FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 22

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

mutumesc :

alina alba :eu am intrebat de pensiune in brno.
brigit: tu ce AC ai folosit ? dar voi fetelor ce anticonceptionale ati folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Alina...nici eu nu am anticorpi pt toxo...mi-am facut analiza inainte de a pleca la Brno si astazi chiar am repetat analiza impreuna cu listeria....pe care nu o mai facusem din 2010....in rest sunt acoperita. Stau si eu cu frica pt ca am 1 caine si 2 pisici...dar poti sa o iei si din altele nu neaparat de la animalute. Vezi ca pt animalute exista niste pastilute speciale pt toxo....eu am luat pt pisici si sunt prot-ejate cumva 3 luni plus ca sunt si vaccinate...
Despre sarcina toxica....frateeeee eu n-am auzit la un asemenea diagnostic sa se recomande avort. O colega de-a sotului a avut sarcina toxica si a dus sarcina bine mersi pana la final, fetita e perfect sanatoase, frumoasa, grasa....chiar nu vad un motiv anume pt care s-a recomandat asa ceva. e drept s-a chinuit mamica cam multicel cu greturile si starile de rau mai ales in prim trim...apoi si-a mai revenit, dar nicidecum nu i s-a spus sa faca avort...e prima oara cand aud asa ceva


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Paunas nu am luat niciun fel de ac, am pb de coagulare si nu am primit in schema.
Irilac, alina nu a pomenit de col deschis si membrane rupte- asta e o pb a sarcinilor mai mari, sa ne fereasca Dumnezeu. A zis ca era sarcina dezlipita, placenta, membrane, etc, din cauza de hematom


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Daaaa, am vazut ca mai nou la unii daca vomiti gata e sarcina toxica.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit
Irilac, alina nu a pomenit de col deschis si membrane rupte- asta e o pb a sarcinilor mai mari, sa ne fereasca Dumnezeu. A zis ca era sarcina dezlipita, placenta, membrane, etc, din cauza de hematom


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg


Ahaaaaaa, am inteles si eu acum....banuiesc ca asta se rezolva cu repaos la pat si mult progesteron






MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Eu mersesem la spital ca imi era rau de tot si am zis sa imi dea o perfuzie cu glucoza, ca aia ma mai punea pe picioare. Si normal, am dat peste dinozaur, care, v-am zis, nici cu ecograful nu prea empatizeaza...
dar are o faima de macelar pe aici, asa ca, m-am dus la masuratorei, sa mi se confirme ca bebe creste ca fat frumos :) Si normal ca e bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Irilac, mi-a spus medicul ca pozitia placentei nu mai are treaba cu progesteronul. Mai ales ca nu sangerez. Daca sangeram, era alta poveste. E cu norocul, si fara excese. Poate am noroc sa se mai ridice pe masura ce creste uterul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

doamne, sunt dusa cu pluta. Te refereai la hematom si ce am mai avut. Alea da, asa cum zici tu se rezolva. Si si cu noroc

Cred ca creierul meu scade direct proportional cu cresterea burtii :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_alba

doamne, sunt dusa cu pluta. Te refereai la hematom si ce am mai avut. Alea da, asa cum zici tu se rezolva. Si si cu noroc

Cred ca creierul meu scade direct proportional cu cresterea burtii :))


Nu mai conteaza la ce ma refeream....bine ca s-au terminat de acum trebuie sa fie totul bine
Apropo.....ti se vede burtica, esti cu 1 sapt inaintea mea. La mine ....zic eu....inca nu se vede, inca incap in hainele mele'normale, chiar am slabit vreo 2 kg.....


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

La mine se vede putin. Imi sunt bune toate hainele mele, dar pantalonii ma deranjeaza fix peste zona cu uterul, asa ca am trecut la rochii de vara.
Oricum, la mine e alta situatie decat la tine, coprul nu si-a revenit complet de la ultima sarcina ( am mai putin de un am de cand am nascut si, sincer, dupa toate rahaturile, numai chef de recapatat silueta nu am avut). Asa ca, la mine se vede putin burtica + un mic strat de reminiscente grasimoase
La prima sarcina a inceput sa mi se vada pe la 5 luni (adica atunci observa lumea ca sunt insarcinata). Eeeee, s-au dus vremurile tineretii...hihihi...

Mergi la inceput