Pufi de 2010 (79) - Bine ai venit bebe Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Of,Micki,multa sanatate puiului...E sigur diagnosticul acela de astm?Imi pare rau ca a ajuns la asta
Aici in Germania nu exista conceptul de astm la copii mici...Nu stiu acum sa explic cum o numesc si cum o trateaza in Germania,dar promit cand am timp sa citesc putin pe net,poate te intereseaza aspectul asta...Mie mi-au explicat cand a facut Lara a doua bronsita,ca am intrebat eu de astm,si mi-au zis asta si sa nu imi fac griji,o sa citesc sa vad ce si cum...Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

am trimis niste poze pe email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

am trimis niste poze pe email

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





Le-am vazut! Ce tare e Tudorelul si ce bine s-a adaptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

O cafeluta sau un ceai serviti?


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Tomaca am vazut si eu pozele, ce implicat e in activitati




Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza doamnelor!

Multumim de cafea Simply!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

O cafea intarziata doriti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

O cafea intarziata doriti?




Mirela, mami de Mara





Eu eu ...

Multumim

Ce mai face Mara?


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

ma duc si eu acum sa iau una decoff.

Multumesc fetelor pentru aprecieri. Acum e vesel in poze si bag seama ca alearga dupa fete.
In fiecare saptamana m-am uitat cu el peste pozele trimise in raportul de activitate, ca sa-l fac sa treaca peste spaima de a fi acolo. Incercam sa vorbesc cu el despre imaginile vazute ca si cum as fi fost acolo, ce sa faca, ce-i place si asta mai mult in limbajul lui non-verbal. Mi-am dat seama ca-i place o fetita, ca e mai apropiat de Ca (Catalina asistenta de educatoare), le-am dat nume etc....Si asa am ajuns sa mi se ceara sa-i pun pozele, sa se studieze singur, sa arate ca plangea, sa "vorbim" despre cauza plansului etc. L-am incurajat sa se duca la fetita si sa o ia de mana daca-i place de ea, sa-i faca gadi-gadi lui Cata, sa-i faca mai-mai lui Bebe (noul copil mai mic care plangea mult; asta l-a impresionat) ca sa nu mai planga dupa mama, ca si Tudor plangea si era speriat...... si uite asa, incet incet, vad ca acum alearga dupa fete la gradinita.

Si in parcuri am observat ca se duce la copii si incearca sa stabileasca legaturi cu ei. Incearca sa socializeze, sa-si exprime in felul lui dorinta de comunicare. Cum el nu vorbeste, ii ia de mana. Dar cei mai multi nu sunt dornici de comunicare asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

micki Off ce rau imi pare ca alergiile astea nu va dau pace. Am o colega de birou cu un baiat de 15 ani care a facut astm de la o "raceala" cand era bb si l-a tot tratat ani de-a randul cu singulaire si aerius si pufuri si de cativa ani face un vaccin (cica vaccinarea ar dura 5 ani). Se numeste staloral... stiu de la ea ca e scump, dar pana acum e multumita, baiatul face si sport (tenis) si nu mai ia nici un alt tratament. Poti sa dai un search pe subiect... Macar sa scapati rapid de crocobaurul care provoaca febra.

tomaca Delicioase pozele... iar decorul (inclusiv jucariile) arata super ...

Mamici si pufi va doresc un weekend placut!

Mergi la inceput