuzat de plagiat

Victor Ponta, acuzat de plagiat | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Incredibil
http://www.evz.ro/detalii/stiri/revista-nature-a-scris-acum-cateva-minute-in-editia-online-ca-victor-ponta-e-acuzat-de-p-98752.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://www.nature.com/news/romanian-prime-minister-accused-of-plagiarism-1.10845

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Daca-i ia la purecat, majoritatea politicienilor cu doctorate au lucrarile copiate/plagiate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Deceneus, tu ii cauti scuze?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Ce legatura are Nature cu dreptul penal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

acum a publicat si presa germana serioasa: Frankfurter Algemeine Zeitung
http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/eilmeldung-plagiatsvorwurf-gegen-rumaeniens-ministerpraesident-11790951.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Deceneus, tu ii cauti scuze?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

In nici un caz!
Eu care sunt adeptul ca cei din varf trebuie sa fie primii dati ca exemple, mi se pare normal ca Presedintele si Premierul sa fie primi verificat la "mapa profesionala" si la averi!

Cred ca s-a deschis "cutia Pandorei", ceea ce nu-i rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

La Basescu nu-i problema cu doctoratul...

Daca e chiar asa, dincolo de penibilul situatiei, ramane ce a zis Deceneus: majoritatea au teze plagiate.
Mi se pare mult mai grav. Prin extindere, inseamna ca nici naiba nu-si mai face singur in tara asta lucrarea de licenta, de doctorat, de masterat...
Dar am si eu o nelamurire: cat de prost sa fii sa nu iti dai seama ca, persoana publica fiind, cineva va avea interesul sa-ti sape dupa ceva nasol in trecut? Sau poate ca nici nu se gandesc ca ar putea ajunge pe vreo functie de asta...in fine, minte multa n-au. Garantat.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

pai cine credeti ca e coordonatorul tezei de doctorat a dlui Ponta e ... dl Nastase...


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Cred ca varianta cu nu gandesc e valabila. Ce Mai surpriza!!! De asta era doar micul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Cineva a zis "toti politicienii au plagiat". Abramburica nu a plagiat, Funeriu nu a plagiat, Marga nu a plagiat, ca sa dau exemple din toate taberele.

"Dezavantajele" globalizarii si informatizarii, sunt demascati trisorii

Mergi la inceput