Un creion, un caiet, o carte-copiii merg la scoala

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna am adresa lor de acasa si nr de telefon al mamei lor ,da eu sunt din Hd iar ei din Bacau distanta dintre noi e ff mare eu m-as ocupa de ei dar doar sa le trimit colete si sa vb prin tel nu am cum altfel daca nu se ofera cineva care e din zona aia pe mine nu ma deranjeaza .
Nu stiu las adresa lor aici este sat ....
Am sters adresa, e mai bine asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Gabby, acei copii merita tot ajutorul nostru, pentru noi nu e un efort asa mare, tocmai pentru ca suntem multe inimoase aici, dar pentru un parinte sa pregateasca doua ghiozdane cu tot ce trebuie pentru scoala e destul de greu....asa ca eu zic sa-i ajutam cu mare drag.

Va ,

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

asadar,

maine pentru 'copiii fetelor din Bucuresti' vom merge la cumparaturi in complexul comercial engros din Voluntari
eu, Papanash, Gabyy si Cricor


'pentru copilashii din tara' de care se ocupa fetele la nivel local, vom face virament bancar cu sumele aferente nevoilor fiecarei familii (ma rog ..o parte macar din nevoile de inceput de scoala ale copilashilor)



tabelul cu copiii este actualizat si se afla mereu in prima postare de la pg 1 a sub de fata

bugetul campaniei este limitat asa ca vom incerca sa-l chibzuim cat mai bine astfel ca fiecare copilash sa primeasca ceva UTIL







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Hello, dragilor si dragelor !
Iata ca am aparut si eu, in sfarsit, si cu vesti bune si cu vesti excelente .
In primul rand, haideti sa rezumam situatia contului:
Aveam dupa actiunea "Martisoare " 4650 RON, din care am trimis familiilor noastre 4500Ron.

La actiunea "Tombola de Paste" s-au vandut 134 bilete x 10 ron = 1340 Ron

La actiunea "1 Iunie " s-au strans 1688 Ron, la care s-au adaugat banii primiti de la desprecopii ( Maratonul la care a participat dl Popescu ), respectiv 571 RON

Avem un total de 3.716,5 RON + 40 RON =3756,5 RON




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !





despre bugetul asta spuneam
copiii sunt in jur de 50

asa incat,

ar insemna aprx 70lei/copil





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna,
Diana s-a inscris azi-noapte dar cred ca i-au fost moderate mesajele sau a postat in alta parte, mi-a trimis si mie mesajul:
este vorba despre o familie din Teleorman, care sta intr-un catun format din 12 case, afiliat parohiei Lada. nu exista magazin, posta, biserica, copiii merg la gradinita sau scoala cu caruta.
in familia de care se ocupa Diana sunt 3 copilasi, 2 baieti de 3 si 4 ani si o fata de 5 ani.




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna fetelor.
Azi am reusit sa ajung si eu la familia de care va spuneam.
Cei patru copii care merg la scoala sunt:

Gabriel de 12 ani,care trece acum in clasa a-6a
Robert de 9 ani -clasa a-3-a
Andreea de 8 ani-tot clasa a 3-a
Anamaria de 6 ani-clasa 1

si Marius de 5 ani si 6 luni care merge primul an la gradinita.

Am vrut sa le fac si niste poze,sa le vedeti si voi ,dar nu am avut aparatul la mine,dar la sf saptamanii o sa merg iar si o sa le fac si niste poze.

Traiesc in niste conditii f grele,stau toti sapte(parintii si copiii) intr-o camera ,care sta aproape sa cada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

super Mickaela

avem acum toate datele ca sa putem sa le luam lucruri potrivite pentru varsta fiecaruia


am vorbit si eu astazi cu 'copiii' mei


intotdeauna am impresia ca isi doresc atat de putin
si realizez ca multi dintre noi suntem nemultumiti cu mult mai mult decat au ei... in fine

pe scurt

pentru fam Rada din Tatarani, cea cu 7 copii ..sunt binevenite rechizitele de scoala / mama copiilor avea vocea gatuita cand a auzit ca le vom duce cate un ghiozdanel cu cele necesare.... spunea ca nu dormea noaptea gandidnu-se cum si cu ce sa mearga la cumparaturile astea pt copii


fam Basica din Caprioru cu 6 copii si inca unul care urmeaza sa se nasca, a reusit sa-si stranga cele necesare din timp. Mi-au spus ca ne multumesc dar ca de data asta ei si-au cumparat cate putin in fiecare saptamana si acum au tot ce le trebuie si chiar mi-au indicat o alta familie cu greutati dintr-un sat apropiat, din Priboiu.

Constat de fiecare data cu surprindere si bucurie ca oamenii acestia sarmani au disponibilitate mai mare la a se gandi si la altii...decat multi dintre cei care nu au lipsuri.

Asadar pentru cumparaturile de scoala in locul familiei Rada, propun sa ajutam familia Badescu din Priboiu care are 6 copilasi:
Daniel 3 ani
Nicolae 5 ani
Gheroghe 7 ani cls a 1
Irina 9 ani, cls a 3-a
Ioan 11 ani, cls a 5-a
Maria 13 ani, cls a 7-a


Laura te rog sa update tu tabelul cu datele despre copii




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Am trimis 50 Euro in contul Simonei, cam in 2 zile ajung.

Spor la cumparaturi !

cu drag

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, sunteti grozave !





..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata inimoaselor,
am modificat tabelul de pe prima pagina cu ultimele date primite, dar mai avem nevoie de numele copiilor din familia Dianei (cea mai recent sosita inimoasa) si numele copiilor din familia Claudiei.andrici. E mai bine sa cunoastem aceste date, sa facem totul cat mai personal; eu de ex. am primit de la Manuleacrina un rucsac de gradi pentru Luca cu tot ce e necesar pentru gradi, dar am mai primit ceva foarte drag, o felicitare personalizata pentru Luca si daca nu ma insel a fost facuta de Crina, nu-i asa Manu? e putin altfel cand sti pentru cine trimiti, sa-i stii numele....
In acest moment avem 53 de copii si inca unul pe drum. Ce familie numeroasa....

Va rog sa-si verifice fiecare familia si daca am gresit/omis ceva sa ma trageti de maneca .

Va ,
Laura

Mergi la inceput