Iepurasi mar-apr 2010 - 8 BV Freedelia

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

babyangel si Tanya a avut o perioada de febra mare 38.6-39.8 am ajuns chiar sa chem salvarea.. de fiecare data am tratat cu eferalgan si supozitor de novocalmin in caz de urgenta.. in rest ocazional i-am dat sirop Propolis C Kids (chiar si in perioada de boala/febra). Doctora de pe salvare mi-a spus sa-i iau de la platfar extract de muguri de nuci verzi, extract de muguri de macese, de coacaze negre si de merisor (ii dadeam 9 picaturi pe zi din fiecare, le puneam in lapte) si tantum verde pentru gat.. Eu Tanyei nu i-am dat niciodata antibiotic. Cand a venit salvarea, mi-a recomandat pe langa ticturile alea, echinaceea. Acum ii dau ocazional Propolisc C Kids care contine echinaceea, vitamina C si propolis..


Nu stiu daca v-am spus, de la sarbatori Tanya imi face pe ea si se vaita de pasarica iar pofta de mancare a disparut total. Am fost si i-am facut analizele. Pare ca nu are nimic exceptand anemie la care ma cam asteptam pentru ca si eu am talasemie transmisa genetic de la mama iar medicul meu de familie m-a avertizat acum foarte multi ani ca ii voi transmite copilului meu.. Miercuri mergem iar la pediatru sa vedem ce zice. Cea ce ma nelinisteste este ca nu reusesc sa o conving sa manance.. Si mai am un ghimpe sau 2: isi roade unghiile desi nu a vazut la nimeni si inca face pipi pe ea ocazional "ca asa a vrut ea".. doua obiceiuri de care sper sa o scap cat mai curand..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:


La multi ani sanatosi si fericiti
Eric Mihai
Edward Gabriel
Luana
Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:


La multi ani sanatosi si fericiti
David Stefan
Silvana Aroa
Brianna Maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

sensibila cumva tu te numarai printre tehnicutele care stiau sa schimbe capitolul?
Sau mai este vre-o tehnicuta pe aici care sa faca asta?

Mergi la inceput
Mergi la inceput