Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Simona bun venit in randul inimosilor
orice mic ajutor e mai mult decat binevenit

Mi-as dori sa strangem in jurul nostru cat mai multi oameni.
Cei care doar cititi si nu stiti cum sa ajutati...sa stiti ca intotdeauna cineva va avea nevoie de ceva ce voi puteti oferi.
Ceea ce facem noi acum, aici poate fi ca un mic biulgarash care se rostogoleste si care va ajunge sa traga dupa el prieteni, vecini, colegi..

eu zic ca suntem ca o familie si ca putem deveni cetateni cu implicare in comunitate...oricat de mica ar fi aceasta implicare...


Laura imi amintesc eu ca acum cateva luni Tzuc de aici de pe DC mi-a trimis o poza cu o bicicleta pe care spunea ca doreste sa o daruiasca. Ii voi scrie sa vad daca mai e valabila oferta.

E roz si e din aceea de 14inch.

Ne gandim, daca o fi buna ca marime o putem vopsi.


La fel si 'baieteii' de 8 si 9 nai Laurei25 isi doresc mult biciclete.


asadar suntem in cautari de biciclete de toate marimile



va imbratisez cu mult drag si va doresc un weekend frumos
si vacante placute cele care se bucura acum de ea




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Imi cer miii de scuze ca nu am venit si aici sa povestesc despre partea ce a tinut de campania umanitara din intalnirea de 1 iunie de la Piatra neamt.

Cei 2 copii (Gheorghita si Cristi) au fost cu noi la joaca. A fost cu siguranta o zi deosebita pentru ei si noi ne-am bucurat de fiecare zambet si di fiecare reactie pozitiva a lor. Am avut o frumoasa tombola unde am vandut aprox. 30 de bilete ( 6 cumparate in avans de catod si 2 de eumada). Din banutii stransi le-am luat baietilor de 1 iunie cate un set tricou+pantalon scurt, cate o plasa cu cadouri la fel ca celorlalti copii (cadoul de la NORIEL + o minge, o sticla cu solutie de facut baloane si creta colorata), am platiti locul de joaca pentru ei 2 si le-a dat cate 20 de lei de fiecare (10 lei pt caietul de vacanta pt care trebuiau sa duca bani la scoala si de 10 lei sa isi cumpere ei ce vor).

Mi=au ramas 160 de lei. Inca nu i-am cheltuit pentru ca oscilez intre ceva de mancare +ceva de imbracat de vara sau rechizite in toamna sau , dorinta lor cea mare: biciclete. Cristi mi-a spus (dupa ceva insistente pt ca il vedeam suparat dar nu vroia sa imi spuna de ce) ca isi doreste foarte mult o bicicleta, dar e prea scumpa. I-am spus ca nu promit ca ii aduc pt ca eu promit numai cand stiu sigur ca ma tin de cuvant, dar ii promit ca fac tot ce pot sa ii aduca o bicicleta. Desigur ca urmatoare replica a fost "si pentru fratele meu una!" .

Intre timp eu am fost foarte prinsa cu ale mele, asa ca nu am avut timp sa caut prea mult.

Am socotit ca m=as incadra cu banii sa le iau doua biciclete SH, doar ca nu le-am gasit inca.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata fetele...Laura ,cum am spus,o sa caut eu sh in targ.Sper ca duminica dimineata sa gasesc ceva..si sa mai caut si noi....poate gasim ceva ca lumea la pret.....

Am hainute de iarna ale Evei ca am facut curat,un sac si nu stiu ce sa fac cu ele...sunt bune,de calitate...nu am unde sa le depoztez....si cizmulite faine,si...offff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Laura, ceva rechizite pot aduce eu pentru baietii ' tai" daca imi dai o adresa sau un fir cum pot sa le trimit la tine sau direct la ei.
Noi ajungem in Ro saptamana viitoare miercuri.
Astept un semn de la tine, cu ce ar mai fi nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,daca e de dus ceva la copilasii din Bacau,ma ofer voluntar....poate au nevoie de ceva ce nu poate fi trimis prin posta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dantje

Laura, ceva rechizite pot aduce eu pentru baietii ' tai" daca imi dai o adresa sau un fir cum pot sa le trimit la tine sau direct la ei.
Noi ajungem in Ro saptamana viitoare miercuri.
Astept un semn de la tine, cu ce ar mai fi nevoie.



Multumesc mult! Iti dau pe PM adresa mea. Ei stau intr-un sat langa Piatra, dar nu stiu exact adresa lor. Eu ma duc la ei la porta direct. poate au noroc si le duc rechizitele odata cu bicicletele





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Nu prea am mai fost activa pe aici (toata luna am avut in vizita pe nepotelul meu de 3 ani si ne-am jucat si distrat continuu ), sper ca sunteti toate ok

Ieri am citit in ziarul local http://www.viata-libera.ro/societate/31865-omul-fara-fata-distrus-de-o-boala-cumplita si ma intrebam ce as putea face sa-l ajut? Stiu ca actiunea de aici e pentru copii in principal, doar cer un sfat despre ce credeti ca ar trebui sa fac sa il ajut cumva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu sunt in zona

Azi sunt fara cuvinte. Laura, tinem legatura

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Buna, la toata lumea
In sfarsit dupa 2 sapt de cautari am gasit si rezolvat cu incarcatorul pt laptopul Oanei,domnisoara de 17 ani.Am luat fact, am primit garantie 1 an...........abia astept ca diseara sa il dau mai departe la un ,,nene,, care merge in sat, pt ca maine sa ajunga la ea........multumesc fetelor ca au fost de acord sa achite acest incarcator in val de 100 ron din bugetul campaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Multumesc pentru primire

Azi am reusit sa depun si o mica suma in cont.

Contati pe mine daca aveti ceva in zona.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput