Hai Diana,Biribu !Piersicute de iul-aug2012 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Hai Diana!!!! mai e un pic si vine si a treia piersicuta!

Eu eram ferm convinsa ca azi e miercuri! Eram asa de linistita ca abia vineri trebuie sa ma duc la medicul de familie pentru prenatal pana cand m-a lovit : E JOI!!!!!!!!!!!! maine trebuie sa ma duc si inca nu am vorbit cu ea.

Cireasa de pe tort e ca arat ca un urs panda. Umflata toata...e o senzatie tare urata.


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Scot si eu majoretele.





Nastere usoara. Te asteptam cu vesti.
Ce emotii m-au luat.

Sa nu uit

La Multe Luniti NECTAREL curajosul.
Eu am o slabiciune pentru Nectarel.

Sa va distrati mamici.

Beatrice 32 + cu minune mica Maya Elizabeta
AMR 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Aaa si am uitat Ada fugi la intalneala cu fetele, tre sa faci cinste ca ai flacau mare.
Ada sa te bucuri de el. A trecut deja o luna imi imaginez ce zi speciala e pentru tine astazi.

Beatrice 32 + cu minune mica Maya Elizabeta
AMR 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Iuli, da-mi un mesaj privat ca sa pot sa iti trimit linkul. Sunt asa toanta ca nu te gasesc

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Multumesc mult pt. urari, fetelor .
Copiii s-au intors din excursie si i-a dus sotul la ai mei, la tara, asa ca sunt singura acum, imi cam urla peretii in cap. Mi-a fost tare greu sa-i las, initial trebuia sa vina mama aici duminica, dar s-au anuntat calduri mari si al meu sot este ocupat maine si in week-end, daca ma apuca ceva n-as fi avut cu cine sa-i las.
Sper sa fie in regula toti si sa nu reactioneze ciudat cand vor veni si isi vor gasi surioara acasa. Toti stiu ca va veni bebe, le-am pregatit si cate un mic cadou pe care il vor primi din partea ei, dar tot am inima stransa, nu stiu daca am procedat bine.

Eu am contractii nedureroase, cand si cand ma mai taie o durere pe sciatic, dar cam atat. Sper sa stea totusi pana luni.

Va tin la curent.

Ada, multe lunite frumoase lui Nectarie, sa fie sanatos si sa creasca mare!


Diana, 38+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:


go diana go! sa dea Dumnezeu sa ai nastere usoara, BB sanatos, papacios si necolicos! wow, mi se pare incredibil k mai vine o piersicutza

ada - la multi ani pt Nectarel Dragonel!!! sa fie sanatos, sa creasca mare si cuminte!
kimmy - stai cumintzik si ai incredere k o sa fie bine

noi am fost la dr, cam pe fuga asa k se stricase un echo importamt si erau toti dr in fibrilatie pe akolo. bebelina e bine, nu ne-a mai sous dimensiuni, kg etc k ne-a facut echo simpla. mi-a recoltat secretie pt culturi si streptococ. am stabilit k nastem natural, am semnat contractul, am platit avansul si mergem din nou la control peste 2 sapt (initial ne chemase peste 3 dar fix atunci e plecat dr la o conferinta si am preferat sa merg mai dvrm decat mai trz ). tot atunci avem si intalnirea cu anestezistul si neonatologul.

am pus poze pe picasa si pe FBK de la ieseala


Roxy
33+ AMR 7 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Ada, multe lunite frumoase lui Nectarie! Sa creasca mare si voinic.

Am si eu o nelamurire legata de concediul de odihna:
Cum se calculeaza numarul de zile la care ai dreptul? Este inclusa si perioada in care esti in concediu de sarcina si lehuzie(pre-post natal), sau doar pentru perioada in care lucrezi efectiv?

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

danett, zilele de CO se calculeaza pe perioada cat este activ CIM, adica inclusiv perioada de pre/postnatal (care sunt considerate concedii medicale). pe perioada in care esti in CIC (dupa terminarea postnatalului) se suspenda contractul de munca, deci nu ai dreptul la zile de CO.

Roxy
33+ AMR 7 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am vazut pozele, frumoase sunteti toate si burtici una si una! (Laura, Aruba, Carmen, Iuli, Roxypuy, Ioana, sa va fie de bine)
Eu m-am tuns si nu imi sta bine ...dar am optat pentru comoditate, ca transpir la greu si nu-mi mai suportam parul lung,

Stau pe canapea, in casa e racoare si bine, afara zapuseala. Bebe sta ce sta si deodata ma cafteste... Am fost mai devreme un pic afara sa pun ceva la posta,toata lumea cu care m-am intalnit m-a intrebat cand nasc, adevarul e ca sunt imensa si burta a coborat.

CamiM, bine ai revenit, si Camila mai in paginile din urma (noroc ca se aseamana numele si mi-am amintit)!

Roxypuy si tu esti gata cu logistica, inregistrarea la spital etc. Eram curioasa, nu ca ti-as dori - dimpotriva, te admir ca nasti natural- dar, daca sa zicem, din x motive, se impune in final cezariana, ti-o fac, nu?, chiar daca nu e prevazut in contract?

Diana, hai ca mai e un pic. Copiii oricum nu te-ar fi insotit la spital, nu?, asa ca, pentru ei, oricum va fi o "surpriza asteptata" intalnirea cu bebelina, fie ca o asteapta acasa sau ii astepti tu acasa cu ea in brate. Nu stiu, zic si eu. Sunt sigura ca fratiorii o vor primi frumos.

Era sa uit, Ali, ma bucur tare ca Rafa al tau (imi place sa-i zic asa sper ca nu te superi, mor dupa tenismanul Rafael Nadal) a revenit la sentimente mai bune fata de bebe si a inteles situatia. La tine cum a ramas cu nasterea, te-ai hotarat la cezariana sau...? Scuze, daca ai spus deja, mea culpa, inseamna ca am citit ca prin ceatza. Multumim pt rugaciunea pt nastere usoara, o voi imprima sa o am cu mine la spital.

Va pup, poate mai intra cineva pe aici in seara asta, daca nu, noapte buna fara treziri si dureri, pe maine.

36 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

fleur, iubita, iti dai seama k daca se impune ceza din diverse motive, o facem! contractul oricum se semneaza la pretul de ceza si regularizarea se face la factura finala in fct de cum nasti, cate zile stai etc. stai si tu cumintzik zilele astea, mai lasa drumurile si agitatia io nu cred k iti sta rau tunsa, dureaza doar o vreme pana te obisnuiesti cu noul look

Roxy
33+ AMR 7 sapt!!!

Mergi la inceput