Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Norocila,ca sa ma exprim la obiect si asaaaa, ca o concluziune generala, daca nu am fi pozitive, pline de incredere si nu ne-ar ajuta Doamne-Doamne sa mergem cum trebuie mai departe, ar fi vai de fundul nostru, in ce priveste sistemul medical aici..

asta e. Are sa fie bine, sunt sigura!


16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Buna seara,

Fetelor nu am mai avut timp deloc sa mai intru.Am recuperat ceva din ce ati scris si vroiam sa va zic ca ieri am fost la eco de 18 sapt si bebelina e bine, a ramas tot fetita,
E totul ok, am vazut inimioara cu camarutele ei, am masurat tot ce era de masurat.
Cu toxo nu am mai rezolvat nimic, analizele se bat cap in cap si nimeni nu poate sa imi spuna exact cand am facut aceasta boala, cert este ca acum nu mai am nimic...a trecut asa de la sine f repede...ciudat oricum.incerc sa imi pastrez calmul sa nu o iau cu cercul.

Va imbratisez pe toate si va cer iertare ca nu am mai intrat asa des dar problemele de la servici m-au coplesit.

CAMITU 18+mamica de Ana Maria 5 ani

http://lmtm.lilypie.com/mNrTp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

maine la7.30 sunt programata la amniocenteza. cu Dumnezeu inainte!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, gagici
Sa vedeti ce sexoase vom fi peste cateva luni
Alina, a fost ca o durere, un junghi, sau o fluturare?
Almy, stai linistita si asteptem vesti bune
Bubulici, m-a cutremurat ce ai scris, sincer... Of, cat ati suferit si voi...
Menics, Popics, va tinem pumnii! Fiti calme,odihniti-va dupa aceea si va fi bine

Onutz 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Maine avem emotii dublu pt amandoua,va fi bine,veti vedea!
Menics pana la urma medicul tau a concluzionat ca trebuie amnio?
Macarie pe unde stai ascunsa? Cum mai e cu greturile?

Eu iar n-am dormit de cald si gretosez de zor.Bine ca a plouat sa mai respiram si noiPana la pranz desigur,cand sunt iar 30grade
Aseara la ora 10 masina imi arata 32grade!!!!

burtici si vesti bune sa auzim azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Menics si Popi va urez bafta la amandoua Dumnezeu sa fie cu voi.
Azi noapte nu am dormit deloc am avut dureri mari de burtica si la intervale de 30 de secunde.Am vrut sa merg la urgente dar la mine in oras spitalul lasa de dorit si mi-a fost frica.Am luat no-spa si m-a linistit doar pe moment.Am sunat pe dr.si este in operatie mai incerc peste o ora.Oricum asistenta mi-a zis sa vin la spital dar nu am cum sotul este la serviciu si nu are cine sa ma duca pana la Bucuresti deci .Oricum durerile sunt prezente si acum dar mai putin.Deci lasatul la burtica intr-o parte si ridicarea in alta nu prea a fost de bine.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

IPopica tu tot dimineata ai??

angelique, de ce nu iei nospa... poate te mai lasa durerile.
dana.. medicul la care m-a trimis medicul meu pt amnio mi-a spus ca da, 1:98 este un risc crescut...
mi-am luat liber maine...sper sa pot dormi la noapte!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Am luat Menics insa ma calmeaza doar pe moment dupa ce isi face efectul incep iar durerile

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Buna tuturor! Acuma am ajuns si eu la serviciu (m-a prins o ploaie groaznica, noroc ca n-am avut mult de mers) si am citit ce ati mai scris.
Felicitari ary_v pentru , sa fiti sanatosi amandoi!
Menics si Popi, tinem pumnii maine sa iasa bine amnio si sa nu aveti nici o problema in urma ei.
O zi buna si sanatate in continuare!


Andreea 17+
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Neata

Dana, baga AC-ul acolo la mama ta si profita la maxim de casa altuia

Nico, si noi avem Mara pe lista . Nume unic. Maica-mea propusese Sara, si noi mai pastram si Ilinca, just in case.

Apropos de nume, Dana despre "raluca", are magineanu un cantecel porcos " ralucaaaa, p..... vine ca naluca ...., nici n-o vezi nici n-o auzi, cand in p.... tu te-nfigi". Eu de cate ori aud numele, ma gandesc numai si numai la melodia aia.

Ary, felicitari pentru putzulica

Mami, daca ajungi la tuse productiva (eu sper sa nu, pt ca e crancena, cel putin dpdv al contractiilor burtii), baga mare miere cu usturoi. Le prepari azi, le lasi la frigider, si de a doua zi incepi sa iei cate o lingurita de 3 ori pe zi. In doua zile, maxim 3, scoti toata nenorocirea din gat. In rest, eu m-am tratat clasic: sosete cu otet, paturi multe, supa calda de pui, lamaie fiarta (taiata cuburi - cu tot cu coaja, lasata sa dea in clocot si inca 10 minute dupa) plus miere, sare sau malai pe frunte si pe piept (intr-un sacotei ceva; eu le-am pus intr-o soseta lunga pe care am innodat-o la capat si o incalzeam la microunde) si abureli, sau inhalatii (apa cu sare). La mine raceala s-a combinat instant cu sinuzita de mai aveam nitel si singura varianta de respiratie ramanea fundul.


Cami, ma bucur ca sunteti bine. Sa ne mai dai de veste macar o data pe saptamana.

Menics, maine la 10:00 am eu amnio. Deci pana la urma tu esti deschizatoarea de drumuri . Si eu am bagat o zi libera pt investigatii prenatale, desi asistenta doctorului care ma va intepa mi-a spus ca daca am munca de birou pot veni linistita la serviciu. Dar prefer sa ma culcusesc pe canapeluta mea dupa aceea.
De interventie nu mi-e frica, in schimb perioada de asteptare a rezultatelor s-ar putea sa se soldeze cu una bucata jumatatoi tocat marunt marunt (pe cineva tre' sa-mi vars si eu ofurile, nu?)
Bafta, sa ne fie bine!

Fetele, saru'mana de urari si incurajari.




gogoasa hormonizata

Mergi la inceput