Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Roxana, multumesc pentru ajutor; orice vor primi pentru scoala e bine venit; eu voi face vizita la Garbau la sfarsit de august inceput de septembrie, in functie de cum ajunge Turturica in tara. Vizita de luna aceasta va fi una speciala, copiii se vor intalni cu "protectoarea lor", Turturica ne va vizita si vom merge impreuna sa-i vedem.
Roxana .
Va pup.

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

astazi am reusit sa vorbesc cu Alina din Rm. Sarat. ei stau intr-o zona mai joasa fata de restul satului si semnal la telefon uneori au, alteori nu. nu au fost in vacanta nicaieri, din cauza banilor. incep sa se pregatesca de scoala, i-am spus sa mai astepte, sa nu cumpere rechizite, poate reusim sa ii ajutam. in rest sunt sanatosi si frumosi :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,iertare ca sar si io ca musca-n lapte...dar oare copilasii Monicai....nu au nevoie de ajutor?
Ma gandesc ca incep scoala..Diana si gradinita Tudor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Fetelor,iertare ca sar si io ca musca-n lapte...dar oare copilasii Monicai....nu au nevoie de ajutor?
Ma gandesc ca incep scoala..Diana si gradinita Tudor


Mada eu zic ca ei primesc deja ajutor financiar in contul care a fost pus la dispozitie si se va ocupa familia de pregatirea lor.Aici sa ne ocupam de cei care nu sunt ajutati prin alte mijloace sa zic asa si nu ne au decat pe noi sa i punem la punct cat de cat pt scoala.Zic bine sau considerati sa i bagam si pe copiii Monicai in campanie?Nu vreau sa gresim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171242&whichpage=11

Aici a scris Claudia Andrici despre o mamica cu 2 baietei, unul de 14 si unul cu probleme de 4.Daca sunteti de acord avand in vedere ca lista era si este deschisa sa ii introducem in aceasta campanie.Mada poate poti tu sa te ocupi de ei,vad ca sunt din jud. Bacau si sa i ajuti local cu pregatirea de scoala.Ce ziceti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dragelor,
se apropie inceperea scolilor sau/si a gradinitelor. Zilele astea trebuie sa facem un necesar de rechizite si ce le mai trebuiesc copilasilor de care avem grija. Va rog sa luati legatura cu familiile lor si sa aflam noile dimensiuni :) ( sunt copii, cresc mereu ). Am programat pentru saptamana viitoare un program intensiv de cumparaturi.




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Fetelor,iertare ca sar si io ca musca-n lapte...dar oare copilasii Monicai....nu au nevoie de ajutor?
Ma gandesc ca incep scoala..Diana si gradinita Tudor


Mada eu zic ca ei primesc deja ajutor financiar in contul care a fost pus la dispozitie si se va ocupa familia de pregatirea lor.Aici sa ne ocupam de cei care nu sunt ajutati prin alte mijloace sa zic asa si nu ne au decat pe noi sa i punem la punct cat de cat pt scoala.Zic bine sau considerati sa i bagam si pe copiii Monicai in campanie?Nu vreau sa gresim.


Da Mada, si eu sunt de acord cu Gabi.




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Hmmmm, imi scapa ceva.....oare ce ????
care-i treaba ?


te referi la mine?

R



a, da, nu stiam cum a aparut Zana Buna si de unde sunt rechizitele. Ai reusit sa iei ceva ? Sa-mi spui cum virez banutii.
In plimbarile mele am descoperit cateva magazine mai noi de 13 lei si am gasit o gramada de chestii frumoase: penare cu fetze 3D echipate complet (culori,carioci, echer, rigla, ascutitoare, creioane, guma sters)-la 13 ron/bucata, ghiozdane-rucsac cu personaje din desene-animate tot la 13 lei
camasi albe de scoala tot la 13 lei, bluze grosute de toamna cu fel de fel de desene, tot la 13 lei. pantaloni trening tot la 13. blugii erau la 26.
Ce va povestesc sunt materiale bune, mult bumbac, adica ce i-as lua (de fapt am si luat :) ) lui fi-miu




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mami de Papanash, astept o confirmare de pret ca nu le iau din magazin ci de la un furnizor cu care lucram si care are amabilitatea sa mi le dea la preturi de producator. in schimb se misca putin mai greu lucrurile.

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011


Mada eu zic ca ei primesc deja ajutor financiar in contul care a fost pus la dispozitie si se va ocupa familia de pregatirea lor.Aici sa ne ocupam de cei care nu sunt ajutati prin alte mijloace sa zic asa si nu ne au decat pe noi sa i punem la punct cat de cat pt scoala.Zic bine sau considerati sa i bagam si pe copiii Monicai in campanie?Nu vreau sa gresim.


Gaby,total de acord cu tine!si apoi nu putem da navala in viata bietului om...iar daca vor avea nevoie vb cu fetele aradence si ne spun ele!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput