Colectia de toamna-iarna 2005 (37)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ile, felicitari!!
Irinuca, bine ai venit pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dragelor, eu voi disparea din peisaj de maine pana duminica viitoare, mergem in vacanta o saptamana in Apuseni la cabana finilor. Net ioc si semnal cam la fel, pe ici pe colo pe cate un varf.

Miha, gasesti poze in contul comun. Cand oi gasi si eu timp sa le descarc pe ale mele?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, o saptamana frumoasa sa aveti!

Si noi plecam la munte pana duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Felicitari, Ile! Multa sanatate si noroc micutei!
Iuhuu, incepe si la voi aventura cu trei iezi cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Alo!
Iasi-ul catre colectie!

Unde sunteti?

Caut solutie de scos copiii RAPID afara. La noi procedura dureaza cel putin 30 minute!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello! Chiar prea liniste pe-aici... Parca luni se intoarce Lavi?

Ioana, nu stiu ce metode ortodoxe sa sugerez in afara de cele pe care probabil le-ai incercat deja (concurs cu premii, amenintari ca se inchide x/pleaca copiii de la joaca etc.).
Si noua ne ia o jumatate de ora sa-i mobilizez spre iesire si la final o ora sa-i fac sa intre in casa .
uitasem: asta daca nu cumva ii striga copiii de pe strada la joaca! in cazul asta intr-un minut sunt in curte, cu sandalele intr-o mana si sortul in alta

Azi a fost ultima ultima zi de gradi pentru Cristi, pericol maxim de melancolie. Ar mai vrea la gradi, in vizita vom reveni cu siguranta...
De luni incepem programul la bunici, sper sa reuseasca sa le consume energiile.

voi ce activitati de vara mai aveti? In afara de iesit seara in parc sau pe strada cu biciclete, role, copii etc. n-am facut mare lucru noi.

concediul l-am consumat, desi am cam mai pofti la o bucatica in august, daca n-o fi prea mare indrazneala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Ioana la mine functioneaza conditionarea, ii las hainele cu care sa se imbrace si ii spun ca dc in 10 minute nu e la usa, eu ma intorc si ma asez in pat sa citesc, sau la bucatarie sau ce am de facut in casa.

Anda77 nu pui si tu pozele de la Sighisoara? Trebuie sa te rog de multe ori, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Hop si noi!
In primul rand bine ai venit Irinuca, sa fii sanatoasa si mancacioasa! Ile refacere rapida si laptic din belsug iti doresc!

Lavi enjoy again si vacanta asta....nu te lasi tu deloc, mereu pe drumuri:))

Ioana si la noie mereu problema asta, tragere de inima ioc la iesit dar nici la intrat in casa:)) Acuma e mai interesata de cand se da cu bici fara roti ajutatoare, ca se intalneste in parc cu prietenele, se da cu rolele ( noi noute de care e foarte mandra). Insa in general prefera sa stea acasa, mai ales ca aici ploua mult. In timpul scolii se fac multe intalniri de copii, fiecare se invita acasa ( noi mamele ne punem de acord:)), plus o gramada de pijama party:) Asta e moda la varsta lor. Ultima pijama party a fost de pomina, 9 fetite invitate ( la cineva ce sta intr-o casa de 500mp:)). Tema serii: junk food bio:)). Vai ce s-au mai distrat, punctul culminant mers seara la 9 in parc si jucat in pijama. Parcul ( desi mare, are spatiul de joaca protejat) era la 50m.

Asa deci m-am lungit si nu v-am spus ca ne-am intors ieri din Turcia, a fost super. Noki mersi de sfat si idee! MA gandeam cum de ai dat tu de acest Torba voyage, ca era plin de belgieni ( 70%), erau si ceva olandeji ( 20%) iar restul de 10% erau asa ca noi. Nu am luat in calcul turistii turci. Nici un picior de roman. Amalia a adorat kids club, pt prima data a vrut sa mearga fara sa faca mofturi, se ducea zile intregi acolo, nu o vedeam decat seara la masa. Asa ca am putut profita de Alessia, care era ca pestele in apa. M-am dat in toboganele din Aquaparc, cu ea in brate, non stop, era innebunita. Cadru magnific, piscine bine intretinute, hotel pe plaja, mancarea buna ( pt mine excelenta ca mi-a adus aminte de mancarea noastra). Mici minusuri la calitatea serviciilor, dar nu-i bai, turcii raman sarmanti cu stilul lor inocent si respectuos in a-si trata clientii. Cat despre luat 4kile cat spunei, cred ca glumeai, nu? Cand am plecat de acolo aratam ca o gravida in 8 luni, jur!

O sa incerc sa trimit poze ( desi am mai pus pe FB).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

E cumva ziua lui Lavi? Ca sa o urez si eu!! La multi ani LAvi!

Am dat prin contul comun unde am trimis poze si de asta am vazut un reminder!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Multumim pt urari!
I e o scumpa, mananca si doarme
Ioana, eu daca ma imbrac si sunt gata plec pe usa efectiv si sa vezi cum alearga dupa mine.A se ia cu joaca si uita ce are de facut, V e f rapid, responsabil si serios.
Au primit bb extraordinar de bine, au grija de ea, sunt fermecati ce mica e si se bucura de ea!la fel si noi.
E frumos cu 2 dar cu 3 este si mai frumos!
Pup

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput